Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Operatörler note 5 içim heniz destek vermiyor hacım. Cihazda aktif amenna ama hatta değil. Bu lte den farklı onun içinde bir teknoloji. Lte data hattın klaamanı volte sesin 4g olank. Şuanda 4g aktifse bile ses görüşmelerini 3g şebekeden yapıyoruz. Volte ile oda 4g şebekeye geçmiş olacak

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Hiç bir şekilde güç tasarrufu, ekran çözünürlüğünde oynama yok arkadaşlar. Orjinal tema orjinal ayarlar. Mavi ışık özelliği kapalı. Gün boyu genel olarak whatsapp, youtube, twitter, facebook takılmama rağmen aldığım ekran süresi. Sizce de güzel değil mi?

Ekran FHD mi WQHD mi ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Hiç bir şekilde güç tasarrufu, ekran çözünürlüğünde oynama yok arkadaşlar. Orjinal tema orjinal ayarlar. Mavi ışık özelliği kapalı. Gün boyu genel olarak whatsapp, youtube, twitter, facebook takılmama rağmen aldığım ekran süresi. Sizce de güzel değil mi?

Ekran FHD mi WQHD mi ?

Hatemzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Son güncelemeden sonra. Whatssup bildirm ışığı yanmıyor. Telefon konuşmalarında tiz sesler geliyor. Bazen ilk aramada 1 kere çalıp kapanıyor kendi kendine. Mesaj yazarken kelime tahmin ekranı eskisi gibi güncel ve akıllı değil sanki. Napsam factory reset atıp bidahamı yükselem ?

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Servisle uğraşma Odin üzerinden kendin yazılımı yükleyebilirsin.

Bu linkteki yazılımı indir, Download firmware: N920CXXU3CQC7_N920COJV3CQC7_TUR Odin üzerinden kendin yazılımı yükle. Eğer yazılımı nasıl yükleyeceğini bilmiyorsan internette bir sürü öğretici kılavuz var.
telefonun kendı odın mode uzerınden mı dıyors
Ben de aynı sıkıntıyı yaşadım. Sammobile'den indirdiğim Nougat'ı ODIN ile yükleyince sıkıntısız tamamlandı.

Ben VOLTE'u bulamadım. TurkTelekom kullanıyorum. Sim Card'ım 4,5G'ye uygun. Fakat servisi kullanabilmek için mesajla başvurduğumda telefonunuz desteklememektedir diye cevap geliyor Telekom'dan.
bende aynısını yaptım sammobile den indirdim odin ile kurdum sıkıntısız oldu servise gitmekten kurtuldum ohhh beeee.

.:EmR@H:.

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Birisini aradigimizda acana kadar calan ahize sesi bi boguk geldi bana

tugkan1973

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Volte ozelligini kullanan oldumu acaba ?
Ben VOLTE'u bulamadım. TurkTelekom kullanıyorum. Sim Card'ım 4,5G'ye uygun. Fakat servisi kullanabilmek için mesajla
Birisini aradigimizda acana kadar calan ahize sesi bi boguk geldi bana
Aynı problemi yaşıyorum ben de. Android 6 yüklü iken bu sıkıntı yoktu. Çok rahatsız edici boyutta değil ama dikkat çekiyor. Özellikle telefon açıldığı anda ilk konuşan ben olursam kendi sesimi boğuk olarak geri duyuyorum fonda. Bir müddet sonra düzeliyor.

wackboyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonun arka caminda kendiliğinden oluşan küçük bi renk akması kabarcik nedeniyle Note 5 i mi servise göndermelimiyim arkadaşlar düşünceniz ne ? Beni rahatsız ediyor kabarcik ama servise küçük bi şeyden gönderipte farklı yerlerini bozarlar diye korkuyorum

Ömer Poşluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sonuç olarak üç çözünürlük ayarındada bütün pikseller çalışıyo demek istedim yani elektrik harcıyo
Aynen kardeşim. ben WQHD ve HD arasında uçurum olacak kadar pil tasarrufu sağlayacağını sanmıyorum. Yarım saat fazla ekran süresi alıcam diye çözünürlükten vazgeçmek istemiyorum. Ben bu telefonu alırken ekranı iyi diye aldım, çözünürlük düşürmek bence çözüm değil. Bir de akşam telefonun şarjını %100 yapıyorum sabah kalktığımda aynı bulamıyorum diyen arkadaşlar var. Iphone da bu sorun yok diye düşünmeyin. Telefonu tam dolu şekilde bıraktığınızda sabah aynı alıyorsunuz kabul, ama alır almaz hangi programı açarsanız açın %100 den hiç anlamadan %80 lere iniyor. Bence bu durumun bir çaresi yok.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Aynen kardeşim. ben WQHD ve HD arasında uçurum olacak kadar pil tasarrufu sağlayacağını sanmıyorum. Yarım saat fazla ekran süresi alıcam diye çözünürlükten vazgeçmek istemiyorum. Ben bu telefonu alırken ekranı iyi diye aldım, çözünürlük düşürmek bence çözüm değil. Bir de akşam telefonun şarjını %100 yapıyorum sabah kalktığımda aynı bulamıyorum diyen arkadaşlar var. Iphone da bu sorun yok diye düşünmeyin. Telefonu tam dolu şekilde bıraktığınızda sabah aynı alıyorsunuz kabul, ama alır almaz hangi programı açarsanız açın %100 den hiç anlamadan %80 lere iniyor. Bence bu durumun bir çaresi yok.
Evet bu doğru bende birde iphone 5 s var bence iphonenin ekran kapalıyken pil sayacı takılı kalıyo

