Artık çıldırma noktasına geldim biri yardım ederse rahatalyacağım !

Bu konuyu okuyanlar

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Saygıdeğer shiftdelete üyeleri artık ağlama noktasına geldim ne yaparsam ya başka bir sorunu ortaya çıkarıyor yada çözüm olmuyor.Yeni bir sistem aldım 1 ay oldu daha keyifle oyun oynamak nasip olmadı.

Öncelikle Sistemim;
İşlemci : Amd A8-7600 (Turbo Mod 3.8 Ghz)
Anakart : Msi - A88xm e35 v2
Ram : 8gb DDR3 1600 mhz
Disk : Sandisk SSD Plus 240 Gb ( R=530Mb/s W=440Mb/s)
Ekran Kartı : NVİDİA GTX 750 Tİ Windforce 4GB 128Bit GDDR5 ( İşlemci ekran kartı yetmediği için sonradan aldım )
İşletim Sistemi : Windows 7 Ultimate 64 bit

+İlk olarak windows 7 64 bit sürümü yüklüydü gta 5 ve bazı oyunlar anlık takılıyordu
-Hdd kaynaklıdır dediler SSD aldım.[Windows 10 geçince anlık takılmalara geçti][Windows 7 ye dönünce ssd olmasına rağmen anlık takılmalar mevcut]

+SSD Win7 de randımanlı çalışmaz dediler.
-SSD WİNDOWS 7 X64 DE VERİ YAZMA HIZI MAKSİMUM 100MB/S ile yazıyordu.Fakat test değerlerinde okuma 475mb/s - Yazma 412mb/s çıktı.
123123123.jpg
-Windows 10 yükledim.Şuanda stabil maksimum 100mb/s ile yazıyor hala düzelmiş değil.

+Windows 10 UEFİ şekilde at dediler
-Rufus programı ile eufi to gpt seçeneği ile windows 10 x64 ü usb ye attım.Ardından bootlayarak temiz kurulum gerçekleştirdim.Sonrasında boot seçeneğini aşağıya çekerek ilk satıra [UEFİ] Hard disk i seçtim fakat sistem açılmıyordu EFI Shell Version 2.31 sorunu geliyordu.
HATA EKRANI.jpg
-internette bios ekranından w8,8.1,10 gibi bi seçeneği enable yapın diyorlardı o ekranı almamak için onu yaptım bu sefer pc oraya gelince siyah ekranda kaldı.
-Boot kısmına geri döndüğümde bu seçeneği işaretlediğimde sistem açılıyordu [ fakat ssd sanki bir usb aygıtıymış gibi sağ alttaki başlat çubuğu kısmında takılı gösteriyordu ]
WBM.jpg
Sistemsel sorun yaşadığım için windows 7 ye dönmek zorunda kaldım sistem şuan sağlıklı çalışıyor fakat bu seferde ne ssd den beklediğim performansı alıyorum nede oyunlarda inanın çöpe atasım geliyor artık bezdim.

oyun oynamak istiyorum hergün kalktığımda bilgisayarın şurasıyla ilgileneyim demek istemiyorum.
Lütfen yardımcı olun detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım inanın elimden bu geliyor.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ilk olarak sistemsel sorun dediğiniz şeyleri detaylı anlatın lütfen. Örnek olarak verdiğiniz açıklamalar ve resimler sizin görüşünüz. Daha açıkçası sizin hata olduğunu düşündüğünüz bir olaya karşı verdiğiniz mücadele. Peki sistem ne diyor baktınız mı hiç ?

Başlat => Çalıştır'a eventvwr yazarak Enter'a basın. Gelen ekrandan "Windows Logları" seçeneğini genişletin ve "Sistem" 'i seçin. O kısımda sisteminizde hata olup olmadığını kontrol edin. Eğer hata var ise bizlerle detaylı olarak paylaşın. Örnek olarak listedeki hatayı çift tıklayın. Hem açılan ekranın resmini, hem de detay tabında bütün detaylar açık şekilde olan resimleri paylaşın. Tabii ki kişisel bilgilerinizi gizli tutun.

