Windows Phone dan pişman olan kardeşlerim buraya acımızı paylaşalım

Sizde kullanıyorsanız memnunmusunuz ?

• Evet. Çok memnunum

Kullanılan: 9 29.0%
  • Allah belasını versin

Kullanılan: 22 71.0%

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
windows 10 mobile'ı rüyasında görür demek ki gene de kullanılır.
Ben W10' u TP olarak yükleyip çok kullandım ama bir süre sonra TP' yi de kestiler bir zamanların amiraline maalesef. Lakin dediğiniz gibi bu hali ile gideri var ve mis gibi de kullanılır ben halen kullanıyorum.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kullanmasını bilene çok hoş cihaz tamam uygulama eksiği var kimsede yok demiyor fakat bazıları çok çeşitli fanteziye kaçıncı yetersiz gelmesi doğal tabiki. Benim ihtiyacım ı rahatça görüyor o yüzden sıkıntı yok benim acimdan

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
50142ed257ce737f6d5cdecd25ca74a7.jpg

Soyle bir düzenleme yapalım

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bende hepsi var ios Android win spotify yeni gelmedi uzun zamandır var bu arada

Reaksiyon puanı
16,109
şimdi saf telefoncu bul 830 almayabakmak gerek...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Spotify uygulamasını bende Lumia 820' de kullanmıştım. Epey oldu. Sonradan kaldırmıştım telefondan.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bizim evde 535 var fakat mobil verisi inanılmaz zayıf bizde mi sorun var bilmiyorum bunun çözümü felan var mıdır ? Dışarıda çekiyor internete rahat giriyor ama evde mobil veri kullanmak çok zor ama hat çekiyor aramalar geliyor.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Hangi cihazı kullandınız?
İlk başta L625 ile kullanmaya başladım. Ardından annem,babam da aldı çok sevdiler. Sonra benim telefon bozuldu babamınkini aldım . O L820, param olduğu an değiştireceğim. Hala l820 var elimde.

Reaksiyon puanı
16,109
Spotify uygulamasını bende Lumia 820' de kullanmıştım. Epey oldu. Sonradan kaldırmıştım telefondan.
aynı kafada aynı şekilde BJK'lı ve aynı şekilde spotify kurup kaldıran kardeşim var kulaklık seçiyor mu? nokia şaseyi 4.pine koymuş şase 3.pinde olmalı...
trrs-diagram3.jpg
nokia niye mort oldu bundan 3.pin şase olur o inadına...
trrs-diagram2.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
aynı kafada aynı şekilde BJK'lı ve aynı şekilde spotify kurup kaldıran kardeşim var kulaklık seçiyor mu? nokia şaseyi 4.pine koymuş şase 3.pinde olmalı...
Ekli dosyayı görüntüle 18945 nokia niye mort oldu bundan 3.pin şase olur o inadına...Ekli dosyayı görüntüle 18946
Çok anlayamadım bu iletinizden?
--- Gönderi Güncellendi ---
İlk başta L625 ile kullanmaya başladım. Ardından annem,babam da aldı çok sevdiler. Sonra benim telefon bozuldu babamınkini aldım . O L820, param olduğu an değiştireceğim. Hala l820 var elimde.
820' den memnun değil misiniz ya da olmadınız mı? Ben halen kullanıyorum. Sadece W10 kararlı sürüm yok. TP olarak devam. İkinci telefon olarak kullanıyorum ben Lumia 820' yi.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Donanım olarak güzel cihazlar çıktı fakat yazılım hep eksik kaldı.Böyle olmaz bu işler Windows gel öğreteyim kardeş :D :D