Vedat1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar led bildirim isigi onceden arama gelince mavi yaniyordu sarj dolunca yesil hepsi karisti guncellemeden sonra. Bunu nasil degistirebilirz

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Operatörler note 5 içim heniz destek vermiyor hacım. Cihazda aktif amenna ama hatta değil. Bu lte den farklı onun içinde bir teknoloji. Lte data hattın klaamanı volte sesin 4g olank. Şuanda 4g aktifse bile ses görüşmelerini 3g şebekeden yapıyoruz. Volte ile oda 4g şebekeye geçmiş olacak
Vodafone de volte çalışıyor. Vodafone sitesinde desteği henüz gözükmese de Vodafone den Vodafone tarafına yapılan aramalarda çalışıyor. Aşağıdaki resimden görebilirsin.

PicsArt_03-23-12.55.34.jpg

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bu lte volte yı kafanızda çok buyutmetin arkadaşlar tek artısı telefonun çekmediği yerlerde eğer orada telefona bağlı bir wi-fi varsa aramayı telefon cekmesede wi-fi üzerinden yapıyor ama sizin konusma dakikanız üzerinden düşüyor tıpkı normal şebeke üzerinden konuşmuş gibi Bunun ne gibi bir faydası var ben internet olunca whatssapdan da konuşurum diyenler olabilir ama whatssap yüklü olmayan yada eski akıllı olmayan ve ev telefonlarını da arayabiliyorsunuz. Diğer türlü HD ses olayı iki telefonda da acik olması lazım voltenin. Ha bide bi özelliği daha var volteden konuşurken telefonunuzun interneti kesilmez

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu lte volte yı kafanızda çok buyutmetin arkadaşlar tek artısı telefonun çekmediği yerlerde eğer orada telefona bağlı bir wi-fi varsa aramayı telefon cekmesede wi-fi üzerinden yapıyor ama sizin konusma dakikanız üzerinden düşüyor tıpkı normal şebeke üzerinden konuşmuş gibi Bunun ne gibi bir faydası var ben internet olunca whatssapdan da konuşurum diyenler olabilir ama whatssap yüklü olmayan yada eski akıllı olmayan ve ev telefonlarını da arayabiliyorsunuz. Diğer türlü HD ses olayı iki telefonda da acik olması lazım voltenin. Ha bide bi özelliği daha var volteden konuşurken telefonunuzun interneti kesilmez
Görüşmelerde daha net ses alıyorsun, şahsen denedim ve bence her telefonda olması gereken birşey artık. Ses kalitesinde çok fazla artış var buda benim hoşuma giden bir olay. Büyütmeyin demişsiniz ama benim için önemli bir özellik.

Vedat1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben serviste ücretsiz degistirttim.

Ilk defasi diye birşey yok:)
Bozulduğunda değiştirmek zorunda. Ben 2-3 kez değiştirenleri biliyorum.
Peki servise gittigin gibi veriyorlarmi kalemi veya teli servise fln birakiyormuyuz.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Peki servise gittigin gibi veriyorlarmi kalemi veya teli servise fln birakiyormuyuz.
Kalem servisin stogunda varsa hemen veriyorlar. Stokta yoksa telefonun serviste kalem gelene kadar beklemesi gerekiyor. Ben beklemeden hemen aldım.

UysalMrv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 7 guncellemesinden sonra şarj olma problemi yaşıyorum.. hızlı şarj oluyor yazıyor. Ama sabaha kadar anca oluyor. Bu sorunu yaşayan var mi?

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar ota güncellemeainden sonra herangibir işlem yapmadım sizce formatlayayımmı telefonu

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Android 7 guncellemesinden sonra şarj olma problemi yaşıyorum.. hızlı şarj oluyor yazıyor. Ama sabaha kadar anca oluyor. Bu sorunu yaşayan var mi?
Kablo değiştirdikten sonra sorunun hala devam ediyorsa cihaz ya da adaptör kaynaklı (cihaz daha büyük bir olasılık) sorunun vardır.

