Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bence üstüne en az 2500 TL gibi isterler.
Bi dahada samsung almam[emoji34]
Bende bu son Samsung cihazım olacak diye düşünüyorum. Gerçi daha en az iki-üç yıl kullanmayı planlıyorum. :D O zaman ki şartlar ne olur görcez :D 2000-2500 alırlar temizinden :D

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bence üstüne en az 2500 TL gibi isterler.
Bi dahada samsung almam[emoji34]

2500 derseler topuğuna sıkar.Ben gider s7 alırım ana telefonum o olur.Note 4 ü oyun v.b işlerde kullanırım oh miss...Bende bundan sonraki telefonum büyük ihtimal sony veya asus olur.Fiyat politikasını şimdilik güzel tutuyorlar diye o da.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
2500 derseler topuğuna sıkar.Ben gider s7 alırım ana telefonum o olur.Note 4 ü oyun v.b işlerde kullanırım oh miss...Bende bundan sonraki telefonum büyük ihtimal sony veya asus olur.Fiyat politikasını şimdilik güzel tutuyorlar diye o da.
Benimde bu aralar Sony hoşuma gidiyor. Kendine has bir çizgisi var. Herkesin diline pelesenk olan o çerçeveler beni rahatsız etmiyor nedense. Bir sonraki cihaz Sony olabilir :D Zenfone serisi de güzel bir seri, bakalım ilerleyen dönemlerde daha büyük gelişmeler bekliyorum Asus'tan.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Yav yurtdışından Pixel telefon alabilen varsa alsın en iyisi. Ne güncelleme sorunu ne bisi. Safkan Android. ..Samsung kafada saç bırakmadı, güzel cihaz üretiyor eyvallah da artık alan biliyor ki en fazla iki sene güncelleme sonra bak başının çaresine. I phone da var evde ( eşimde ) . Gerçekten gerek yazılım gerek donanım gerek güncelleme. ..İnsanın gönlü kayıyor yahu...Ayos a mi geçecez bundan sonra.

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Yav yurtdışından Pixel telefon alabilen varsa alsın en iyisi. Ne güncelleme sorunu ne bisi. Safkan Android. ..Samsung kafada saç bırakmadı, güzel cihaz üretiyor eyvallah da artık alan biliyor ki en fazla iki sene güncelleme sonra bak başının çaresine. I phone da var evde ( eşimde ) . Gerçekten gerek yazılım gerek donanım gerek güncelleme. ..İnsanın gönlü kayıyor yahu...Ayos a mi geçecez bundan sonra.
Hocam iPhoneler iyi hoş ben de seviyorum fakat ben hdd, flash disk, sd kart gibi depolama ürünlerini telefon üzerinden aktarım içinde kullanıyorum bazen ya da telefonda belgeleri saklıyorum vs. O yönden iPhone bana kullanışlı gelmiyor, telefonda dosya yöneticisi bile yok, internet tarayıcısından bir şey kaydolmuyor vs. vs. Niye böyle basit şeyler için uğraşayım ki, kısaca Android candır :D

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Hocam iPhoneler iyi hoş ben de seviyorum fakat ben hdd, flash disk, sd kart gibi depolama ürünlerini telefon üzerinden aktarım içinde kullanıyorum bazen ya da telefonda belgeleri saklıyorum vs. O yönden iPhone bana kullanışlı gelmiyor, telefonda dosya yöneticisi bile yok, internet tarayıcısından bir şey kaydolmuyor vs. vs. Niye böyle basit şeyler için uğraşayım ki, kısaca Android candır :D
Candır tabi. İlk aşktır Android. Üzerine gül koklanmaz. Zaten sorun Android değil, Zamzung...Kaan 1 bile aldı nougat. Ayıp be. İnsan bundan utanır da yere düşürmez adını. Tam Zamsung ( s8 en az 4 kağıt bu arada fena Zam-zung )

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Candır tabi. İlk aşktır Android. Üzerine gül koklanmaz. Zaten sorun Android değil, Zamzung...Kaan 1 bile aldı nougat. Ayıp be. İnsan bundan utanır da yere düşürmez adını. Tam Zamsung ( s8 en az 4 kağıt bu arada fena Zam-zung )
Hocam doğru dediniz yine :) Samsung'un şu politikaları biraz daha iyi olsa on numara olacak da... Güncelleme desteği sıfır yav koca şirkette. Ayda 15 telefon cikarcagina piyasadakilerin yazılımını geliştir...

