Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Poşluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ben klavyeden ve 7 den gayet memnunum. Ben telefon görüşmesi yapmıyorum. Sürekli oyun oynuyorum 2K ekranda oyun oynama süresi 2 katına çıktı. Güç tasarrufu hiç bir şekilde açık değil. Klavye de türkçe Q klavye kullanıyorum ne takılma ne sesde gecikme hiç yaşamadım. Android 6 ilk çıktığı zaman da sıkıntılar olmuştu ara güncellemelerle düzelteceklerdir. Genel olarak beklediğime değdi.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Spigen alinan kilif kac gunde gelir alan varmi

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bende indirme islemini bi kac gun sonra mi yapsam acaba diye dusunuyorum.Cunku okudugum yorumlarda klavyede takilmalar var diyen arkadaslar olmus,t9 kullanmiyorum.Sahiden de takilma yasaniyor mu?Genel olarak yorumlar nasil, 7 ile ilgili ilk izlenimleriniz olumlu mu?
Bu da bizi bir yapar.

Güncellemeye direkt atlamamak verebileceğiniz en mantıklı karardı.

Ben Galaxy Labs (Ki şu an belki de en şanslı olduğumuz konu bu.) + Ayarlar menüsü için ve sözde gelecek denip son anda vazgeçilen AOD ye tepki olarak geçmedim MM'da kaldım. Ama o kadar şikayet konusu var ki. Sessizce okuyorum. Kararından dolayı pişman değilim.

Güncellemeyi yapmamakta aşırı fayda var.

Ama eğer olur da Galaxy Labs 7.0 a port edilebilir ise. Bir süre sonra dönebilirim Nougat'a.

App Drawer kullanmamaya oldukça alıştım şu an. Şimdi o eski düzene geri dönemem.

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Çıktığı günden beri kullanmakta olduğum Android 7 hakkındaki görüşlerimi yazayım.

Genel kullanımda 6 da iken gayet akıcıydı. Yazı yazarken bazen takılmalar yaşıyordum nadiren de olsa. Şu anda bunları yine yaşıyorum ancak daha nadir yaşıyorum. Genel anlamda önceden de akıcıydı şimdi de akıcı başka takılma vb. durumla karşılaşmamıştım 6 da, şimdi de karşılaşmadım.

Oyun vb. uygulamaların açılma süresinde çok hafif bir iyileşme olduğunu hissettim.

Şarjım daha iyi dayanıyor. 2 buçuk 3 saat ekran süresi alıyordum, 3 buçuk 4 saate çıktı. Ekranı hala quad hd kullanıyorum.

Üst menü ve klavye kesinlikle çok hoşuma gitti. Apex Launcher kullandığım için arayüz hakkında pek yorum yapamayacağım.

Bildirimlerle ilgili bir bug var sanırım. Bazen whatsapp bildirim sesi gelmiyor. S7 kullanırken onda da yaşıyordum. Mesela 5 saniye süren bir ses diyelim bildirim(o kadar uzun değil de işte öyle diyelim), ilk 2 saniyesi duyuluyor, sonra kesiliyor. Yani bildirimde biiip diyorsa bi diyip sessizliğe bürünüyor. S7 de daha sık oluyordu bu neden Note5 de daha az anlayamadım açıkçası.

Mavi ışık filtresi geldi. Kullanınca sararıyor ekran doğal olarak. Hoşuma gitmedi kapattım ben de.

AnTuTu puanım 82 binden 88 bine çıktı. Daha çok telefonun sıfırlanması ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. 1-2 ay içinde tekrar test ettiğimde daha objektif bir sonuç olacaktır.

Genel anlamda iyiki güncellemişim dedim. Telefon zaten sürekli elimde olduğu için bildirim bugu problem yaşatmıyor. Olması tabi hoş birşey değil ama getirisi götürüsünden fazla oldu benim için.

Bir de, bu mavi ışık filtresi, uzun vadede telefonun ekranının sağlığı açısından olumlu bir özellik mi? Açmamın telefona bir faydası var mı?

izmir_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çıktığı günden beri kullanmakta olduğum Android 7 hakkındaki görüşlerimi yazayım.

Genel kullanımda 6 da iken gayet akıcıydı. Yazı yazarken bazen takılmalar yaşıyordum nadiren de olsa. Şu anda bunları yine yaşıyorum ancak daha nadir yaşıyorum. Genel anlamda önceden de akıcıydı şimdi de akıcı başka takılma vb. durumla karşılaşmamıştım 6 da, şimdi de karşılaşmadım.

Oyun vb. uygulamaların açılma süresinde çok hafif bir iyileşme olduğunu hissettim.

Şarjım daha iyi dayanıyor. 2 buçuk 3 saat ekran süresi alıyordum, 3 buçuk 4 saate çıktı. Ekranı hala quad hd kullanıyorum.

Üst menü ve klavye kesinlikle çok hoşuma gitti. Apex Launcher kullandığım için arayüz hakkında pek yorum yapamayacağım.