Note5'in kablosu aşırı kötü. Benimki o kadar özenli kullanıma rağmen 6 ayında pes etti yırtıklarını vermeye başladı. Üşenmesem gidip değiştirecektim de. Neyse bakarız.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Telefonu size veriyorlar.

Sıfırlayarak.

Kulaklığımı ve kalemi değiştirdim ben de serviste.

İkisini de bir hafta sonra teslim aldım.
Ben sıfırlama işlemi filan yaşamadım. Hatta telefonu sadece imei numarasını göstermek için uzattım sonra imei barkodunu okutup geri verdiler. Sizin gittiğiniz servis gıcıklık olsun diye yapmış olmasın :D
Android 6 da olan klavyede üst karakterler için baskı süresi ayarlama olayı 7.0 da nerede bulamadım. Bulabilen vae mi?

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Ben sıfırlama işlemi filan yaşamadım. Hatta telefonu sadece imei numarasını göstermek için uzattım sonra imei barkodunu okutup geri verdiler. Sizin gittiğiniz servis gıcıklık olsun diye yapmış olmasın :D
Android 6 da olan klavyede üst karakterler için baskı süresi ayarlama olayı 7.0 da nerede bulamadım. Bulabilen vae mi?
Büyük ihtimal dediğiniz gibi.

Öpüp başıma koyuyorum yine de. Uyuzluk çıkmasını bekliyordum.

Of zaten şimdi servise de götüremem cihazı gerekince. Pil sıkıntı ses tuşunun biri içeride kısmen. Wifi sorunu hat safhaya ulaştı. Ekranım kısmen sarımtrak. Pilimdeki kalibrasyon sıkıntısını geçiremedim ve Vodafone kaynaklı veri ağı problemim var.

Hemen Nougat'ı basarlar servise getirince başka sorunum dahi olsa. Canlı desteğe sordum bunu belirtmek hakkınız ama sıkıntı yazılımsal ise mecburi demişti ama bizim buradaki servis aşırı uyuz. Ona bile bir kılıf uydurur.

Son düzenleme:

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Whatsapp bildirim ışığı yanmıyor ama ac kapa yaptım düzeldi. Sammobilden orjinal yazılımı yükledim ama sanki ota yoluyla yaptığım güncellemede telefonda takılma olmuyordu. Şimdi bariz biraz kasıyor. Valla daha çok güncelleme gelir düzelir inşallah daha stabil olur
Türk telekom volte özelliğini destek vermiyor note 5 için benim bulduğum sonuç bu
Ben VOLTE'u bulamadım. TurkTelekom kullanıyorum. Sim Card'ım 4,5G'ye uygun. Fakat servisi kullanabilmek için mesajla

Aynı problemi yaşıyorum ben de. Android 6 yüklü iken bu sıkıntı yoktu. Çok rahatsız edici boyutta değil ama dikkat çekiyor. Özellikle telefon açıldığı anda ilk konuşan ben olursam kendi sesimi boğuk olarak geri duyuyorum fonda. Bir müddet sonra düzeliyor.
HD+ görüşme- Fibar Güçlü VoLTE teknolojisi buradan kontrol et note 5 yok maalesef

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Whatsapp bildirim ışığı yanmıyor ama ac kapa yaptım düzeldi. Sammobilden orjinal yazılımı yükledim ama sanki ota yoluyla yaptığım güncellemede telefonda takılma olmuyordu. Şimdi bariz biraz kasıyor. Valla daha çok güncelleme gelir düzelir inşallah daha stabil olur
Türk telekom volte özelliğini destek vermiyor note 5 için benim bulduğum sonuç bu

HD+ görüşme- Fibar Güçlü VoLTE teknolojisi buradan kontrol et note 5 yok maalesef
Vodafone kullanıyorum, Vodafone sitesinde nite 5 desteği yok gözüküyor fakar note 5 ile volte görüşme yapabiliyorum. Şebeke ici.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaslar herkes operatorune mail atsin ben turk telekoma yazdim. Ustelik sosyal medyadanda yazin face den filan

ilkker

SDN Editörü
Editor
Reaksiyon puanı
15
Nougat ta bildirimlere baktığımda twitter da 40 bildirim gelmiş görünüyor. Ama 7-8 tanesini anca görebiliyorum. Sizde de böyle mi ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaslar herkes operatorune mail atsin ben turk telekoma yazdim. Ustelik sosyal medyadanda yazin face den filan
Vodafone kullanıyorum volte çalışıyor. Forumda başka Vodafone kullanan varsa onlarda denerse daha iyi olur.

Reaksiyon puanı
35
Şuan çıldırıyorum cihaz bakımının kısayolunu ekrana eklemeyi buldum cihaz bakımına girince sağ üstteki üç noktaya basın