Yaqub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selam herkese.lütfen bana yardım edin.telefonuma bi şey oldu şarjdayken normal çalışıyor.şrjdar çıkarırkün telefon dirmadan kapanıp açılılıyor kendiliğinden.açılır açılmaz tekrar kapanıyor.böyle devam ediyor.taa ki tekrar şarja takana kadar.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Selam herkese.lütfen bana yardım edin.telefonuma bi şey oldu şarjdayken normal çalışıyor.şrjdar çıkarırkün telefon dirmadan kapanıp açılılıyor kendiliğinden.açılır açılmaz tekrar kapanıyor.böyle devam ediyor.taa ki tekrar şarja takana kadar.
reset at telefona,yada hard reset at 3 tus kombinasyonuyla

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Nası

Şimdi de 100% şarjda kapandı açılmadı.1%e düşmüş şarj.o dediğini nasıl yapa bilirim?
ses acma+orta menu tusu+ kapama tusuna ,telefon kapali iken ayni anda bas,note4 yazisi cikinca sadece kapama tusundan elini cek,bir menu gelecek,recovery menusu,ordan factory wipe yap

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
%100 port olmaz ancak tab s2 ile note4 ayni islemciye sahip ondan%100 port olur. Cok buyuk bir sansla note4u nougat kullancaz ancak bu kullanacagimiz son %100 port rom olucak

Tab S2 ve Note 4 kullancısıyım, Frameworkler çok farklı.

Erkan Toku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Nası

Şimdi de 100% şarjda kapandı açılmadı.1%e düşmüş şarj.o dediğini nasıl yapa bilirim?
Hocam şarjın %100 den%1 e birden düşmesi bataryanizda çok ciddi bir sıkıntı olduğunu düşündürdü. Bulabilirseniz başka bir note4 bataryasını cihazınıza takıp deneyin.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Farmeworkin farkli oldugu kanisini nasil cikardiginizi sorabilir miyim???

apktool ile decompile edip satır satır inceledim. Amacım kamera uygulamasını dpi larını değiştirip Note 4 e port etmekti fakat system,ui,framework-res.apk dan tut herşey çok farklı.
Öte yandan aynı chipset olması aynı dosyalara sahip olduğu anlamına gelmiyor malesef.

Son düzenleme:

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
apktool ile decompile edip satır satır inceledim. Amacım kamera uygulamasını dpi larını değiştirip Note 4 e port etmekti fakat system,ui,framework-res.apk dan tut herşey çok farklı.
Öte yandan aynı chipset olması aynı dosyalara sahip olduğu anlamına gelmiyor malesef.
Hocam bunu su sekilde dusunebilirsiniz s7 ile note4 un hicbir donanimsal benzerligi olmamasina ramen %100 port edilebiliyor ayni islem tab s2 den yapilacak ve chipset ayni oldugu icin cok daha iyi sonuc alincak insallah...

Bende apk tool tarzi uygulamalar kullanan biriyim. Sanirim apk tool ile port yapmaya calistiniz ancak bunun icin apk tool cok yetersiz yada cok tecrubeli olmak gerekiyor.(acikcasi beni asan bi konu)Mesela sizinde dediginiz gibi decompile ederken framework-res.apk olarak sanirim tab s2 ninkini baz aldiniz ve sonra sikinti yasadiniz bu cok normal bisey cunki farmeworkler farkli her sey farkli zaten ayni olsaydi port yapmaya gerek kalmazdi cunki tab s2 de olan tum ozellikler note4 de de olurdu...

