iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar Merhaba Cihazım İphone 7 plus 256 GB Mat Siyah modeli Türkiye'ye ilk geldiği hafta aldım gayette memnunum 5 aydan fazla oldu kılıf kullanmıyorum sadece kırılmaz cam mevcut çizilme vs bir sorun yaşamadım..
Gelelim soruma öncelik ile kulaklık takılı iken ilginç bir batarya gidiyor..
Dün gece 00:00 da batarya 100 iken çıkardm sarj kablosunu ve kulaklık taktım tüm arka plan uygulamalarını kapattım.
Sabah 10 gibi kalktım bi baktım pil %86 - 14 bir kayıp var bu neden olur ? kulaklık girişi kendi kendine pil bitire bilir mi ?
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar :)

cd42ba827ba903419fd981fa125a8809.jpg

Beyler benim titreşim çalışmıyor ne bildirimlerde ne de aramalarda. Önceki 5S telefonumda titreşimi kapatmıştım bu telefonu da yedekten kurdum haliyle ayarlar buna da geçti ama çalıştıramadım bi türlü titreşimi.

her ikiniz içinde temiz restore önerebilirim. @DesingKhan kulaklık takılı olması şarjı bu kadar etkilemez diye düşünüyorum. donanımsal ya da yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için temiz restore gerekir. telefonu itunes üzerinden restore edip yeni bir iphone olarak ayarlayın.
@MrSmoke sizinde dediğiniz gibi 5s yedeğini kurduğunuz için bazı şeyler çakışmış olabilir ki iphone 7 ye 5s yedeğini kurmak çok sağlıklı olmaz bence. sizde itunes üzerinden yeni bir iphone olarak ayarlayın. eğer sorun yine düzelmezse titreşim motoru bozulmuş olabilir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
her ikiniz içinde temiz restore önerebilirim. @DesingKhan kulaklık takılı olması şarjı bu kadar etkilemez diye düşünüyorum. donanımsal ya da yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için temiz restore gerekir. telefonu itunes üzerinden restore edip yeni bir iphone olarak ayarlayın.
@MrSmoke sizinde dediğiniz gibi 5s yedeğini kurduğunuz için bazı şeyler çakışmış olabilir ki iphone 7 ye 5s yedeğini kurmak çok sağlıklı olmaz bence. sizde itunes üzerinden yeni bir iphone olarak ayarlayın. eğer sorun yine düzelmezse titreşim motoru bozulmuş olabilir.

Eyvallah restore etmeyi dneyeyim.

orhancixxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhaba arkadaşlar kılıf almak isteyen tereddüt eden arkadaşlar geçenlerde sipariş verdiğim kılıf geldi.
Mükemmel oldu telefona tam oturdu kamera çıkıntısını kapattı telefon masada artık düz duruyor aldığım yerin fotosunu atıyorum incelersiniz kesinlikle öneririm.
Kılıf çok yumuşak bir o kadar da sert telefonu çok iyi koruyacağı belli oluyor 7 Plus Jet Black modelini kullanıyorum hiç bir şekilde arkasını çizmeden takılabiliyor darbe emme olayı falan varmış Spigen sonuçta kaliteli bir marka elde tutuş hissi çok güzel çok ince bir kılıf telefonu hiç kalınlaştırmadı ve ağır da olmadı gayet şık durdu ve elden kaymıyor da kılıf ele yapışıyor gibi tek el kullanıp telefon düşecek mi korkusu yok :D
Bu fiyata bence Türkiye'de daha iyi kılıf yok !

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    467.8 KB · Görüntüleme: 433
  • 2.png
    2.png
    222.3 KB · Görüntüleme: 591
Son düzenleme:

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
iOS 10.3 final sürümü çıkmıştır.

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
gereksiz bi guncelleme olmuş. bizene airpods tan bizene fatura ödemeden. bizene arac cagirma uygulamasindan. bizene ışık yakmadan kornadan. hindistan liginden carplayden. yok takvimden davet silmeymiş. anahtarli dugme aksesuarini biz napacagiz. sacma sapan seylerle anca ios u sisirmisler. kimse bu guncellemeden sonra iyi bir batarya ömrü beklemesin.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
gereksiz bi guncelleme olmuş. bizene airpods tan bizene fatura ödemeden. bizene arac cagirma uygulamasindan. bizene ışık yakmadan kornadan. hindistan liginden carplayden. yok takvimden davet silmeymiş. anahtarli dugme aksesuarini biz napacagiz. sacma sapan seylerle anca ios u sisirmisler. kimse bu guncellemeden sonra iyi bir batarya ömrü beklemesin.
Ben uzun zamandır kullanıyorum. En iyi batarya süresini almaktayım kaç haftadır betalardan üstelik..

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Gelip gelmediğini güncelleme içeriğinden görebilirsin

sen uzun zamandir kullanmiyormusun kardeşim. yazdim zaten hicbir aciklamada goremedim diye. birde foruma sorayim dedim. bizde biliyoruz icerigine bakmayi. ama soralim dedik. bu sekilde guncelleme iceriginden gorebilirsin gibi cevap vermene gerek yok

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
sen uzun zamandir kullanmiyormusun kardeşim. yazdim zaten hicbir aciklamada goremedim diye. birde foruma sorayim dedim. bizde biliyoruz icerigine bakmayi. ama soralim dedik. bu sekilde guncelleme iceriginden gorebilirsin gibi cevap vermene gerek yok
İstediğin bir cevap şekli varsa söyle onu yazayım

orhancixxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ios 10.3'ü yükleyeli 4 saat oldu ve göze batan tek değişiklik animasyonların değişmesi ve performans pil optimizasyon olması yani yüklemenizi öneririm şu anlık takılma pilin hızlı bitmesi söz konusu yok 7 Plus da belki başka modellerde sorun çıkabilir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar neyin kafasındasınız? Bu güncellemenin en büyük özlelliği APFS dosya sistemime geçilmesi yani daha da iyileştirilmiş bir dosya sistemine geçiyoruz. Telefon hızlanacak, depolama iyileştirilecek daha da fazla boş alana sahip olacağız. Bunu tabi kısa vadede farketmeniz mümkün değil.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar neyin kafasındasınız? Bu güncellemenin en büyük özlelliği APFS dosya sistemime geçilmesi yani daha da iyileştirilmiş bir dosya sistemine geçiyoruz. Telefon hızlanacak, depolama iyileştirilecek daha da fazla boş alana sahip olacağız. Bunu tabi kısa vadede farketmeniz mümkün değil.

Pil performansı da iyi 10.3 ün. Ben beta kullanıyorum ama çıkıcam beta dan.

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Sinema modunu büyük ihtimal iOS 11 de görücez

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Güncellemeyi yüklerken %15 şarj kaybı yaşadım şarj da su gibi gidiyor anlamadım yahu

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Arkadaşlar iphone 5 e 10.3 gözükmüyor neden acaba ?

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
assistive touch donuyor mu? aramada turuncu nokta çıkıyor mu ? deneyimleyen arkadaşlar yazabilir mi acaba bu sorunlarla ilgili.

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaşlar 3 ay önce aldığım iphone un telefon görüşmesi haricinde de kullanılabildiğini öğrendim . Hatta fotoğraf çektiğini de yeni keşfettim önerebileceğiniz uygulamalar var mı acaba ?

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Apple'a fiyat yüksek diye gömenler samsung s8 fiyatı 4999 tl :D