Oyunlardaki fps sorunum

Bu konuyu okuyanlar

kapanmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sorunum oyunlarda bir anda fps 20 ye 30 e kitleniyor işlemci sıcaklığınıda videoda gördüğünüz gibi 206 derece gösteriyor neden ve nasıl olduğunu bilmiyorum.Anakartımı değiştirdikden sonra olmaya başladı değişme nedenim ise anakartımın yanmış olması ve başka hiçbir parçam zarar görmedi.Görev yöneticisindeki cpu kullanımıda düzensiz şekilde bir artıyor bir azalıyor.

Sistemim:
amd fx 6300
msi 760gm-p23 (fx)
corsair 2x4 1333 mhz ram
500 gb hdd
sapphire nitro amd rx 460 4gb anakart
https://www.youtube.com...wZw&feature=youtu.be

NOT: video biraz kalitesiz 720p de daha iyi görünüyor

Son düzenleme:

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Tahmınımce pc nın sogutma sıstemınde sıkıntı var pc ısındıgında ekran kartı zorlanmaya baslar ve zorlandıgından dolayı kasar 206 derece pek ıyı degıl butun parcaları yakabılırsın bir bilgisayarcıya götür eger sorun yok dıyorsan format atmanı onerırım

kapanmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tahmınımce pc nın sogutma sıstemınde sıkıntı var pc ısındıgında ekran kartı zorlanmaya baslar ve zorlandıgından dolayı kasar 206 derece pek ıyı degıl butun parcaları yakabılırsın bir bilgisayarcıya götür eger sorun yok dıyorsan format atmanı onerırım

sadece belirli zaman aralıklarında oluyor sürekli 206 dereceyi görmüyorum genelde 5 dakika oynuyorum ardından oluyor sonra gene eski haline dönüyor

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
sadece belirli zaman aralıklarında oluyor sürekli 206 dereceyi görmüyorum genelde 5 dakika oynuyorum ardından oluyor sonra gene eski haline dönüyor
O ısı ne olursa olsun normal değil. Zaten işlemciye yük bindiği esnada ısınmaya başlar ve yük azaldığı zaman yeniden düşer. Hatta o ısıda bilgisayarın kapanması lazım. Nasıl oluyor da açık kalıyor anlamadım gerçekten. Maksimum 80 derece civarında olması gerekiyor oyun oynarken. İşlemci soğutucunuz yeni ise tam oturup oturmadığını kontrol edin değilse yenilemekte fayda var.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
206 derece ne la fahrenheit falandır o dostum

kapanmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O ısı ne olursa olsun normal değil. Zaten işlemciye yük bindiği esnada ısınmaya başlar ve yük azaldığı zaman yeniden düşer. Hatta o ısıda bilgisayarın kapanması lazım. Nasıl oluyor da açık kalıyor anlamadım gerçekten. Maksimum 80 derece civarında olması gerekiyor oyun oynarken. İşlemci soğutucunuz yeni ise tam oturup oturmadığını kontrol edin değilse yenilemekte fayda var.
anakartımın yanma sebebi işlemcinin altına giden termal macun acaba işlemci zarar görmüş olabilir mi ? zaten görev yöneticisindeki performansda bi anda %90 a çıktığı oluyor ısıda aynı şekilde zaten sonra düzeliyor

206 derece ne la fahrenheit falandır o dostum
normal derece :D