Z5 vs asus zenfon 3 hangisini almaliyim

Bu konuyu okuyanlar

anrsg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlarım iyi günler Bu iki telefonun fiyatları birbirine yakın z5 in dual versiyonu asus zenfon3un 64gblik modelinden daha ucuz telefonla öyle oyun oynamam sadece sosyal medya haber vs. Kullanıyorum .Benim için güzel foto çeksin şarjı beni yarı yolda bırakmasın yeter.

Şimdi z5 810 kullanıyor çok ısındığını söylüyorlar bir diğer sorun ise fotoğraf kalitesinin çok iyi olmadığı söyleniyor kumlanma çok oluyormuş kameranın kalitesinden değilde yazılımsal sorun deniyor ayrı yönleri Sony kullananlar var çevremde hep 3-4 yıl sorunsuz kullandılar boyutlarıda çok iyi tek el kullanıma uygun

Asus ise kamerası ve pil performansı çok övuluyor ama oda iki tarafı cam ve beni 3-4yil götürür mu bilemiyorum sizce bunlardan hangisini almalıyım

Reaksiyon puanı
222
z5 cayır cayır yanıyor zenfone 3 öneririm sony tarafında ise xperia x yada x compact alabilirsin

anrsg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İçimde z5 var ama dediğin gibi ısınma problemi büyük sıkınti

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlarım iyi günler Bu iki telefonun fiyatları birbirine yakın z5 in dual versiyonu asus zenfon3un 64gblik modelinden daha ucuz telefonla öyle oyun oynamam sadece sosyal medya haber vs. Kullanıyorum .Benim için güzel foto çeksin şarjı beni yarı yolda bırakmasın yeter.

Şimdi z5 810 kullanıyor çok ısındığını söylüyorlar bir diğer sorun ise fotoğraf kalitesinin çok iyi olmadığı söyleniyor kumlanma çok oluyormuş kameranın kalitesinden değilde yazılımsal sorun deniyor ayrı yönleri Sony kullananlar var çevremde hep 3-4 yıl sorunsuz kullandılar boyutlarıda çok iyi tek el kullanıma uygun

Asus ise kamerası ve pil performansı çok övuluyor ama oda iki tarafı cam ve beni 3-4yil götürür mu bilemiyorum sizce bunlardan hangisini almalıyım
Dostum istersen bütçe yükseltip Xz al. Yani 1 kere al tam al 3 sene kullanırsın temiz kullanırsan

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Sony'nin ana modellerini alanlarin 3-4 yil kullandigi soyleminiz dogru. Cunku firmanin android optimizasyonu cok iyi. Yani uzun sure stabilitesini koruyor. İslemci konusunda sd810 begenmedigim bir islemci oldu. Bu islemcili cihazlar piyasaya ciktiginda bunlar yerine benzer zamanda piyasaya cikan samsung'un exynos 7420 islemcili modellerini onermistim. Hem termal acidan hemde performans acisindan daha basarili idi exynos 7420. Suan da hala sd810'lu bir cihaz alinmasini tavsiye etmiyorum. O islemciden uzak durmakta fayd var.

Kamera konusunda asus zenfone 3 modelinin, sony xperia z5 modelinden daha basarili olduguni soyleyebilirim. Bu konuda tercihiniz zf3'den yana olmali.

Tasarim konusunda zf3'un on arka cam olmasi sebebi ile endiselendiginizi belirtmissiniz. Bu konuda sony z5'de on arka cam oldugu icin esdeger sayilabilirler hassasiyet konusunda.

Benim bu kiyaslamada size tavsiyem asus zenfone 3 almaniz yonunde. Hatta yanlis hatirlamiyorsam 64gb'lik varyasyon 4gb ram'e sahipti. Guzel bir tercih olur. Lacivert rengi cok şık ayni zamanda.

