Kitap Tavsiyesinde Bulunabilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

findukfaresi_

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar. ben Cumhuriyet dönemi siyasi olaylarını anlatan bir kitap arıyorum. önerebileceğiniz kitaplar var mı?

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bernard Lewis'ın The Emergence of Modern Turkey(modern Türkiyenin Doğışu) .

İlber ortaylı:Batılılaşma Yolunda

Üzelikle ilber ortaylı şiddetle tavsiye ederim.

Bu Arda bu sözünü ettiğim kitapları okumadım. Ama sözüne itibar ettiğim kişiler(arkadşlar ve dostalar) Bu yapıtların önemli olduğunu söylemişledir...

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Cumhuriyet dönemi ile ilgili farklı yazarlardan,farklı bakış açısıyla eserler yazmıştır.
Amacın olayları anlamaksa farklı eserler oku.

QaFeİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Konuyla Alakası Yok Ama Söylemeden Geçemiycem

İlber Ortaylı'nın Osmanlıyı Yeniden Keşfetmek Kitabını Okuyorum Süper Bir Kitap Hem Yalın Bir Dille Yazılmış Hemde Akıcı Tavsiye Ederim

abdulkerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cumhuriyetin tarihi - ahmet cemil ertunç
geçmişiniz itinayla temizlenir - cemil koçak

ikinci kitabı tam okumadım ama inceledim güzel bi kitap ders kitaplarının dışına çıkıyor
ilk kitabın ise yarısındayım şu an okuyorum ve çok hoşuma gitti..

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Emine Işınsu - Sancı

findukfaresi_

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
şimdi elime mehmet ışık "Türkiyenin karanlık penceresi" diye bir kitap geçti... bunu okuyacağım önce. bitirince yorumlarımı söylerim :)

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Şöyle bir liste verdi google özel arama. Faydalı olabilir:

Simurg Kitabevi - Geçmişe Bakmak: Cumhuriyet Dönemi İktisadi, Mali ...Simurg Kitabevi - Geçmişe Bakmak: Cumhuriyet Dönemi İktisadi, Mali, Siyasi Olaylar Kronolojisi 1920 - 2000 - Uluatam, Özhan - İmaj Yayıncılık - Kitap ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=show&action=22527

Simurg Kitabevi - Geçmişe Bakmak: Cumhuriyet Dönemi İktisadi, Mali ...'Geçmişe Bakmak: Cumhuriyet Dönemi İktisadi, Mali, Siyasi Olaylar Kronolojisi 1920 - 2000' adlı kitap ile ilgili mesajınızı aşağıdaki e-mail adreslerini ...
www.simurg.com.tr/default.asp?shop=0&page=show&action=22527

Simurg Kitabevi - 80 Yıla Tanıklık - Özmen, Selahattin - Doğan ...Selâhattin Özmen, Cumhuriyet Dönemi|nin önemli sosyal ve siyasal olaylarının bir çoğunun yakından tanığıdır. Olayların aktörlerinden bazıları ise çok eski ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=show&action=66943

Simurg Kitabevi - Anahatlarıyla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi - Tekin ...Atatürk sonrası dönemin siyasal, ekonomik ve kültürel olayları özetle verilmiş; ... 'Anahatlarıyla Türkiye Cumhuriyeti Tarihi' adlı kitap ile ilgili ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=show&action=62546

Simurg Kitabevi - Ahmet Hamdi Başar|ın Hatıraları 1 : Meşrutiyet ...'Ahmet Hamdi Başar|ın Hatıraları 1 : Meşrutiyet, Cumhuriyet ve Tek Parti Dönemi / “ Gazi Bana Çok Kızmış ”' adlı kitap ile ilgili mesajınızı aşağıdaki ...
www.simurg.com.tr/default.asp?shop=0&page=show&action=92222

Simurg-Arama Sonuçları-Alfabetik Sıralı 22 Kasım 2009 . Site içi ...Geçmişe Bakmak: Cumhuriyet Dönemi İktisadi, Mali, Siyasi Olaylar Kronolojisi 1920 - 2000. Uluatam, Özhan Fiyatı : 21,60.-TL, %20 İndirimli Fiyatı : 17,28. ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=sresult&action=same&value...

