Google Sokak Görünümü uygulaması nasıl kullanılır

Bu konuyu okuyanlar

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Google Haritalar uygulamasında Sokak görünümü (street view ) seçeneğinin kullanımını istediğimiz herhangi bir yerin detaylı panoramik fotoğrafını görebilmemiz için nasıl kullanmalıyız anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Corel Video Studio proğramı ile resimlerimize videolarımıza key frameleri kullanarak nasıl özel hareketlenmeler yaptırabiliriz anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Corel Video Studyo ile videodan resim kopyalama ayrıca oynatıcı olan gomplayer ile videodan resim kopyalama nasıl yapılır anlatmaya çalıştım.Faydalı olması dileğimle

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Corel Videostudio proğramıyla Basit intro nasıl yapılır nasıl yapılır anlatmaya çalıştım

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Video düzenleme proğramı Corel videostudio Multi kamera ile video düzenleme nasıl yapılır anlatmaya çalıştım

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Google Earth uygulmasında 3D binalar ve Panoramik fotoğraflara nasıl bakılır ayrıca ABD Arizona uçak mezarlığı görüntüleri bu videoda gösterilmiştir.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Bu anlatımlarda Adobe photoshop proğramında damlalık aracı(eyedropper) yani renk seçim aracı nasıl kullanılır ayarları nasıl yapılır anlatmaya çalıştım.

2. Anlatımda ise photoshop cetvel (ruler) aracı nasıl kullanılır mesafe ve açı nasıl ölçülür klavuz çizgileri ekleyerek resimlerimizi nasıl yerleştirebiliriz ayrıca not ekleme araç çubukları anlatılmıştır.Faydalı olması dileğiyle

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Photoshop spot healing brush tool Rötüş araçları en sık kullanılan araçlardan biri olup fotoğraf sütüdyolarından kişisel ev kullanıcılarına kadar geniş bir kullanıcı yelpazesi tarafından kullanılır.Bu araçlar proğramın her yeni sürümü ile birlikte geliştirilip güçlendirilmekte.Basit ve esnek çalışma mantığı,kullanım kolaylığı ve sonuca olan etkisi bu araçları vazgeçilmez hale getirmekte.

Photoshop healing brush tool Rötüş araçları en sık kullanılan araçlardan biri olup fotoğraf sütüdyolarından kişisel ev kullanıcılarına kadar geniş bir kullanıcı yelpazesi tarafından kullanılır.Bu araçlar proğramın her yeni sürümü ile birlikte geliştirilip güçlendirilmekte.Basit ve esnek çalışma mantığı,kullanım kolaylığı ve sonuca olan etkisi bu araçları vazgeçilmez hale getirmekte.

İçeriğe Uygun Yama

Yama aracı, istenmeyen görüntü öğelerini kaldırmak için kullanılır. Yama aracındaki İçeriğe Uygun seçeneği, sorunsuz karıştırma için yakındaki içeriği, çevreleyen içerikle birleştirir.

Sonuçlar içeriğe uygun dolguya benzerdir, ancak bu aracı kullanmak size kaynak alanı seçme esnekliğini sunar.

]

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Bu anlatımda rötuş araçlar grubunda olan photoshop content aware move tool ( içeriğe uygun taşıma ve yama aracı ) ile nasıl çalışmalar yapabiliriz ayrıca fotoğraflarımızdaki kırmızı göz onarmasını nasıl yapabiliriz anlatmaya çalıştım.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Microsoft Paint proğramıyla çok kolay bir şekilde Türk bayrağı çizimi nasıl yapılır anlatmaya çalıştım.Paint proğramında çizimler yapma, boyama, çıktı alma, resim ekleme ve diğer konular başlangıç seviyesinde anlatılmıştır.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Adobe Photoshop çok kolay bir şekilde Türk bayrağı çizimi ve dalgalı Türk bayrağı nasıl yapılır anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğimle

Adobe Photoshop brush (Fırça) nasıl eklenir, nasıl silinir, Brush ne işe yarar anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğimle

Adobe Photoshop pencil tool (kalem aracı) ile boyama nasıl yapılır anlatmaya çalıştım Faydalı olması dileğimle

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu şekildeki çizim çalışmalarını Photoshop ile değil vektör tabanında Illustrator veya Inkspace ile yapmanızı öneririm.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Pototoshop araç çubuklarında boyama grubunda bulunan Photoshop Color replacement tool (Renk düzeltme aracı) kullanımının anlatımını yapmaya çalıştım Faydalı olması dileğimle.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Torrent nedir? Torrentle dosya indirme işlemi nasıl yapılır Utorrent proğramıyla indirmeleri nasıl yaparız indirme işlemi sırasında nelere dikkat etmemiz gerekir anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğimle.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Geleceğin Askeri operasyonlarını hazırlamak için de çok yararlı olacak bu görüntüleme uygulaması.

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

UTorrentle dosya indirme işlemi detaylı olarak nasıl yapılır ayarlarını nasıl yapmamız lazım indirme işlemi sırasında nelere dikkat etmemiz gerekir anlatmaya çalıştım. Faydalı olması dileğimle.

--- Gönderi Güncellendi ---

xxmolinaxx

Doçent
Reaksiyon puanı
105

Bedava Fotoğraf düzenleme proğramı olan PHOTOSCAPE'e ile resimlerimiz üzerinde dilediğimiz değişikliği yapabiliyoruz.
Proğramın nasıl indirileceği ve nasıl kullanılacağı detaylı şekilde anlatılmıştır ayrıca proğramı indirmek isteyenler için açıklamalar kısmında link verilmiştir.

PROĞRAM İLE NELER YAPABİLİYORUZ

Youtube ve facabook kapak resimleri hazırlayabilme.
Gif formatında resimler yapma
Fotoğraf ebadını büyültme küçültme
Fotoğraf üzerine yazı yazma
Fotoğraflarımıza efekt verme
Fotoğraflarımıza çerçeve ekleme
Fotoğraflarımızdan albüm oluşturma
Çoklu fotoğraf düzenleme imkanı
Fotoğraflarımıza logo ekleme ve daha birçok özellikler