Kelime Bazlı Filtreleme

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. İstenmeyen kelimeleri eklediğimizde o kelimelerin aratılması durumunda arama sonucu çıkmaması için ne yapmak gerekir?
Bu işi yapan ve güncel olan kelime bazlı filtreleme programı var mı?
@Ben Kenobi @f.krtl1
--- Gönderi Güncellendi ---
Tarayıcılar için bu işi yapacak eklenti var mıdır?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Google için şu şekilde aratabilirsin.
Kod:
"Halktan Biri" -"Ben Kenobi"
Halktan Biri olan ama Ben Kenobi olmayan

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Ben Kenobi Diyelim ki crack kelimesini yasakladık. Daha sonra arama motorundan crack yazıp enterladığımızda karşımıza crackle ilgili sonuçlar gelmesin istiyorum. Bu sadece bir örnek. Umarım dediğimi anlamışsınızdır. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
"Filtre Programı" isimli bir program var.Türk yapımı güzel bir uygulama.Kelime ve URL bazlı engellemeler yapılabiliyor.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Gezginler'deki en son 26.12.2012 tarihinde güncellenmiş hali. Programı sitesinden kaydolarak indirsem en güncel sürümüne ulaşabilir miyim sizce?
Gezginler genelde güncel versiyon ekler ama yine de siz bilirsiniz.Kayıtla vs. uğraşamam derseniz Gezginler'den indirmeniz de bir mahsur yok.Gezginler'deki sürümde de ihtiyacımız olan özellikler mevcut.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@f.krtl1 "Filtre Programı" adlı programı indirdim. Programı kullanabilmek için sitesinden üye olmak gerekiyor. Daha sonra bir şeyler yaptım. Denedim ama program engellemiyor gibiydi. Ben de Revo Uninstaller ile programı kaldırdım. Programı kaldırmaya çalışınca program admin şifresini istedi. Ama ben de admin şifreini girmeden Revo Uninstaller ile kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Ve sonrasında Opera'dan internet sayfalarına girmeye çalışınca hiç bir siteye girmiyordu. Ve hala düzelmedi.
Şu an Mozilla Firefox'tan yazıyorum ve Firefox'ta sıkıntı yok. Sizce Opera'daki sorunu düzeltebilir miyim?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 "Filtre Programı" adlı programı indirdim. Programı kullanabilmek için sitesinden üye olmak gerekiyor. Daha sonra bir şeyler yaptım. Denedim ama program engellemiyor gibiydi. Ben de Revo Uninstaller ile programı kaldırdım. Programı kaldırmaya çalışınca program admin şifresini istedi. Ama ben de admin şifreini girmeden Revo Uninstaller ile kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Ve sonrasında Opera'dan internet sayfalarına girmeye çalışınca hiç bir siteye girmiyordu. Ve hala düzelmedi.
Şu an Mozilla Firefox'tan yazıyorum ve Firefox'ta sıkıntı yok. Sizce Opera'daki sorunu düzeltebilir miyim?
Öncelikle problemin kaynağı olduğum için özür dilerim eskiden kullandığımda böyle bir şey yoktu."C:\Users\(PC Hesap adı)\AppData\Roaming\Opera\Opera\" yolunda ki Operapref.ini dosyasını silin.Böylece Opera'yı sıfırlamış olursunuz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Öncelikle problemin kaynağı olduğum için özür dilerim eskiden kullandığımda böyle bir şey yoktu.
Hocam sorunun sebebi siz değilsiniz ki.
Galiba ben kaldırma esnasında admin şifresini girmeden kaldırdığım için sorun oldu. Bu arada Opera'yı portable olarak kullanıyordum. Yani Opera'nın kalıntıları AppData'da değil de tek bir klasörde bir arada. Bu klasörde profile klasörünü çıkartıp denediğimde yine de Opera'da sorun olmuştu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@f.krtl1 "Filtre Programı" adlı programı tekrar yükledim ve şimdi Opera'nın internet erişiminde sorun yok. Allah'a çok şükür sorun çözüldü. Anlaşılan sorun programı kaldırmamdan kaynaklanıyormuş. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aynı sıkıntı Eset Smart Security kullanırken benimde başıma gelmişti.Eset'i silince internete bağlanamıyordum.Eğer Windows 10 kullanıyorsan ayarlardan ağ ve internet bölümünden ağ sıfırlama kısmına girip şimdi sıfırla dedikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerek.Tabii bunları Filtre Programı'nı kaldırdıktan sonra yapın.Yine olmazsa Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcınızı bulup sürücüsünü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp yeni sürücüyü yükleyiniz.Yeni sürücüyü eskisini silmeden önce indirin.Yine de olmaz ise Denetim masası>Ağ ve Internet>Ağ ve Paylaşım merkezi kısmından sol alt menüdeki internet seçeneklerine girip tüm Vpn'leri kaldırmanız gerekli.Yerel ağ ayarlarından da "Ayarları otomatik olarak algıla"nın tikini kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın ve o tiki yeniden işaretleyin.Hala olmadı ise CMD'yi yönetici olarak açın ve netsh int ip reset a.txt komutunu girip bilgisayarı yeniden başlatın.Kolay gelsin geçmiş olsun :)
Ekran Alıntısı3.JPG
Ekran Alıntısı4.JPG
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@f.krtl1 Yardımınız için çok teşekkürler. :) Programı yükledikten sonra Revo Uninstaller ile tekrar kaldırdım ve bu defa sorun olmadı.
Ayrıca bu sorun ile karşılaşanların sizin anlattıklarınızı görmesi için bence yeni bir konu açıp bu konudaki son mesajınızı orada paylaşın.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@f.krtl1 Yardımınız için çok teşekkürler. :) Programı yükledikten sonra Revo Uninstaller ile tekrar kaldırdım ve bu defa sorun olmadı.
Ayrıca bu sorun ile karşılaşanların sizin anlattıklarınızı görmesi için bence yeni bir konu açıp bu konudaki son mesajınızı orada paylaşın.
Olabilir :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu işi yapabilecek bir tarayıcı eklentisi var mı?

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
mozilla eklentisi olarak belki internette vardır dediğiniz. tarayıcıya entegre etmeyi bilen bir programcı da yazabilir dediğinizi.
ama onun dışında benimde bir fikrim yok ..