Arkadaşıma Kafa Atıp Kafasını Yardım

Bu konuyu okuyanlar

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Beyler,bugün okulda bi çocuk anneme küfür etti,bende o şere..ize kafa attım.Çocuk 10-15 dk yerden kalkamadı.Sonra disipline gittim.Sizce değermi yaptığım?Bence değer hatta o i.e az bile.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
İki taraflı dinlemek lazım meseleyi. Durduk yere küfür etti ise tepki vermeniz normal.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Durduk yere etmişse İyi yapmışsınız.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Beyler,bugün okulda bi çocuk anneme küfür etti,bende o şere..ize kafa attım.Çocuk 10-15 dk yerden kalkamadı.Sonra disipline gittim.Sizce değermi yaptığım?Bence değer hatta o i.e az bile.
Geçmiş olsun. Disiplinden ceza aldınız mı?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Durduk yere olduysa normal ama karşılıklı dinlemek lazım.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kavga çözüm değil, senin yerine o gidebilirdi disipline haklarını kaba kuvvetle çözemezsin bilgine dahada zararını görürsün.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kafa atmak çok tehlikeli hem kendine hemde ona zarar verebilir hatta onu öldürebilirdin karnına vurman daha mantıklı...
daha mantıklısı vurmak yerine kolunu kıvırıp tutmak...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Küfür etmek, sebepli veya sebepsiz küfürdür. Küfür sonradan ispat edilemeyen bir saldırı türü olduğundan sık başvurulan bir yöntem. Bedeni saldırı ise her durumda tıbbi olarak raporlanabilir ve delil olarak kullanılabilir. Bu durumda her zaman haklı olan değil, zarara sebep olduğu tespit edilen (veya ispatlanan) suçlu çıkar ve de cezalandırılır. Hak ve hukuk bu şekilde işler. Haklı olan değil, haklı çıkan kazanır.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Açık konuşayım. Biri anneme öyle dese şu an hastanedeydi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onun annesi senin annen gibi güzel değilmiş vede insan içinde nasıl davranacağını öğretememişler ona...
öküzlük etmiş ...

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Hocam ben annemi bekliyordum.Sonra annem geldi.Annemle birlikte gezerken o çocuk ''Off şuna bak be'' dedi.Bende o an bi kafa attım.Sonrasini biliyorsunuz zaten hocam.
Az bile yapmışsın hocam. Bence cezan bittikten sonra bir posta daha döv.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çocuk saftoriğin teki olabilir iyi anlamda söylemek isteyip öküzlüğü tutmuş olabilir öyle konuşmasında ki niyetini öğren önce.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Şahsen ben de olsam aynısını yapardım,ama şu da bir gerçek her türlü fiziksel şiddete karşıyım,kendim için diyorum yanlış anlamayın.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Ne olup bitti bilemeyiz ama işin içinde ağır küfür varsa kısmen de olsa iyi yapmissin