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
İkibuçuk yıl önce 400 liraya Lumia 525 aldım.Hala sağlam. Verdiğim para helali hoş olsun.
+400 Liraya hızlı, donmadan çalışan bir deneyim yaşattı.
+Üç beş güncelleme aldı. ( o fiyatlarda ki hiç bir android telefon güncelleme alamadı.)
- Uygulama yok, olanlarında Android İOS uygulamaları arasında dağlar fark var. Örnek: spotify Hatta daha da ileri gideyim Microsoft un kendi uygulaması Outlook
Microsoft u anlamak mümkün değil Android için yaptığı uygulamalar on numara. Aynı uygulamaları kendi platformuna neden uyarlamaz insan şaşırıyor.Adamlar kendi platformlarına kendileri uygulama yazmıyor geliştiriciler ne yapsın.Microsoft bu savaşı Google la girdiği Youtube uygulaması kapışmasında kaybetti.
Sonuç olarak Microsoft Lumia teleonlar ile bana göre iyi bir çıkış yakalamıştı. Bir çok kişi benim gibi bir şans verdi. Microsoft bunu değerlendiremedi gayrette etmedi.
Son olarak Microsoft Android uygulaması geliştirmey devam etsin zira en başarılı bulduğum tarafları bu.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İkibuçuk yıl önce 400 liraya Lumia 525 aldım.Hala sağlam. Verdiğim para helali hoş olsun.
+400 Liraya hızlı, donmadan çalışan bir deneyim yaşattı.
+Üç beş güncelleme aldı. ( o fiyatlarda ki hiç bir android telefon güncelleme alamadı.)
- Uygulama yok, olanlarında Android İOS uygulamaları arasında dağlar fark var. Örnek: spotify Hatta daha da ileri gideyim Microsoft un kendi uygulaması Outlook
Microsoft u anlamak mümkün değil Android için yaptığı uygulamalar on numara. Aynı uygulamaları kendi platformuna neden uyarlamaz insan şaşırıyor.Adamlar kendi platformlarına kendileri uygulama yazmıyor geliştiriciler ne yapsın.Microsoft bu savaşı Google la girdiği Youtube uygulaması kapışmasında kaybetti.
Sonuç olarak Microsoft Lumia teleonlar ile bana göre iyi bir çıkış yakalamıştı. Bir çok kişi benim gibi bir şans verdi. Microsoft bunu değerlendiremedi gayrette etmedi.
Son olarak Microsoft Android uygulaması geliştirmey devam etsin zira en başarılı bulduğum tarafları bu.
Bu yoruma aynen katılıyorum.

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
2-2.5 sene önce lumia 630 u 400 liraya indirimde almıştım. Yüzlerce kez düşürdüm bunlardan birinde ekranını kırmayı başardım :D Ucuza ekranını da yaptırdım. Hala sağlam ve yeterince hızlı. Bazen uygulamalarda sebepsiz çökmeler yapabiliyor bende bunu 512mb olan ram'ine bağlıyorum ama çok sorun değil. Uygulama olmaması da benim için alırken de şu an da pek sıkıntı değildi. Tabi zaman zaman ihtiyacım olan uygulamaları bulamamam canımı sıkmıyor değil. Yine de bu paraya bu performans ve sağlamlığı bulabileceğimi düşünmüyorum. win10'la birlikte uygulama desteği sıkıntısını çözücez diyorlardı ama bunu söyleyeli de yıl oldu sanırım. Sonra da takip etmedim devamında gelen konuları. Sanırım başka bahara kaldı :D Uygulama isteyen, mobil teknolojiden geri kalmak istemeyen insanlara göre değil ama.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
En köklü yazılım şirketlerinden biri nasıl olur da mobil dünyanın geleceğini göremez ve böylesine kısır kalır bilinmez. Hadi neyse Nokia'yı aldı, yine de çok bir yol gidemedi. L1020 kullanıcı olarak, söz verip W10 güncellemesi yapmamalarına da çok kızgınım.

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet arkadaşlar 2 yıl boyunca lumia 520 kullandım neler çektim bi ben bide allah bilir arkadaşlarım çeşit çeşit oyunlar uygulamalar kullanırken ben sadece asphalt 8 oynayabildim oda bi yerden sonra sıktı aman sakın almayın bu telefondan ne uygulama var ne bişi var koskoca windows instagram bile doğru düzgün çalışmıyor ne video paylaşılıyor ne bişi yapılıyor pişmanlıktır beyler sadece kamerası güzel ve menüsü hoş duruyo kullandıkdan sonra menüsüde hiç güzel gelmemeye başlıyor

Lumia Windows Phone Pişmanlıktır...

Lumia Serisinin en DüŞüK modelini alıp kullanmısın, dolayısıyla o telefonla yaşadığın deneyimleri yazmışsın.

Ben 2,5 sene Lumia 1520 kullandım, L1520'yi satıp yerine L950 aldım. Memnunum

L520'yi alırken muhtemelen nasıl bir şey olduğunu görmek için almışsındır. Bir şeyin nasıl olduğuNu anlamak için amiral gemisi dediğimiz modelleri almak ve kullanmak gerektiğini düşünürüm. Düşük modeller genelde heves kırıcı olabiliyor.
En köklü yazılım şirketlerinden biri nasıl olur da mobil dünyanın geleceğini göremez ve böylesine kısır kalır bilinmez. Hadi neyse Nokia'yı aldı, yine de çok bir yol gidemedi. L1020 kullanıcı olarak, söz verip W10 güncellemesi yapmamalarına da çok kızgınım.