Ayrıca "Aygıt Yöneticisi" bölümünden herhangi bir aygıt çakışması, sürücü tanımaması veya güncelleştirmeniz gereken bir sürücünüz var ise bunları da kontrol edip bilgileri tekrar bizimle paylaşın.

Windows 7 veya Windows 10 farketmiyor. SSD sorunu yaşamamanız gerekiyor. Sandisk'ler hakkında nadiren sorun çıkardığını okumama rağmen bunun sorun olacağını düşünmüyorum. Belirgin bir hata olsaydı sanırım size bunu sistem anlık olarak bildirirdi diye düşünüyorum.

Elinizden geldiği kadar detay paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

ilk olarak sistemsel sorun dediğiniz şeyleri detaylı anlatın lütfen. Örnek olarak verdiğiniz açıklamalar ve resimler sizin görüşünüz. Daha açıkçası sizin hata olduğunu düşündüğünüz bir olaya karşı verdiğiniz mücadele. Peki sistem ne diyor baktınız mı hiç ?

Başlat => Çalıştır'a eventvwr yazarak Enter'a basın. Gelen ekrandan "Windows Logları" seçeneğini genişletin ve "Sistem" 'i seçin. O kısımda sisteminizde hata olup olmadığını kontrol edin. Eğer hata var ise bizlerle detaylı olarak paylaşın. Örnek olarak listedeki hatayı çift tıklayın. Hem açılan ekranın resmini, hem de detay tabında bütün detaylar açık şekilde olan resimleri paylaşın. Tabii ki kişisel bilgilerinizi gizli tutun.

Ayrıca "Aygıt Yöneticisi" bölümünden herhangi bir aygıt çakışması, sürücü tanımaması veya güncelleştirmeniz gereken bir sürücünüz var ise bunları da kontrol edip bilgileri tekrar bizimle paylaşın.

Windows 7 veya Windows 10 farketmiyor. SSD sorunu yaşamamanız gerekiyor. Sandisk'ler hakkında nadiren sorun çıkardığını okumama rağmen bunun sorun olacağını düşünmüyorum. Belirgin bir hata olsaydı sanırım size bunu sistem anlık olarak bildirirdi diye düşünüyorum.

Saygılarımla
Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.Zaten sistemi açamadığım için windows 7 kurulumu yaptım şuanda dediğiniz yerden baktım herhangi bir sorun gözükmüyor.Kurulumu düzgün yapmama rağmen format sonrası boot tan çıkarıp eufi hard disk i seçince başlamıyor belirttiğim gibi uefi hard disk windows boot manajer i seçince açılıyordu bunuda resimde belirttim fakat ben bir sorun olduğunu düşünerek windows 7 ye geri döndüm açılmadığındaki hatayı da resimle paylaştım. [Efi shell hatası] acaba kurulumdamı bir sorun oluyor boot sırasında anlamış değilim.Kaç yıldır yapıyorum yani hata yapmış olamam.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şuan da deneme yaptım aynı şekilde [UEFİ] MODA GETİRİP BOOT 'DA [UEFİ] Hard Disk i seçinde yine efi shell hata sayfası geldi...

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Saygılarımla
Şuanda Windows 10 home x64 ü yüklemiş bulunmaktayım.Donanım performansımın %100'ünü kullanıyorum diyebilirim.Sadece tek sorunum Eufi Hard diski windows boot manager ile başlatıyor sadece uefi[hard dasik] seçince efi shell hatası almaya devam ediyorum her başlangıçta buda beni rahatsız ediyor nasıl iptal edebileceğime de yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20170323_152306.jpg

Aynı zamanda SSD Hız sorunumda devam ediyor...
--- Gönderi Güncellendi ---
Merhaba,

Saygılarımla
Şuanda Windows 10 home x64 ü yüklemiş bulunmaktayım.SSD Hız sorunum devam etmekte fakat donanım performansımın %100'ünü kullanıyorum diyebilirim.Sadece tek sorunum [Eufi] Hard disk i (windows boot manager) ile başlatıyor sadece [UEFİ] Hard Disk ' i seçince efi shell 2.31 hatası almaya devam ediyorum her başlangıçta boot edere başlamak beni rahatsız ediyor nasıl iptal edebileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20170323_152306.jpg