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum Xperia X ile zenfone 3 32 gb arasında kaldım. X in tasarımı daha çok hoşuma gidiyor. Ön kamerası güzel olsun istiyorum ve almışken 2 seneyi biraz geçsin istiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

Z5 S810 ile geliyor o telefon alınmaz.Zenfone 3 alınır kardeşim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba ben z5 kullanıyorum bu haftada anneme zenfone 3 aldık şöyle bir kıyaslarsam zenfone daha zarif ince hafif ama arka kısım gerçekten korkutuyor bu arada z5 in arkası cam diyenler olmuş zenfone 3 gibi değil arkası daha farklı yani kaygan bir cam değil.işlemci olarak z5 evet oyunda falan ısınıyor ama ben çok sorun etmiyorum zenfoneda oyun oynayıp zorlamadığım için bir şey diyemiycem.şarj olma konusunda zenfone 20-30 dkda yüzde 50 ye geldi dün denediğimize göre hızlı şarj oluyor z5 2 saat sürüyor ama buda benim için pek önemli değil sizi bilemem:) bunun dışında kamera olarak zenfoneda güzel ama çok bir fark göremedim ben sonuçta z5 in arka kamerasıda baya iyi. Depolama olarak z5 32 diğeri 64 gb ve ek olarak zenfoneda çift simli tek sim modeli yok yani. Ben marka konusunda biraz takıntılı biriyimdir yani samsunga bile zor güvenirim inşallah asusla sorun yaşamayız ben kendim baya araştırarak z5 aldım çünkü 4,5 yıl kullanma niyetim var Asusda o kadar gider mi bilmem ama yoğun kullanmıyorsanız çok sorun olcağını sanmıyorum ben zenfoneuda beğendim hele lacivert siyah modeli çok hoş duruyor fiyatına göre güzel telefon eğer daha küçük bir cihaz istiyorsanız sony x e bakabilirsnz kamera olarak z5 den iyi fiyatlarıda zenfonela aynı biz o ikisi arasında kaldık ama annem x i beğenmedi:) başka bir sorunuz varsa sorabilirsnz

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Sony XZ ile devrim yaptı. Kamerasını kalitelileştirdi. Eski ısınma problemleri filan olmuyor.
Sony de XZ den aşağısı alınmamalı.

Zenfone 3 gayet iyi bir telefon.

anrsg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yorumarınız için çook teşekkürler. Bu gün mağazaya gittim zenfon çok iyi tasarımı çok hoşuma gitti dediğiniz gibi arka ön cam o biraz korkutuyor ama zaten kılıfla kullanacağım Birde oradaki görevli ısrarla Lenovo p2 yi önerdi 1500-2000 arasında en iyi telefon o dedi. sizce p2 nasıl bu gün biraz araştırdım Özellikle sar değerleri çok yüksek geldi bana

ASUS sar değeri
(SAR Değeri (Baş)0.493 W/kg (10g)
SAR Değeri (Vücut) 1.460 W/kg (10g)

Lenovo p2 Sar değeri

• SAR Değeri (Baş)0.818 W/kg (10g)
  • SAR Değeri (Vücut)1.650 W/kg (10g)

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar yorumarınız için çook teşekkürler. Bu gün mağazaya gittim zenfon çok iyi tasarımı çok hoşuma gitti dediğiniz gibi arka ön cam o biraz korkutuyor ama zaten kılıfla kullanacağım Birde oradaki görevli ısrarla Lenovo p2 yi önerdi 1500-2000 arasında en iyi telefon o dedi. sizce p2 nasıl bu gün biraz araştırdım Özellikle sar değerleri çok yüksek geldi bana

ASUS sar değeri

Lenovo p2 Sar değeri

Sar değerini bence o kadar sıkıntı etmene gerek yok p2 nin sar değeri zenfone 3 ten yüksek olabilir ama unutmamak lazım ki ikisinin değeri de yasal sınırlar içerisinde. Yani ikisinde de sıkıntı olacak kadar yüksek değil. Seçim yaparken sar değeri konusunu göz ardı edebilirsin bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru

ASUS sar değeri

Lenovo p2 Sar değeri

Ordaki görevli satmak istediği cihazı önerir.
Kamera özellikle video beklentin varsa ZF3 Optik görüntü sabitleyici var (video fotoğraf kamera işte sarsıntıyı önler.)
Batarya beklentin varsa P2 optik görüntü sabitleyici yok
Optik görüntü sabitleyiciye vurgu yapıyorum önmeli bir özellik

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
P2 cok iyi telefon. Ama Aradığın özelliklerde Zenfone 3 ideal bir telefon. SAR'dan bahsetmiyorum. Ona çok takılma.