Microsoft, Nokia markasını ve windows phone olayını sonlandırdı.

Windows Phone yerine Windows MoBiLE olarak devam ediyor..

Microsoft, kendi tasarımı olan Surface Book ve Surface Phone olarak devam edecek

Verdiğim linkte Microsoft'un Surface Phone videosu var..

Microsoft, kendi tasarımı olan Surface Book ve Surface Phone olarak devam edecek

Verdiğim lin
Youtube uygulaması yoktu ben en son baktığımda. Böyle şeylerin olması lazım.
Facebook uygulaması idare eder mesela ona bakmıştım.
3.parti yotube uygulaması var fakat neden resmi olmasın ?
3. parti youtube yazılımları seyrettiğin videoyu telefona indiriyor.

iPhone ve android tarafında Youtube'un resmi yazılımları böyle bir şey yapmıyor.

Verdiğim lin

iPhone ve android tarafında Youtube'un
whatsapp,facebook,spotify olsun gerisi boş...
TürkcellTv+ yok zaten benim işimi görür...
Whatsapp var,
Spotify var,
Facebook kaydı ise internette sitelere kayıt olurken bilgileri tekrar tekrar yazmamak için iyi oluyor.

Uluslarası programlar veya bunlara ait 3. parti yazılımlar var ancak Türkiye'de yerelleştirilmiş yazılımlar yok..

Türkiye'de insanların beklentileri facebook, Twitter, instagram ve benzeri uygulamalar olduğundan ve bu uygulamalar az veya eksik olduğu için insanlar windows phone'dan uzak duruyor.

Markette uygulama dediğiniz şeylerin yaptıklarını windows phone'daki EDGE tarayıcısına girip oradan da yapabilirsiniz.

Bu noktada katlanabilen klavyeye (foldable keyboard) ihtiyacınız var.. Flodable Keyboard için link vereyim Tahmini Teslimat Zamanı

Verdiğim lin

iPhone ve android tarafında Youtube'un
whatsapp,facebook,spotify olsun gerisi boş...
TürkcellTv+ yok zaten benim işimi görür...
Whatsapp var,
Spotify var,
Facebook kaydı ise internette sitelere kayıt olurken bilgileri tekrar tekrar yazmamak için iyi oluyor.

Uluslarası programlar veya bunlara ait 3. parti yazılımlar var ancak Türkiye'de yerelleştirilmiş yazılımlar yok..

Türkiye'de insanların beklentileri facebook, Twitter, instagram ve benzeri uygulamalar olduğundan ve bu uygulamalar az veya eksik olduğu için insanlar windows phone'dan uzak duruyor.

Markette uygulama dediğiniz şeyleri window phone'daki EDGE tarayıcısına girip oradan da yapabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 18945 nokia niye mort oldu bundan 3.pin şase olur o inadına...Ekli dosyayı görüntüle 18946

Nokia o şase yüzünden hep sinir etmişti. Standart kulaklıkları Nokia telefonlarda kullanamıyordum. Nokia sanırım aksesuardan da para kazanmak istediği için böyle yaptı..

Microsoft genelde kuruMsal müşteriler için ürün çıkartıyor.

Farkındaysanız son kullanıcı dediğimiz müşteriler için tüketici elektroniği ürünleri çıkarmıyor. Holding tarzı büyük şirketlerde çalışan personelin oyun oynamaya ve sosyal ağlara pek girmeyeceğini düşünüyor.

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben de bu yazıyı 2 senedir kullandığım 735 ile yazıyorum. Oylamaya katılmak isterdim ama bu yazıyı yazana kadar tarayıcı iki kere çöktü defalarca denememe rağmen de oy kullanamadım. Telefonu daha iki hafta falan önce resetledim gene aynı. Windows phone 8.1 deyken 3g wifi açık pek kullanmadan 3 güne yakın gittiğini bilmiyorum ama tek güncelleme ile öyle bir hale geldi ki yatarken %40 şarjı olan telefonum sabah baktığımda kapanmış buluyorum. Batarya problemi değil bir gecede oldu bu. Video izlerken tarayıcı illaki çöker. Mesela dünkü sdn cevaplıyoru izlerken 2 kere falan sayfayı yenilemem gerekti. İnternete girmekten soğudum. Bazılarınız memnun olduğunu söylemiş cidden adınıza çok sevindim belli ki sizde bu sorunlar olmuyor. Ama bana Allah belasını versin dedirtti Windows Phone.