Galaxy S7 Edge mi İphone 6S Plus mu Almalıyım?

Sizce Hangisini almalıyım

• İphone 6s plus

Kullanılan: 17 45.9%
  • Samsung Galaxy s7 edge

Kullanılan: 20 54.1%

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

sapiens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar , foruma yeni katıldım arkadaşlar telefon alıcam ama kararsızım beklenti olarak kamera ve video çekimi iyi olan hafıza ve sarz konusunda hayal kırıklığı yaratmayacak birşey arıyorum Samsung galaxy s7 edge var kafamda ama sağlamlık ve memnun kalmadığım takdirde elden cıkarabilirsin diyip İphone 6s plus da öneriyorlar :) ios hiç kullanmadım zorlanırım diye pek düsünmüyorum acıkcası android telefonlara yatkın kullanıcıyım önerileriniz veya alternatifleriniz varsa lütfen yazın , şimdiden teşekkürler

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
merhabalar , foruma yeni katıldım arkadaşlar telefon alıcam ama kararsızım beklenti olarak kamera ve video çekimi iyi olan hafıza ve sarz konusunda hayal kırıklığı yaratmayacak birşey arıyorum Samsung galaxy s7 edge var kafamda ama sağlamlık ve memnun kalmadığım takdirde elden cıkarabilirsin diyip İphone 6s plus da öneriyorlar :) ios hiç kullanmadım zorlanırım diye pek düsünmüyorum acıkcası android telefonlara yatkın kullanıcıyım önerileriniz veya alternatifleriniz varsa lütfen yazın , şimdiden teşekkürler
Mate 9 da sağlam cihaz onu düşündün mü hiç ?

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
S7 edge kamera anlamında önde gündüz fark var gece ise s7 edge ile 6s plus arasında uçurum var hatta 7 plusda bu uçurumu kapatmak için geliltirmeler yapıldı.
Batarya konusunda iki cihaz mutsuz etmez fakat S7 edgenin hızlı şarj avantajı var. 6s plusu daha rahat elden çıkarırdınız. Ama s7 edgeden memnun kalırsınız . Hafıza konusunda 32 gblık modellerde s7 edge avantajlı yüksek hızlı hafıza kartı ile hafıza kartına video kaydı yapabilirsiniz iki cihazın 128 gblık modellerinde hafıza kartının pek bir avantajı olmasada yine s7 edge bu özelliği ile öne çıkıyor. Androide yatkınsanız ve mutluysanız android ile devam edin.
Son olarak yukardaki arkadaşın bahsetmiş olduğu mate 9 iyi bir cihaz gece çekimlerinde s7 edgeden geride ben S7 edge tercih ederdim eğer olmazsa mate 9 alırdım 6s plus kesinlikle almazdım

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
S6 plus'un tek cazip yönü stabilite.S7 edge al 500 tl cebinde kalsın. Bu ikisi arasındaki farkı shifdelete geçen günlerde tartışmıştı.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
5 aydır 6S Plus kullanıyorum. Android işletim sistemini sevmiyorum. WP' den geçtim İOs' a. Gayet te güzel. Telefon çok iyi. Acayip hızlı. Hiç bir donma ve kasma takılma yaşamadım. Memnunum. WP' yi halen çok seviyor ve özlüyorum. S7' yi hiç kullanmadım yorum yapamam bu konuda. S6 Plus' ı kesinlikle tavsiye ederim size.

sapiens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 aydır 6S Plus kullanıyorum. Android işletim sistemini sevmiyorum. WP' den geçtim İOs' a. Gayet te güzel. Telefon çok iyi. Acayip hızlı. Hiç bir donma ve kasma takılma yaşamadım. Memnunum. WP' yi halen çok seviyor ve özlüyorum. S7' yi hiç kullanmadım yorum yapamam bu konuda. S6 Plus' ı kesinlikle tavsiye ederim size.

ya simdi söyle s6 da kamera farklarını ele alırsak geride kalıyor s7 edge göre ve fiyat konusunda faiş fiyatı var yanlıs hatırlamazsam 2015 sonları cıkmıstı galiba kararsızım acıkcası

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Android mi ios mu sorusuna cevap vermen lazım. Her ikiside güzel telefonlar.

ErdemKr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Kardeşim ben iki telefonuda kullandım en memnun kaldığım 6s plus oldu neyden dolayı diye soracak olursan ben telefonda çok vakit geçiren ve çok oyun oynayan biriyim marvel şampiyonlar turnuvası oyununu oynuyorum bu aralar bıraktım tabi de 2 cihazdada oyunu oynadım s7 edge de oyunda kasmalar donmalar olurken 6s plusta hiç bir kasma takılma sorunu olmadı bana sorarsan tek bir konu hariç neredeyse kafa kafaya ama batarya konusunda da en fazla s7 edge yarim saat daha fazla gider ama şu an bana hangisini almak istersin diye sorsam oyun performansı açısından iphone 6s plus derim

x_X_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
6s plusu 1 sene civarı kullandım ve s7edge ile takas ettim ve pişman değilim.

