Xiaomi ZMI Ultra Slim 10000 mAh Type-C İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. LG G5 telefonum için kaliteli bir Powerbank ararken Xiaomi'nin 2 modeli arasında çok kararsız kaldım ve tercih etmem konusunda iki üründen herhangi birini kullanmış arkadaşlardan yorum almak adına konu açtım. Tercih etmemde yardımcı olursanız sevinirim:

İki üründe de 2 fark var:

Her ne kadar çok fazla kullanacak olmasam da ZMI Ultra Slim modelinde fazladan Micro-B girişi var ve Mi Pro'ya göre boyutları biraz daha küçük. Onun dışında tüm özellikleri aynı gibi duruyor.

ZMI için topu topu 5 yorum bulunurken Mi Pro için 50'ye yakın yorum buldum ve hepsi de olumlu. Yani sanırım ZMI'yı kullanan pek fazla kişi olmamış.

qbyg8q.jpg

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşlar iyi günler. LG G5 telefonum için kaliteli bir Powerbank ararken Xiaomi'nin 2 modeli arasında çok kararsız kaldım ve tercih etmem konusunda iki üründen herhangi birini kullanmış arkadaşlardan yorum almak adına konu açtım. Tercih etmemde yardımcı olursanız sevinirim:

İki üründe de 2 fark var:

Her ne kadar çok fazla kullanacak olmasam da ZMI Ultra Slim modelinde fazladan Micro-B girişi var ve Mi Pro'ya göre boyutları biraz daha küçük. Onun dışında tüm özellikleri aynı gibi duruyor.

ZMI için topu topu 5 yorum bulunurken Mi Pro için 50'ye yakın yorum buldum ve hepsi de olumlu. Yani sanırım ZMI'yı kullanan pek fazla kişi olmamış.

qbyg8q.jpg
Öncelikle güzel bir konu ben de istiyorum birtane ama hiç anlamıyorum kaliteli olsun yeter bana isterse bir kere şarj etsin ama kaliteli uzun ömürlü birşey olsun

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ultra slimde type-c ve micro usb giriş var kural şu sağlam cebine telle birlikte sığacak tek elle ikisini tutabilmek telin pilinde büyük olmalı...

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
ultra slimde type-c ve micro usb giriş var kural şu sağlam cebine telle birlikte sığacak tek elle ikisini tutabilmek telin pilinde büyük olmalı...

Bu mantıkla ZMI Ultra Slim almak daha mantıklı lakin bu ZMI modelleri, Pro modellere göre daha yeni bir seri mi orasını merak ediyorum. Zira sanırım Türkiye'de ZMI'yı pek fazla kullanan yok ki hakkında Mi Pro kadar yorum bulamadım. Bu yüzden sipariş etmekten çekindim. Birde madem ZMI daha iyi, neden Mi Pro'dan 20TL daha ucuz anlamadım, tercih edilmiyor diye mi acaba. ZMI Ultra Slim'i kullanan kimse de çıkmıyor ki iki yorum yapıp aklımı çelsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Bu mantıkla ZMI Ultra Slim almak daha mantıklı lakin bu ZMI modelleri, Pro modellere göre daha yeni bir seri mi orasını merak ediyorum. Zira sanırım Türkiye'de ZMI'yı pek fazla kullanan yok ki hakkında Mi Pro kadar yorum bulamadım. Bu yüzden sipariş etmekten çekindim. Birde madem ZMI daha iyi, neden Mi Pro'dan 20TL daha ucuz anlamadım, tercih edilmiyor diye mi acaba. ZMI Ultra Slim'i kullanan kimse de çıkmıyor ki iki yorum yapıp aklımı çelsin.
xiaomi o sağlam marka korkma bizimkiler A101'de satılan powerbankler aldılar kullanıyorlar öncesi daha dandik markalarda aldılar...

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
xiaomi o sağlam marka korkma bizimkiler A101'de satılan powerbankler aldılar kullanıyorlar öncesi daha dandik markalarda aldılar...

Hem daha yeni olduğu hemde daha portatif olduğu için için hafta içi Xiaomi ZMI Ultra Slim sipariş edeceğim hocam, kararımı verdim.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Hocam tekrar merhaba. Sonunda "Xiaomi ZMI Ultra Slim 10000 mAh Type-C" yi aldım. Ürün gerçekten çok portatif ve zarif duruyor. G5 telefonumun da nerede ise %70'i kadar yer kaplıyor. Lakin ürünün orijinalliği konusunda belki de yersiz şüphelerim var.

Ürün bu:

j8pADW.jpg

aLpgA2.jpg

YDpV9k.jpg

8M5Xr1.jpg

DPmGA3.jpg

m3pRD4.jpg

EgN20g.jpg

Lakin ürünün orijinalliğini http://www.mi.com/verify/#secur_en sitesinden sorguladığımda aşağıdaki hatayı aldım:

ZZpn63.jpg

Bunun üzerine ürünün kutusunda arka sol alt köşesinde yazan http://chaxun.zmifi.com adresinden ilk sorgulamada;

P0NGg7.jpg

aşağıdaki uyarıyı alıp translate'den çevirdim:

BrNGnL.jpg

Aynı ekranda ikinci sorgulamada ise aşağıdaki uyarıyı aldım:

ojpy5X.jpg

Yani şu anda benim ürünüm orijinal mi değil mi anlamadım. Lakin neden http://www.mi.com/verify/#secur_en adresinden sorgulanmıyor da, Çince olan http://chaxun.zmifi.com adresinden sorgulanıyor?