Bu port isleminizde basarisiz olmanizin bikac sebebi olabilir.
1)Uygun lib dosyalarini bulamamk ve degistirememk

2)framework-res.apk lar farkli oldugu icin portta sikinti yasamak

3)Kamera donanimlari uyusmadigi icin yine portta sikinti yasamak

4)Note4 32bit iken tab s2 nin 64 bit olmasi(emin deyilim)

citykhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarj soketi ve buna bağlı devrede bir sorun olabilir. Genelde soketi ters sokmaya çalışmışsındır oda zamanla soketi bozmuştur. Buna benzer bir sorun başka bir telefonda başıma gelmişti s2 . Gerçi eski bir telefon ama sonuçta temel devre ve kartlar aynı. MUhtemel şarjdeyken olmuyor . Çünkü soket düzeliyor ama çıkardığında soket kısa devre oluyor. Güç soketi ve güç kartı komple değiştirirler. Garantisi varsa sıkıntı olmaz.
Samsung N910 Galaxy Note 4 Şarj Soketi Mikrofon GittiGidiyor'da 263875500

Diğer durumda şarj soketi yaklaşık 40-50 tl işcilikte 50 tl versen 100 tlye çözersin. Ama telefonu o durumda fazla kullanma. Başka sorunlara yol açabilirsin. Samsung servisi TELESERVİCE telini direk oraya götür. Çok hızlı çözerler. KVK veya BAŞARI dan daha iyidir.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Nova launcher yeni güncellemesi guzel olmus. Bildirimleri ister sayısal isterseniz "dynamic badges" şeklinde ayarlayabiliyorsunuz. Bildirim gönderinin küçük bir resmi beliriyor numara yerine. Çok mantıklı
499e8d714edaa1aa1424a1b65c9c60f0.jpg

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Nova launcher yeni güncellemesi guzel olmus. Bildirimleri ister sayısal isterseniz "dynamic badges" şeklinde ayarlayabiliyorsunuz. Bildirim gönderinin küçük bir resmi beliriyor numara yerine. Çok mantıklı
499e8d714edaa1aa1424a1b65c9c60f0.jpg
Şu launcherlar hoş, güzel fakat bir süre sonra TouchWiz'e dönüyorum. TouchWiz'deki Samsung uygulamalarının widget desteği Nova'da bile yok, mesela S Planner. Yine de stock arayüzün yerini tutmuyor hiç biri, göürüşüm bu şekilde :D

ÖMER ACAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi aksmalar herkese hocam ben bu marcmellow sürünü note 4 telefon var amr herşeyini indirdirm twrp den de flashlıyorum lakin telefonu yeniden baslattıgım da samsung yazısında kalıyor yardımcı olursanız cok minnettar olurum şimdiden teşekkürler

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Galaxy S8 official leaked wallpaper (QHD)

S8 duvar kagiti

Galaxy S8 official leaked wallpaper (QHD)

S7 dream ui ve note7 grace ux sec begen al mantigi ayni sekilde buradan guc dugmesi ikonlarinida defistirebilirsin

Buradada s7 appleri ve nasil kurulacaklari anlatiliyor buradan istedigin uygulamayi kurabilirsin

S7 Apps For Galaxy Note 5,S6 Edge,S6 and Note 4

Oncelikle yukaridan verdigim sayfadan s7 touchwizini orada anlatildugi sekilde kurun

Sonra

Buradan s8 toichwiz temasini edinebilirsin ancak bu tema ucretli ve sen bu temayi ucretsiz yapmalisin
Ucretsiz yapmak icin

data/overlays/jsonfiles/trialjson klasörüne gir oradaki herseyi kes
1 geri gel, userjson klasörüne gir kestiklerini buraya yapıştır
2 kez geri gel preferences dosyasını sil ve reboot

Ve bunun icin root browsera ihtiyacin var ve root browser icinde roota ibtiyacin var

SuperSU Download

Buda root dosyan bu dosya ile cihazini root ediceksin

Buda tabiki tema kurabilmek icin tema magazan

Note 4 Stock Rom Tema Store Desteği Ekleme - Galaxy Note 4 Görünüm ve Tema Modifikasyonları Bölümü

Bunun ile tema kurabilirsiniz.

Not:Eger roota bulasmak istemuyorsaniz tema dosyasini ucretsiz yapmak icin iki yol daha var. Sec begen al
ES File Explorer'da call ui'ile ilgili arayüz gözüküyor. Root yok cihazda hocam bildiğin gibi. Yine UI'ı değiştirebiliyor muyum? Yoksa illa root mu lazım?

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bu gidisle turkler olarak yeni rom cikcaz editlemedigimiz nerdeyse hicbisey kalmadi.

Normalde guc simgeleri 6.0 gibiydi.

Nougat editledi arkadaslar
a8855105192089e376c4671069bc5f9c.jpg