Superamoled ekran , hafıza ve hafıza kartı taktım yani artık kaç gb boşluğum kalmış derdi yok pcden falan veri alışverişi kolay hatta ektra aparatı bile çıkıyor kutudan flasbellekle saniyelik sürede veri alıp atabiliyorum keza hızlı şarjı iyi hemde bataryası daha uzun dayanıyor emin olabilirsin sabah sarjı ile gece edersin ama 6splusda zor yani kısaca aklıma gelen ki benim en çok hoşuma giden farklarını yazdım yani su geçirmeme edge ekran kamera falan filan var yani 6s plus emin ol s7edgeye rakip olamaz..

Gelelim işletim sistemine arada ufacık takılma yapiyor artık zorlanma mı ısınıyor mu bilemem ama uzun süreli değil anlık yani bide android 7 geldikten sonra ayda bi kere felan kendi kendine açılıp kapanıyor sebebini bulamadım ama dediğim gibi doğruya doğru anlattım kesinlikle s7 edge 6splusu şamarlar haaa varsa para illa iphone diyorsan 7plus al :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Uzun ömürlülük açısından İos derim ben.:)

Sef_60FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yanda yeni yazılım çıkınca telefonuma gelecekmi acaba düşüncesi,
Diğer yanda yeni yazılım gelince bir gün sonra gelen güncelleme
Her zaman güncel bir telefon tabiki IOS dan bahsediyorum

x_X_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ios güncelleme veriyor ben 3gs,4,4s,6,6splus kullandım söyleyin bakalım telefon değişmedikce gelen güncellemelerde ne değişti eşek gene aynı eşek :)

MorkapLan11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S7 Edge kullandım 6 ay.. Telwfonda kronik şeyler var. Örneğin renk soyuluyor denizde yanmış deri gibi kabuk atıyor. Arada kafasına göre kapanıp açılıyor. Şebeke olduğu halde çekmiyor. Konuşurken ses gidiyor ya da karşıdan gelmiyor. Bu sorunları yaşarken araştırdım ve aynı sorunları yaşayan çok kullanıcıya rastladım. Şuan 7 plus kullanmaktayım ve tartışmaya bile girmem.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
6s plus hız batarya tasarım kişiden kişiye değişir

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
6S Plus, çünkü işin servis kısmı var. Ve bu konuda Apple tartışmasız birinci.

Note5 ile deneyimlediğim kadarıyla Samsung'un sat ve unut politikası hala tıkırında işliyor.

Ayrıca işin ikinci el kısmında da Apple fark atıyor Samsung cihazlara. Bu konuda Samsung'da da ilerleme var Note4 ile Note5 uzun süre ikinci el piyasasında canlı kalmayı başardı aslında ama yine düşüş hızlı gerçekleşti eskiye nazaran yavaş olsa bile.

Apple için bu konu aynı tas aynı hamam bu konuda merak edilecek bir şey bıraktığını sanmıyorum Apple'ın.

Ayrıca Edge kıvrımının tek özelliği olan kırılmayı kolaylaştırma sebebi bile başlı başına bu cihazdan uzak durmak için bir sebep.

S7 Edge'de tek iyi şey 3600 mAh batarya ve Always ON.

Gerçi Samsung ile LG; Always ON'u Nokia (Symbian cihazlarının bir kısmı, N9, Lumia) ve Motorola (Moto X ilk nesil)'dan arakladıkları halde güç tüketiminde ikisinin de kullandığı Always ON çok kötü. Ne günlerdi ama Nokia bu konuda açık ara liderdi.

6S+'ın üzeceğini düşünmüyorum ben açıkçası, yine karar sizin tabi.

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaslar iphone 7 de periscope bildirimler açık, bildirim gelince sadece ses cikiyor kilit ekranda yazi felan yok. Ust menuyu indiriyorum orda da yok nasil çözebilirim acaba

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
6S Plus, çünkü işin servis kısmı var. Ve bu konuda Apple tartışmasız birinci.

Note5 ile deneyimlediğim kadarıyla Samsung'un sat ve unut politikası hala tıkırında işliyor.

Ayrıca işin ikinci el kısmında da Apple fark atıyor Samsung cihazlara. Bu konuda Samsung'da da ilerleme var Note4 ile Note5 uzun süre ikinci el piyasasında canlı kalmayı başardı aslında ama yine düşüş hızlı gerçekleşti eskiye nazaran yavaş olsa bile.

Apple için bu konu aynı tas aynı hamam bu konuda merak edilecek bir şey bıraktığını sanmıyorum Apple'ın.

Ayrıca Edge kıvrımının tek özelliği olan kırılmayı kolaylaştırma sebebi bile başlı başına bu cihazdan uzak durmak için bir sebep.