MI ve ZMI ikisi de Xiaomi markasının modelleri değil mi? Farklı markalar mı? Powerbank'ın kasasının sağ üst köşesinde, Mi Pro'daki gibi ZMI yazmasını beklerken, nokta nokta bir yazı görünce iyice kıllandım.

Ne yani, ben şimdi Xiaomi Mi Pro 10000 mAh USB Type-C Powerbank alsaydım onu http://www.mi.com/verify/#secur_en sitesinden doğrulayabilir miydim? Bu aldığım ZMI modeli, neden ne idiği belirsiz ve tamamen Çince bir siteden sorgulanıyor?

Bir bilgin var mı acaba, ona göre iade edebilirim zira içim rahat etmedi.

Son düzenleme:

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Hepsiburada. Sorun olmaz diyeceksin keza bence de olmaz zira sürekli hepsiburada'nın bizzat kendisinden alışveriş yapmışımdır ama gene de MI ile ZMI nın aynı şeyler olup olmadığını ve siteden sorgulama olayını söyleyecek biri çıkana kadar içim rahatlamayacak.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar sırf hakkında hiç bir yerde adam akıllı olumlu-olumsuz bir yorum olmadığı ve ne idüğü belirsiz olduğu için aldığım Xiaomi ZMI Ultra Slim 10.000 mAh Powerbank'i iade ettim. Zira bu ürünün bir Xiaomi markası olduğundan bile şüpheliyim. Sanırım Xiaomi'nin orijinal ürünü değil, yan kuruluşu olabilir. Zira ürünün koduyla orijinalliğini bile Mi Global - Mi Global Home sitesinden değil, tamamen Çince olan 紫米商城 sitesinden kontrol edebiliyorsunuz ki buda bu ürünün direkt orijinal bir MI ürünü olmadığının göstergesi. Olsa olsa yan kuruluş ürünü ki oda en iyi ihtimal ile.

Benden sonra Hepsiburada üzerinden bu ürünü satın alan bir arkadaşın aşağıdaki yorumunu da görünce, orijinallik konusundaki endişemin beyhude olmadığını anladım ve performansından da umduğumu bulamadığım için iade kararım kesinleşti:

5gzBvA.jpg

Ürün bedeli olan 100TL tarafıma aide edilir edilmez üzerine bir 20TL daha koyup ne olduğu belli olan Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh ürününü sipariş edeceğim. Bu bana ders oldu. Bir daha da hakkında çok az yorum bulunan ve çeşitli forum sitelerinde incelemesi vs yapılmayan hiç bir ürünü almamaya özen göstereceğim. ZMI denen bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara da dip not olsun.

q1q2a3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sırf hakkında hiç bir yerde adam akıllı olumlu-olumsuz bir yorum olmadığı ve ne idüğü belirsiz olduğu için aldığım Xiaomi ZMI Ultra Slim 10.000 mAh Powerbank'i iade ettim. Zira bu ürünün bir Xiaomi markası olduğundan bile şüpheliyim. Sanırım Xiaomi'nin orijinal ürünü değil, yan kuruluşu olabilir. Zira ürünün koduyla orijinalliğini bile Mi Global - Mi Global Home sitesinden değil, tamamen Çince olan 紫米商城 sitesinden kontrol edebiliyorsunuz ki buda bu ürünün direkt orijinal bir MI ürünü olmadığının göstergesi. Olsa olsa yan kuruluş ürünü ki oda en iyi ihtimal ile.

Benden sonra Hepsiburada üzerinden bu ürünü satın alan bir arkadaşın aşağıdaki yorumunu da görünce, orijinallik konusundaki endişemin beyhude olmadığını anladım ve performansından da umduğumu bulamadığım için iade kararım kesinleşti:

5gzBvA.jpg

Ürün bedeli olan 100TL tarafıma aide edilir edilmez üzerine bir 20TL daha koyup ne olduğu belli olan Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh ürününü sipariş edeceğim. Bu bana ders oldu. Bir daha da hakkında çok az yorum bulunan ve çeşitli forum sitelerinde incelemesi vs yapılmayan hiç bir ürünü almamaya özen göstereceğim. ZMI denen bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara da dip not olsun.
Xiaomi'nin kendi sitesinde buldum ürünü. Ürün yan sanayi değil Xiaomi üretimi. Benimki sizinkinin farklı modeli, type-c yok ve biraz daha ince (1.05 cm). Fakat ilginç bir şekilde bu ürünler hiç bilinmiyor. Ben de almakta çekindim fakat sonunda sipariş ettim.

Diğer powerbanklerden en büyük farkı kullandığı pil tipinin farklı olması. Li-Po, Li-Ion pillere göre daha hafif ve iyi şekil verilebilir olduğundan dolayı ince yapıda olabiliyor. Maliyetleri de Li-Ion lara göre daha yüksek. İçerisindeki pilin üreticisi ATL, bu marka ayrıca Apple'ın da kendi ürünlerinde kullandığı pilleri üretiyor.

【ZMI移动电源10000mAh 白色】品牌移动电源-小米商城