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Hayatım boyunca salon dışında 1 kez kavga etmişimdir. Senın gibi bişey yaşadım bende ama nişanlıma atıldı böyle bir ve o gün haddinden fazla sinirliyidim. Sonuç 3 kişinin 1 i çenesine attığım yumruk yüzünden bilincini kaybedip kafasını yere vurdu zaten diğerlerinide o anın siniriyle nasıl bir fiziksel güç uyguladıysam sakinleştiğimde polis arabasındaydım. Uzun lafın kısası ben bile sakinliğimi bozup bunu yaptıysan seninde ellerine sağlık kardeşim. Ben senın yerinde olsam o disiplin cezasını veren hocalarıda döver okuldan temelli atılırdım. Madem bir şeye başladın devamınıda getirseydin. O okulun zaten sana hayır getireceği yok böyle bir durum karşısında aldıgı karar ortada. Fakat bir işe başlayacaksan sonunu göze almalısın. Benim hala mahkemem var çünkü :D
Hocam ben annemi bekliyordum.Sonra annem geldi.Annemle birlikte gezerken o çocuk ''Off şuna bak be'' dedi.Bende o an bi kafa attım.Sonrasini biliyorsunuz zaten hocam.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hayatım boyunca salon dışında 1 kez kavga etmişimdir. Senın gibi bişey yaşadım bende ama nişanlıma atıldı böyle bir ve o gün haddinden fazla sinirliyidim. Sonuç 3 kişinin 1 i çenesine attığım yumruk yüzünden bilincini kaybedip kafasını yere vurdu zaten diğerlerinide o anın siniriyle nasıl bir fiziksel güç uyguladıysam sakinleştiğimde polis arabasındaydım. Uzun lafın kısası ben bile sakinliğimi bozup bunu yaptıysan seninde ellerine sağlık kardeşim. Ben senın yerinde olsam o disiplin cezasını veren hocalarıda döver okuldan temelli atılırdım. Madem bir şeye başladın devamınıda getirseydin. O okulun zaten sana hayır getireceği yok böyle bir durum karşısında aldıgı karar ortada. Fakat bir işe başlayacaksan sonunu göze almalısın. Benim hala mahkemem var çünkü :D
Kimi.yönden.haklı.arkadaş.ülkedeki.adalet.sistemi.berbat.Adam.ölümle.tehdit.etse.seni.bıçak.çekse.bi.sokak.arasında.kendini.korurken.adamın.elini.çevirip.adama.soksan.bıçağı.sen.suçlusun :D Gerçekten.komik.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kimi.yönden.haklı.arkadaş.ülkedeki.adalet.sistemi.berbat.Adam.ölümle.tehdit.etse.seni.bıçak.çekse.bi.sokak.arasında.kendini.korurken.adamın.elini.çevirip.adama.soksan.bıçağı.sen.suçlusun :D Gerçekten.komik.
Adaletin kendi dili var. Tıpkı tıbbın kendi dili olduğu gibi. Bilmiyorsan bu dili, her söylediğin, yazdığın ve fiilin ile suçlu çıkarsın. Bu nedenle Avukatlar var. Onların da, doktorlarda olduğu gibi, acemisi, ustası, iyisi, kötüsü var. Hakkını kime teslim edeceğini iyi seçemezsen, ameliyat masasında kalırsın.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Adaletin kendi dili var. Tıpkı tıbbın kendi dili olduğu gibi. Bilmiyorsan bu dili, her söylediğin, yazdığın ve fiilin ile suçlu çıkarsın. Bu nedenle Avukatlar var. Onların da, doktorlarda olduğu gibi, acemisi, ustası, iyisi, kötüsü var. Hakkını kime teslim edeceğini iyi seçemezsen, ameliyat masasında kalırsın.
Güzel.demişsin.ama.benim.tanıdığımın.boşanma.davası.10.yıl.sürdü.nafakaları.hala.ödemiyor.adam.mahkemeye.verip.alıyorlar.onada.nafaka.parasını.harcıyorlar.zaten.Bu.mu.adalet.güldürme.beni.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Hukuk deliler üzerine karar işler. Onlar laf üretip, birbirlerini bastırma yolunu tercih etmişlerdir. Veya hak'tan öte, kendi cebini düşünen birer Avukat bulmuşlardır. Avukatların ücretleri duruşma başına olduğundan ötürü, bazı Avukatlar müvekkillerinin kafasını karıştırıp, davayı münkün olduğunca uzatmaya çalışırlar. Müvekkilin parası bittiğinde, dava da biter.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hukuk deliler üzerine karar işler. Onlar laf üretip, birbirlerini bastırma yolunu tercih etmişlerdir. Veya hak'tan öte, kendi cebini düşünen birer Avukat bulmuşlardır. Avukatların ücretleri duruşma başına olduğundan ötürü, bazı Avukatlar müvekkillerinin kafasını karıştırıp, davayı münkün olduğunca uzatmaya çalışırlar. Müvekkilin parası bittiğinde, dava da biter.
Öyle.bir.olay.yok.sıkıntı.hakimlerde.hem.hakimler.ikidebir.değişiyor.hemde.adam.gibi.kararlar.verilmiyor.bahsettiğim.kişi.teyzem.ve.bunu.yakından.takip.ettim.avukat.paracı.değil.hatta.çoğunlukla.bazı.masrafları.cebinden.ya.da.borç.olarak.verdi.her.şey.öyle.sandığın.gibi.değil.bir.an.önce.uyanmalısın.bence.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Hakim değişse de dava dosyası duruyor. Hakimler ağırlıklı olarak kararlarını yazılı kanıt ve ifadelere göre veriyorlar, çünkü tüm duruşmalar yaklaşık 1 - 5 dakika arası sürüyor. Avukatlar genelde davalara katılmayarak ve sonradan yazılı beyan göndererek davaların ertelenmesine sebep oluyorlar. Hakimlerimiz de buna göz yumarak kendi işlerini zorlaştırıyorlar. Hakimlerin bir kısmı da önceleri, kendileri avukat'tı. Yine bazı savcılar emekli olduklarında, avukatlığa başlıyorlar. Şimdiye kadarki duruşmalımda hep kendi savunmamaı kendim yaptım. Ama bir kaç tane de hiç haberim olmayan duruşmalarım olmuş ve ceza bile gelmişti. Cezalarımı ailem ödemiş. Benim bundan seneler sonra haberim olmudu. (Belkide duruşma olmadan kâğıt üzerinden karar verildi) Hakimler her zaman işin kolayına gider ve davacının bıkıp bırakmasını umar. Avukatlar ise bir sürü yalan uydurur ve zaten mağdur olan vatandaşı kemiğinin iliğine kadar sömürür.

Vatandaşa ise kendi davasını kendi takip etmek düşer. Avukata olayın yönetimini değil, duruşmanın yürtülmesini bırakmalı. Söyle teyzene internet'ten biraz hukuk araştırsın. Ben gerek duyduğum zaman öyle yapıyorum.

Mbhan Tech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Küfür etmek, sebepli veya sebepsiz küfürdür. Küfür sonradan ispat edilemeyen bir saldırı türü olduğundan sık başvurulan bir yöntem. Bedeni saldırı ise her durumda tıbbi olarak raporlanabilir ve delil olarak kullanılabilir. Bu durumda her zaman haklı olan değil, zarara sebep olduğu tespit edilen (veya ispatlanan) suçlu çıkar ve de cezalandırılır. Hak ve hukuk bu şekilde işler. Haklı olan değil, haklı çıkan kazanır.
Bunu bebeler bşle demiyo hocaaaaaam
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben de arkadaşıma osmanlı tokadını bir çaktım dudağı patladı. Annesi beni gebertti.

deletercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kötü bir şey yaşamışsın. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın inşallah.