Hdmi ekran kartını vga monitöre bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet can erturun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba yeni sistem topluyorum ve sisteme rx 460 ekran kartı alacağım ama benim monitörüm vga çıkışlı ekran kartı ise hdmi ,monitör değiştirme imkanım da yok.
Dönüştürücüler hakkında bir sürü değişik şey duydum bilen birisi lütfen yardımcı olsun.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Aktif adaptöre ihtiyacın var. O ekran kartı analog desteğini kestiği için aktif adaptöre yada dijital destekli monitöre ihtiyacın var. Monitöründe DVI-D varsa DVI-D kablo al, yoksa aktif adaptör almak zorundasın. Aktif adaptör oyun ve görüntü deneyimini sekteye uğratacaktır hatırlatmakta fayda var.

Inca IHTVJ-7S HDMI to VGA Siyah Jaklı Ses Kablosu Fiyatı

Aktif adaptörlerin aralarında en kalitelilerinden. Dark veya S-Link alma.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
dvi vardır muhtemelen ekran kartında dvi vga çeviriceler var
--- Gönderi Güncellendi ---
pek tavsiye edilmiyor ama bunu da bilmeniz gerekir

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sen şimdi bildiklerini unut ve şu adaptörden al ekran kartına tak ve vga kablonu bagla görüntü al.

Screenshot_20170109-113749.png

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sen şimdi bildiklerini unut ve şu adaptörden al ekran kartına tak ve vga kablonu bagla görüntü al.

Ekli dosyayı görüntüle 15796
Bu kartlar analog desteğini kestiği için aktif adaptörler dışında görüntü vermiyor. Bu kartlar ilk çıktığında aynısı başıma geldi sadece aktif adaptörler ile görüntü alabildim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hdmi den o adaptör le vga ya görüntü alıyorum. Analog tan dijital görüntüye aktif olmadan geviş yapmaz ama dijitalden analoga destek veriliyor. Şuan hdmi çıkışına o adaptörü takip vga monitöre görüntü veririm isteyen varsa videosunu çekerim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu adaptörü intrrntten alma git dışarıda 2-3 TL ye satıyorlar zamanında 1 TL ye aldım ben yahu. Kapitalist sistem yüzünden 1 TL lık mal internette 10 TL

