Sony Xperia XZs Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Sony Xperia XZs özellikleri

Sony Xperia XZs modeli, Snapdragon 820 işlemci ile geliyor. Bellek noktasında ise kapasite 3 GB RAM seviyesinden 4 GB RAM seviyesine yükselti. 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanı sunan telefon, 5.2 inç boyutlu 1920 x 1080 çözünürlük sunan bir ekrana sahip.

Telefonun kamerası ise Xperia XZ Premium'da kullanılan Motion Eye Teknolojisini destekliyor. 19 Megapiksel çözünürlüklü arka kamera ile donatılan telefonda 13 Megapiksel çözünürlüklü ön kamera kullanılmış.

Sony'nin Stamine Modu'nun yer aldığı telefonda 2900 mAh kapasiteli batarya yer alırken, giriş portu tercihi ise USB Type-C'den yana yapılmış.

Sony Xperia XZs tasarımı
Tanıtımı yapılan Xperia XZs modelinin tasarımı ise Xperia XZ modeline birebir benziyor. Sony'nin uzun zamandır sürdürdüğü Omnibalance anlayışını sürdüren Sony'nin yeni telefonu 161 gram ağırlığa sahip olacak.

xperia-xzs-2.jpg

Sony Xperia XZs teknik özellikleri
Ekran: 5.2 inç 1920 x 1080

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 820

GPU: Adreno 530

RAM: 4 GB

Kamera: 19 MP, OIS arka kamera; 13 MP ön kamera

Depolama: 32 GB - 64 GB

İşletim sistemi: Android 7.1 Nougat

Batarya: 2900 mAh

M

Murat Burç

SDN Okuru
İyi bir fiyattan girerse tercih edilebilir bir model hele kamera noktasında iyi iş yapacaktır.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Türkiye'ye gelmeme ihtimali bir hayli yüksek Sony Türkiye sayfası en başından beri tüm telefonların reklamını yaparken XZs sanki hiç yokmuş gibi davranıyor.

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
hala bu ve premiumun çıkış tarihiyle ilgili bilgi yok :/ rakipleri açıkladı tüm bilgileri. sony yine geriden takip ediyor.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Sony Xperia'nın Türkiye sayfasında XZs diye bir telefon görünmüyor. Avrupa sayfasında görünüyor o telefon. Türkiye de satılmayacağını şu an itibariyle söyleyebiliriz. İleride ne olur bilmem tabi.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
siz öyle söyleyince Sony United Kingdom sayfasına girdim. orda da yok :) ama Sony Almanya sayfasında var :) enteresan..
XZ ile arasındaki fark 64 GB Dahili Hafıza ve Motion Eye Kamera. Buz mavisi rengini çok beğendim :) Ekranı 5.2 inç bana küçük geliyor. Büyük ekran sevdiğim için XA Ultra kullanıyorum eğer 2018 yılında yeni bir Ultra model gelmezse bir sonraki telefonum XA1 Ultra. Sony aksesuar konusunda da baya bir ilerleme kaydetti eskiye göre. Yeni telefonların ( XA1, XA1 Ultra, XZs, XZ Premium ) SCSG serisi kapaklı kılıflarını çok beğendim. Sony kapaklı kılıfların tek kötü yanının ergonomi olduğunu anlamış ve ergonomiyi arttıracak özellikler eklemiş mesela Stand olabiliyor dik duruyor akıllı kapak özelliği var aç kapa yapıyorsun kapağı otomatik ekran açılıp kapanıyor Xperia X'inde vardı mesela kapaklı kılıfı onda kapağı kapatınca ekran kapanmıyordu. Hepsini düzeltmişler. Birde son olarak kılıfın suya dayanıklılık sertifikası var IPX5/8. Kılıfı takınca yağmurda karda felan kullanırız artık :) Yeni gelecek olan STH30'un geliştirilmiş hali suya dayanıklı kulaklığı da heyecanlandırıyor. XZ Premiumla yağmurlu bir havada koşu yaparken çok işe yarayacaktır. Birde 2.4 Amper çıkışlı araç şarjı eklemişler o nasıl olacak göreceğiz. Heyecanlıyız alacağımızdan değil :D

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
XZ ile arasındaki fark 64 GB Dahili Hafıza ve Motion Eye Kamera. Buz mavisi rengini çok beğendim :) Ekranı 5.2 inç bana küçük geliyor. Büyük ekran sevdiğim için XA Ultra kullanıyorum eğer 2018 yılında yeni bir Ultra model gelmezse bir sonraki telefonum XA1 Ultra. Sony aksesuar konusunda da baya bir ilerleme kaydetti eskiye göre. Yeni telefonların ( XA1, XA1 Ultra, XZs, XZ Premium ) SCSG serisi kapaklı kılıflarını çok beğendim. Sony kapaklı kılıfların tek kötü yanının ergonomi olduğunu anlamış ve ergonomiyi arttıracak özellikler eklemiş mesela Stand olabiliyor dik duruyor akıllı kapak özelliği var aç kapa yapıyorsun kapağı otomatik ekran açılıp kapanıyor Xperia X'inde vardı mesela kapaklı kılıfı onda kapağı kapatınca ekran kapanmıyordu. Hepsini düzeltmişler. Birde son olarak kılıfın suya dayanıklılık sertifikası var IPX5/8. Kılıfı takınca yağmurda karda felan kullanırız artık :) Yeni gelecek olan STH30'un geliştirilmiş hali suya dayanıklı kulaklığı da heyecanlandırıyor. XZ Premiumla yağmurlu bir havada koşu yaparken çok işe yarayacaktır. Birde 2.4 Amper çıkışlı araç şarjı eklemişler o nasıl olacak göreceğiz. Heyecanlıyız alacağımızdan değil :D

ben de XZs niyetlenmiştim ama gelmezse mecbur XZ Premium alacam :D 5 yıldır Xperia Z kullanıyorum artık yeter :D