Foruma alınan yeni editörlerin görevi nedir?

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Son zamanlarda dikkatimi çeken bir husus var.

Foruma alınan yeni editörler herhangi bir zahmet harcamadan kopyala yapıştır içerikler paylaşmakta.

Editör rütbesi alan arkadaşlar yazılarını kendileri yazmadığı sürece bu rütbeyi hak etmediklerini düşünüyorum.

Bu tür davranışlar forumun kalitesini iyice aşağı çekiyor.

Bahsi geçen arkadaşlar ne derleme yapıyor ne de özgün içerik paylaşıyor. Editör rütbesi alan arkadaşlara kopyala yapıştır konuları yakıştıramıyorum şahsen. Bunu sıradan üyeler de yapıyor.

Saygılar.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
En azindan kendileri de birseyler ekleseler aldiklari kaynagin uzerine daha hos olur.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Editörlerin açtığı konuların forumdaki önemi büyük.

En azından derleme yapılarak açılırsa daha hoş olacağının kanaatindeyim.

Böyle olunca insan ister istemez rütbesine takılıyor.

Sonuçta böyle büyük bir sitede editör olmanın da bir karşılığı olmalı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Anlatıyoruz, sakalımız da var ama zarara ısrarla gidiyorlar..

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Bu moderatör olanlar para almadıkları için kopyala yapıştır yaparak kendi forum bölümlerini canlı tutuyorlar :D

Maaşlı kişiler Şişli'de ki ofiste çalışmaktadır.
Forum modları ise ücretsiz zaman zaman kopyala yapıştır içerik eklerler ;)

Özgün konu açanlar var mıdır derseniz çok nadir rastlarım o da başka yerden esinlenerek atılan başlılardan oluşuyor.

Yok ntvspordan kopyala yok HTSpordan kopyala. Ya sen moderatörsün kendi görüşünü belirterek bir makale oluştur her yer de yazılan yazılanlardan bir fark oluşsun ;)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ben ilk mod olduğumda kendi rehberlerimi hazırlamaya çalışıyordum :D Sonradan alıntı yapmayı öğrendim :D Sonrada bıraktık işte :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
birer asistan gerek yaz kızım...
böyle böyle düzelir yalnız kızlar Sadako gibi olmasın...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Moderatörler neyse de, editör kopyala yapıştır içeriklerden uzak durmalı.

Konu açma olayı zaten moderatörün görev alanına girmiyor.

Ben bile moderatörlüğe aday olduğum zamanlar ingilizce-almanca konuları Türkçe'ye çevirip konu açıyordum. Şimdi herhangi bir zahmet harcamadan bazı kişilerin editör rütbesi alması şahsen kanıma dokunuyor.

Forum açısından da iyi bir şey değil bu.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Moderatörler neyse de, editör kopyala yapıştır içeriklerden uzak durmalı.

Konu açma olayı zaten moderatörün görev alanına girmiyor.

Ben bile moderatörlüğe aday olduğum zamanlar ingilizce-almanca konuları Türkçe'ye çevirip konu açıyordum. Şimdi herhangi bir zahmet harcamadan bazı kişilerin editör rütbesi alması şahsen kanıma dokunuyor.

Forum açısından da iyi bir şey değil bu.
Günde 15 konu açan herkesi Editör olarak yetkilendiriyorlar bu arada. Konu açsın yeter..

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Günde 15 konu açıyor diye editör rütbesi verilmez, verilmemeli.

Burada emek harcayıp konu açan editör arkadaşlara büyük haksızlık yapılıyor.

Zerre kadar emek harcamadan rütbe sahibi olunmaz.

Bakıyorum adam daha dün üye olmuş editör rütbesiyle dolanıyor. Ha burada takıldığım şey yeni üye olması değil, editör rütbesiyle kopyala yapıştır konu açması.

En azından yazının bir kısmını çevirse ona da razıyım.

Amacım tartışma falan çıkarmak değil bunu da belirtmiş olayım. Bu durum son zamanlarda çok göze batıyor.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben de %50'sini kopyala yapıştır %50'sini kendin yaz sistemi uyguluyorum hiç dikkatimi çekmedi sebebi belli sanırım.Ayrıca yazıya kendini katmazsan bir zevk vermez çünkü kişinin yaratabildikleri ile kurguladıkları arasında bir tartışma bağı ortaya çıkmadıktan sonra o konu şahsa ya da okuyucuya zevk vermez amaç tartışma,yaratma,kurgulama ortamında bir şeyler sunabilmek zihinde bir şeyler oluşturabilmek bir kıvılcıma sebebiyet vermek,çünkü o kıvılcım yeni cevherlerin parlamasını sağlamak,yeni bir ürün ortaya koymadıktan sonra o sadece bir haber olmaktan ileri gidemez.
Not:Şahsıma ait bir düşüncedir.Gösterdiğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkürler.:(
--- Gönderi Güncellendi ---
20 dedilerdi bana ama :D
Eyvah konu patlaması yaşanak gibime geliyor,kıyamet çanları çalıyor ses geldi.:D:D

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Beğeniyor musun arada yazıyorum,merak ettim de!:)

Benim beğenip beğenmemem bir şeyi değiştirmeyecektir, forum ve forum üyeleri için yararlı içerikler paylaşıyorsan güzel ;)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Benim beğenip beğenmemem bir şeyi değiştirmeyecektir, forum ve forum üyeleri için yararlı içerikler paylaşıyorsan güzel ;)
Sana helal olsun her gün gerçekten güzel haberler paylaşıyorsun.:)

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
E canım şimdi eleştirmişinizde Hakkı kardeş bu editörleri görüpte mutlaka ki bi ara videolarından biliyorum işe aldığını... adam napsın alıntı yapan editörü yabancı sitelerden eywallahta çevirir yaparsın e şimdi editörler böyle yapıyorsa yerel sitelerden kopyala yapıştır adam napsın dicemde kriter getirebilir. İşin açıkçası ben bu konuya takılmıyorum. Bir kaç foruma bakıyorum.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Aslında gidişatın nasıl olacağını açıklasalar daha da güzel olur. Mod alımı gibi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
15-20 konu açanın çenesi çok düşük olur...
Allah korusun...
yaz kızım...

Son mesajlar