S7 Edge'de tek iyi şey 3600 mAh batarya ve Always ON.

Gerçi Samsung ile LG; Always ON'u Nokia (Symbian cihazlarının bir kısmı, N9, Lumia) ve Motorola (Moto X ilk nesil)'dan arakladıkları halde güç tüketiminde ikisinin de kullandığı Always ON çok kötü. Ne günlerdi ama Nokia bu konuda açık ara liderdi.

6S+'ın üzeceğini düşünmüyorum ben açıkçası, yine karar sizin tabi.
Beğenilecek bir cevap arkadaş
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaslar iphone 7 de periscope bildirimler açık, bildirim gelince sadece ses cikiyor kilit ekranda yazi felan yok. Ust menuyu indiriyorum orda da yok nasil çözebilirim acaba
Ayarlara gir oradan precop gir ondan sonra bildirimler seçeneğinden hepsi açıkmı diye bir bak

Ekli dosyalar

• IMG_0945.PNG
    IMG_0945.PNG
    114.3 KB · Görüntüleme: 742

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
ya simdi söyle s6 da kamera farklarını ele alırsak geride kalıyor s7 edge göre ve fiyat konusunda faiş fiyatı var yanlıs hatırlamazsam 2015 sonları cıkmıstı galiba kararsızım acıkcası
Kamera olarak S7 bizim 6S Plus' tan daha iyi.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Hocam başka modelleri niye değerlendirmiyorsun? Millet sadece bu iki markaya takılıp kalmış reklamın gücü işte. Benim fikrime göre ikisini de alma hele çok paran yoksa Iphone hiç alma paranı sokağa atmakla eşdeğer çünkü fahiş fiyatından dolayı

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hocam başka modelleri niye değerlendirmiyorsun? Millet sadece bu iki markaya takılıp kalmış reklamın gücü işte. Benim fikrime göre ikisini de alma hele çok paran yoksa Iphone hiç alma paranı sokağa atmakla eşdeğer çünkü fahiş fiyatından dolayı
Ona kalacak olursak bütün diğer markalar için aynı şeyi düşünüyorum ben malesef çok abartı fiyatlara çıktı cep telefonu fiyatları
--- Gönderi Güncellendi ---
Hepsi açık kardesim ama boyle yapiyor ya

Ekli dosyalar

• IMG_0945.PNG
    IMG_0945.PNG
    114.3 KB · Görüntüleme: 460

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
6s daha mantıklı yok dahada buyuk telefon istersen aygır gibi mate 9 var :D sıfır alacaksan galaxye hiç bulaşma LGden bi farkı yok garanti hizmetleri rezil

mad monk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her zaman güncel bir telefon tabiki

kesinlikle s7 edge ikisinide kullandım s7 edge her yönüyle 6s ten daha üstün :ram kamera ekran çözünürlüğü oyun performansı daha sayamadığım bi çok şey var aslında aklıma gelmiyo

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Şiddetle Huawei Mate9 öneriyorum

mad monk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her zaman güncel bir telefon tabiki IOS dan bahsediyorum

şuan s7 edge kullanıyorum cihaza güncelleme geldikten en fazla 1 saat sonra cihaz kendini güncellemeye başladı yani sizin bu dediğiniz bana çok saçma geldi samsung veya android düşmanı olduğunuz çok açık

Sef_60FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan s7 edge kullanıyorum cihaza güncelleme geldikten en fazla 1 saat sonra cihaz kendini güncellemeye başladı yani sizin bu dediğiniz bana çok saçma geldi samsung veya android düşmanı olduğunuz çok açık

Ben s3 kullandım android 5 gelmedi onu bırak 4.4.2 bile gelmedi şuan 4.3 te ve çok yavaş o yüzden şimdi j2 kullanıyorum android 6 gelmedi
Geçen bir güncelleme geldi j2 ye donmaya başladı düzeltmeleri 1.5 ay sürdü benim derdim bu.
Zaten 6s plusa geçeceğim kurtuloyorum android ten ve samsung dan

mad monk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben s3 kullandım android 5 gelmedi onu bırak 4.4.2 bile gelmedi şuan 4.3 te ve çok yavaş o yüzden şimdi j2 kullanıyorum android 6 gelmedi
Geçen bir güncelleme geldi j2 ye donmaya başladı düzeltmeleri 1.5 ay sürdü benim derdim bu.
Zaten 6s plusa geçeceğim kurtuloyorum android ten ve samsung dan

şuan burda s7 edge ve 6s i karşılaştırıyoruz düşüncelerinizi sadece bu ikisine göre yapmanız daha mantıklı olur yoksa yanlış anlaşılır s7 edge güncelleme gelmiycekmiş gibi zaten ilk yorumunuz bunu kastediyor yanılıyosam düzeltin