Simurg Kitabevi - Dr. Baha Akşit: Türkiye'ye Damgasını Vuran Bir ...Dr. Baha Akşit: Türkiye'ye Damgasını Vuran Bir Dönem, Bir Olay, ... Tür : Politika / Siyaset. Basım Yeri ve Yılı : İstanbul, 1995 ... Cumhuriyet sonrası Türk gençliğinin, bizzat Atatürk|le konuşabilen bir siması olarak karşımızdadır. ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=show&action=80924

Simurg Kitabevi - Beyaz Ölümün Güncesi - Sapan, Özcan ...Bir siyasal sistem olarak demokrasi, Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde olmadığı ... Beyaz Ölümün Güncesi|nde Özcan Sapan böylesi bir dönemin kurbanlarını anlatıyor. ... Dokusunu olayların doğrudan tanıklarıyla yapılan röportajların ...
www.simurg.com.tr/default.asp?shop=0&page=show&action=73001

Simurg-Arama Sonuçları-Alfabetik Sıralı 15 Ekim 2009 Simurg ...Yüzyılda Karl Polanyi'yi Okumak: Bir Siyasi Proje Olarak Piyasa Ekonomisi ... 6 - 7 Eylül Olayları: Cumhuriyet Dönemi Azınlık Politikaları ve Stratejileri ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=sresult&action=same&value...

Simurg Kitabevi - Karagöz 1 - Kudret, Cevdet - Bilgi Yayınevi ...Tanzimattan bu yana, özellikle Cumhuriyet devrinde, yerini batıdan gelen tiyatro ve ... çok uzak ve yabancı kalan İslam uygarlığı döneminde, halkın dili, nüktesi , inançları, töreleri, gelenekleri, zanaatları, siyaset ve toplum olayları ...
www.simurg.com.tr/default.asp?page=show&action=14010

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Nası yani ya???

Cumhuriyet dönemi siyasi olaylar hakkında kitap tavsiyesi soran birine yapılan tavsiyeler dudak uçuklatacak cinsten doğrusu.

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Stephen king oku (korku kitaplarına meraklıysan)

kayıp kuşak sırf mesaj yazmak için yazma. Kalite düşüyor. Modluk istiyorsan da düzgünce yap işini. Adam Cumhuriyet dönemi diyor sen ne diyorsun. Tabi konu başlığına bakmadan mesaj kasmaya çalışırsan:sleep::sneaky2::hammer:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
kayıp kuşak sırf mesaj yazmak için yazma. Kalite düşüyor. Modluk istiyorsan da düzgünce yap işini. Adam Cumhuriyet dönemi diyor sen ne diyorsun. Tabi konu başlığına bakmadan mesaj kasmaya çalışırsan:sleep::sneaky2::hammer:

komiksin :)
adam , modluğa adaylığını koydu diye rakibin diye kaç mesajdır saldırıyosun adama :D

hata yapmış başlığı okumamış işte

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Mod olmaktan resmen vazgeçtim... Madem orda öyle gözüküyorsa.

---------- saat 19:34 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:33 eklenmişti ----------

komiksin :)
adam , modluğa adaylığını koydu diye rakibin diye kaç mesajdır saldırıyosun adama :D

hata yapmış başlığı okumamış işte

Hatandan dolayı özür dilersen modluğuma adaylığımı geri koyarım.Yoksa vebali üstüne:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kayıp kuşak

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Mod olmaktan resmen vazgeçtim... Madem orda öyle gözüküyorsa.

---------- saat 19:34 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:33 eklenmişti ----------

Hatandan dolayı özür dilersen modluğuma adaylığımı geri koyarım.Yoksa vebali üstüne:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Çok özür dilerim direk daldım konuya zaten tüm puanlar bunun yüzündenmi düştü ne neyse kaş yapalım derken göz çıkardık

SmiLey

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Sen niye diliyorsunki?:) Hayır herkezin 100 puanı düştü.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
'puan sisteminden seçmeler' başladı....

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ben daha çok dünya klasiklerini okumayı seviyorum. Bu yazıda en iyi dünya klasikleri kitaplarının listesi yer alıyor. Kitap arayanların okumalarını tavsiye ederim.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Olasılıksız - Adam Fawer
download (1).jpg