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hdmi den o adaptör le vga ya görüntü alıyorum. Analog tan dijital görüntüye aktif olmadan geviş yapmaz ama dijitalden analoga destek veriliyor. Şuan hdmi çıkışına o adaptörü takip vga monitöre görüntü veririm isteyen varsa videosunu çekerim.
Ekran kartının tam marka modelini verir misin ? RX 4xx serisi ve GTX 1xxx serisi tüm kartlarda analog desteği kesildi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu kartlar analog desteğini kestiği için aktif adaptörler dışında görüntü vermiyor. Bu kartlar ilk çıktığında aynısı başıma geldi sadece aktif adaptörler ile görüntü alabildim.
Ekran kartı ayrımcılık yaparmi bilmiyorum ama bende eski 9800 gt var sorunsuz o pasif adaptör le hdmi den vga ya çıkış alabiliyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekran kartı ayrımcılık yaparmi bilmiyorum ama bende eski 9800 gt var sorunsuz o pasif adaptör le hdmi den vga ya çıkış alabiliyorum.
Hocam konuya yaptığım ilk yorumu okumanı tavsiye ederim. Senin kullandığın kartta analog desteği var, arkadaşın yeni kartında yani RX 460'da analog desteği kesildi. Sadece dijital çıkışları destekliyor. Yani DP HDMI DVI-D gibi dijital çıkışları kullanabilir. VGA'dan görüntüyü ancak aktif adaptörlerle alır. Pasif adaptörlerle asla ama asla görüntü alması söz konusu değil.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam konuya yaptığım ilk yorumu okumanı tavsiye ederim. Senin kullandığın kartta analog desteği var, arkadaşın yeni kartında yani RX 460'da analog desteği kesildi. Sadece dijital çıkışları destekliyor. Yani DP HDMI DVI-D gibi dijital çıkışları kullanabilir. VGA'dan görüntüyü ancak aktif adaptörlerle alır. Pasif adaptörlerle asla ama asla görüntü alması söz konusu değil.
Dvi-dk dijital çıkış zaten analog değil ki.
Şahsen ben arkadaşın yerinde olsam ve o parayı 1-2 TL ye alma şansım olsa gider alırım denerim :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dvi-dk dijital çıkış zaten analog değil ki.
Şahsen ben arkadaşın yerinde olsam ve o parayı 1-2 TL ye alma şansım olsa gider alırım denerim :)
Ben denedim hocam çalışmıyor. DVI-D analog çıkış yerine dijital çıkış olarak geliyor. Yani o küçük adaptörlerle dönüştürmek mümkün değil.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben denedim hocam çalışmıyor. DVI-D analog çıkış yerine dijital çıkış olarak geliyor. Yani o küçük adaptörlerle dönüştürmek mümkün değil.
DVI-d zaten dijitaldir. Analog dvı d yok ki.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
DVI-d zaten dijitaldir. Analog dvı d yok ki.
Tamam işte dijital olduğu için VGA'ya görüntü veremiyor :) Senin ekran kartın hem analoğa hemde dijitale destek verdiği için o aparattan görüntü almışsın. Ama bu kartlarda artık analog yongası kalktı sadece dijitale destek var. Bu sebeple DVI-D sadece dijital destekli monitörlere destek veriyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaş ürünü daha almamış ben almış sandım ve adaptör arıyorsun sandım, o yüzden sana dene dedim yoksa net bilgi olmadan ürünü alıp bağlamaya çalışma.

Ürünü çoktan almış olsaydın gider 2-3 tl ye çevirici ile denerdin de almamışsın bence uyumlu bir ekran kartı bak.

Mehmet can erturun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki aparat almak yerine uyumlu düzgün bi monitör almaya kalksam ne kadar bütçe gerekir ?

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba yeni sistem topluyorum ve sisteme rx 460 ekran kartı alacağım ama benim monitörüm vga çıkışlı ekran kartı ise hdmi ,monitör değiştirme imkanım da yok.
Dönüştürücüler hakkında bir sürü değişik şey duydum bilen birisi lütfen yardımcı olsun.
Dönüştürücü kullanırsan kaliten çok düşer

Mehmet can erturun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aktif adaptöre ihtiyacın var. O ekran kartı analog desteğini kestiği için aktif adaptöre yada dijital destekli monitöre ihtiyacın var. Monitöründe DVI-D varsa DVI-D kablo al, yoksa aktif adaptör almak zorundasın. Aktif adaptör oyun ve görüntü deneyimini sekteye uğratacaktır hatırlatmakta fayda var.

Inca IHTVJ-7S HDMI to VGA Siyah Jaklı Ses Kablosu Fiyatı

Aktif adaptörlerin aralarında en kalitelilerinden. Dark veya S-Link alma.

Dönüştürücüyü aldım görüntü geliyor ama ekranda cizgiler gözüküyor(rahatsız edecek biçimde)ne yapmam gerekiyor hep böylemi kalacak

emrah0745

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Inca adaptörü önermiştim sana o çok iyi. İlk attığın linkteki adaptörü alacaksın. Sondaki link pasif adaptör.
Hocam benim monitorumde sadece vga cikisi var ekran kartim degisim istemislerde ben 470 alcam monitore nasil baglayabilirim elimde sadece dvia vga cevirici var benim goruntu almam icin nasil bir donusturucu almam lazim yardimci olurmusun hocan

Ekli dosyalar

• IMG_0096.JPG
    IMG_0096.JPG
    724.7 KB · Görüntüleme: 657

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
yeni monitör al o pasif çevirici ile görüntü alamazsın.