Bildirimlerle ilgili bir bug var sanırım. Bazen whatsapp bildirim sesi gelmiyor. S7 kullanırken onda da yaşıyordum. Mesela 5 saniye süren bir ses diyelim bildirim(o kadar uzun değil de işte öyle diyelim), ilk 2 saniyesi duyuluyor, sonra kesiliyor. Yani bildirimde biiip diyorsa bi diyip sessizliğe bürünüyor. S7 de daha sık oluyordu bu neden Note5 de daha az anlayamadım açıkçası.

Mavi ışık filtresi geldi. Kullanınca sararıyor ekran doğal olarak. Hoşuma gitmedi kapattım ben de.

AnTuTu puanım 82 binden 88 bine çıktı. Daha çok telefonun sıfırlanması ile alakalı olduğunu tahmin ediyorum. 1-2 ay içinde tekrar test ettiğimde daha objektif bir sonuç olacaktır.

Genel anlamda iyiki güncellemişim dedim. Telefon zaten sürekli elimde olduğu için bildirim bugu problem yaşatmıyor. Olması tabi hoş birşey değil ama getirisi götürüsünden fazla oldu benim için.

Bir de, bu mavi ışık filtresi, uzun vadede telefonun ekranının sağlığı açısından olumlu bir özellik mi? Açmamın telefona bir faydası var mı?
Yazınız çok iyi öncelikle dediğiniz gibi benimde ekran sürem 1 saat daha yükseldi. Mavi ışık konusuna gelince iPad'de kullanıyorum zaten Note 5'e de gelmesi iyi oldu ekran sağlığı açısından birşey faketmez de bizim için iyi birşey diye düşünüyorum gece karanlıkta özellikle beyaz gibi keskin renkler gözü yormuyor

chimpy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben temiz kurulum yapmadım . Direk 6'dan 7'ye bütün dosyalarla beraber geçtim. Antunu Puanım 85.000'den 75.000'e düştü. Sebebi nedir ? Ayrıca sizce QHD mi ? FHD mi ?

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ben temiz kurulum yapmadım . Direk 6'dan 7'ye bütün dosyalarla beraber geçtim. Antunu Puanım 85.000'den 75.000'e düştü. Sebebi nedir ? Ayrıca sizce QHD mi ? FHD mi ?
QHD, FHD ve HD performansı etkilemekte. Note 5 ile denemedim fakat S7 kullanırken HD ile 120, QHD ile 130 bin puan alıyordum. Çözünürlük ile birlikte performans da yükseliyordu. Devamlı kullanımın ardından yaptıysanız testi ısındığı için daha düşük puan almış olabilir. Testi başlatıp buzdolabına atınca telefonu 90-95 binlere çıkıyor. Buzluğa atarsam sanırım 100 ü görürüm :D

canko13

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ekran yer paylaşımı sorununu halletmişler bu sürümde .daha önceleri çok can sıkıyordu..tabiki ufak tefek sorunlar olucaktir ama yeni güncellemeler geleceğini zannediyorum .hataları düzeltmek adına..

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
QHD, FHD ve HD performansı etkilemekte. Note 5 ile denemedim fakat S7 kullanırken HD ile 120, QHD ile 130 bin puan alıyordum. Çözünürlük ile birlikte performans da yükseliyordu. Devamlı kullanımın ardından yaptıysanız testi ısındığı için daha düşük puan almış olabilir. Testi başlatıp buzdolabına atınca telefonu 90-95 binlere çıkıyor. Buzluğa atarsam sanırım 100 ü görürüm :D
Ben buzdolabına falan atmadım iki kez ardı ardına antutu test yaptım ilkinde 90000 sonuç ikincisinde 91000 e yakın bir sonuç çıktı
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran yer paylaşımı sorununu halletmişler bu sürümde .daha önceleri çok can sıkıyordu..tabiki ufak tefek sorunlar olucaktir ama yeni güncellemeler geleceğini zannediyorum .hataları düzeltmek adına..
Mutlaka gelir s4 bile geçen bi düzeltme güncellemesi aldı

Son düzenleme:

Mahipar26

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Pili daha geç şarj etmem için e yapabilirim. Güç tasarufunda telefon FHD çözünürlükte. Temizinden pisinden aanlamadığım için direk yükledim güncellemeyi. Kötü mü ettim acaba

Hatemzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben çat diye güncellemeyi sorunsuz yaptım ve çalıştı. Fakat cumadan beri gözlemliyorum, whatsupp ta bazen bildirim ışığı yanmıyor, telefon açıyorum bi kere çalıp kapanıyo bazen. karşı tarafı aradığımda çok cız bi ses geliyo ama bazen düzeliyo. klavyedeki kısa yollarda gitt. Napsam bidahamı yüklesem yoksa diğer günccelemeyimi beklesem düzeltmek için ? Fabrika ayarlarına gitmek istemiyorum. çok bilgi ve resim var ayrıca bankara fln çok uğraştıracak sonra tekrar telefona kayıt işelmleri fln

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ben çat diye güncellemeyi sorunsuz yaptım ve çalıştı. Fakat cumadan beri gözlemliyorum, whatsupp ta bazen bildirim ışığı yanmıyor, telefon açıyorum bi kere çalıp kapanıyo bazen. karşı tarafı aradığımda çok cız bi ses geliyo ama bazen düzeliyo. klavyedeki kısa yollarda gitt. Napsam bidahamı yüklesem yoksa diğer günccelemeyimi beklesem düzeltmek için ? Fabrika ayarlarına gitmek istemiyorum. çok bilgi ve resim var ayrıca bankara fln çok uğraştıracak sonra tekrar telefona kayıt işelmleri fln
Bildirim sorunu bende de var. Android 7 ile ilgili genel bir sorun sanirim, S7 de de vardi.

Ömer Poşluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran süresi sizce de güzel değil mi arkadaşlar? 2-3 pencere kullanmama rağmen?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170320-150020.png
    Screenshot_20170320-150020.png
    690.2 KB · Görüntüleme: 296

snysnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Niye açılan uygulamaları tekrar uykuya otomatik almıyor 6 da öyle degilmiydi
--- Gönderi Güncellendi ---
Uygulama güç monitörü ayarını buldum en düşük 3 gün var hemen uykuya almıyor 3 gün kullanılmayınca alıyor

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
4969dc2c12fbca5a546c949cfffa3a3f.jpg

Güç tasarrufu 720p de yogun kullanım sonucu gayet memnun edici. Sadece 30 dk youtube video izleme mevcut. Gerisi 1 saat tel görüşmesi, 1.5 saat spotify muzik, bunun dışında devamlı nette gezinme, sosyal ağlar, s not vs. senkronizasyon açık devamlı ekran parlaklığı da %20 lerde fazla parlak sevmedigimden. Akşam 8 den sonr mavi ışık filtresi otomatik devrede.Sabah 10 dan aksam 9 a kadar lte mobil veri kullanıldı bu arada. Wifi sadece akşam evde kullanıyorum.

izmir_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
4969dc2c12fbca5a546c949cfffa3a3f.jpg

Güç tasarrufu 720p de yogun kullanım sonucu gayet memnun edici. Sadece 30 dk youtube video izleme mevcut. Gerisi 1 saat tel görüşmesi, 1.5 saat spotify muzik, bunun dışında devamlı nette gezinme, sosyal ağlar, s not vs. senkronizasyon açık devamlı ekran parlaklığı da %20 lerde fazla parlak sevmedigimden. Akşam 8 den sonr mavi ışık filtresi otomatik devrede.Sabah 10 dan aksam 9 a kadar lte mobil veri kullanıldı bu arada. Wifi sadece akşam evde kullanıyorum.
Valla 3.5 saatlerin üstüne çıkamıyorum bu 5 saatleri nasıl yakalıyorsunuz

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Valla 3.5 saatlerin üstüne çıkamıyorum bu 5 saatleri nasıl yakalıyorsunuz
Valla özel bişey yapmıyorum siyah tema bir de güç tasarrufunu açıp sonra kafama göre kullanıyorum günlük. Cihaz yeni 5 aylık falan onun da etkisi vardır tabiki.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar bu bluetoot ile wifi internet paylaşımı varmıydı ben yenimi farlettim

snysnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
note 5 united arab emirates için güncelleme görünüyor sammobile de arkadaşın telefonu güncellemek istiyoruz telefondan fakat yazılım güncel diyor onun ki hala 6.0.1 şu an

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Pil daha iyi oldu diyenlere gelsin. Bu nedir be... 6.0 da aynı kullanımda en kötü 3.5 saat alıyordum.

Screenshot_20170321-151729.png

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Haydi Size bir soru video çekim yaparken slow motion mod vardı buna nasıl geçiş yapacağız bilen var mı ben yapamadım da tamam tamam buldum sola cekince modlar geliyor

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Csc rootlu olarak nasıl değiştirilebilir anlatabilecek var mı ?
System/csc içine gir değiştirmek istediğin ülke kodunun olduğu klasörü bul örnek TUR Klasörü içine gir içindeki klasörde bulunan dosyaları system içinde belirtilen klasörlere kopyala oradan çık ayarlar yedekleme ve sıfırlama buraya gir fabrika ayarlarına sıfırla tel açılınca teli kapat recovery gir wipe data ve wipe cache yap reboot system yap acıkınca tur olarak açılır bu yolla istediğin csc yi değiştire bilirsin

Reaksiyon puanı
35
System/csc içine gir değiştirmek istediğin ülke kodunun olduğu klasörü bul örnek TUR Klasörü içine gir içindeki klasörde bulunan dosyaları system içinde belirtilen klasörlere kopyala oradan çık ayarlar yedekleme ve sıfırlama buraya gir fabrika ayarlarına sıfırla tel açılınca teli kapat recovery gir wipe data ve wipe cache yap reboot system yap acıkınca tur olarak açılır bu yolla istediğin csc yi değiştire bilirsin
Çok teşekkürler hocam allah razı olsun