Asus laptop açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Rakeone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Asus laptopum açılmıyor. Işıklar yanıyor ama bir tepki vermiyor. Fan çalışmıyor ekran da gelmiyor. Sorun ne olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_2390.JPG
    IMG_2390.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 5,152

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Hdd'den ses geliyor mu ayrıca cihazı hiç söktünüz mü ?

gkhns89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cihazın num lock ledi yanıyor görünüyor klavyeden num lock tuşuna bastığınızda bir tepki veriyor mu? Ya da caps lock tuşuna bastığınızda caps lock led i yanıyor mu bunları bir kontrol edin eğer herhangi bir tepki yoksa cihaz açılırken kitleniyor, genelde bu durum anakart sorununun bir sonucudur ekran kartı da olabilir ama zaten ekran kartınız anakart üzerine entegre durumda cihazın garantisi varsa servise verin. Ek olarak cihazın sadece ekranına görüntü mü gelmiyor arka tarafta windows açılıyor mu açılış sesi vs. hoparlörden geliyor mu? Disk ışığınızın yanmadığı bir fotoğraf bu denk gelmişte olabilir o yüzden disk için yorum yapamam, bilgisayarı açtığınız andan itibaren led lerin bulunduğu yeri ve klavyeden numlock caps lock tuşlarına bastığınızı gösteren bir video biraz daha konuya açıklık getirecektir.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Cihazın num lock ledi yanıyor görünüyor klavyeden num lock tuşuna bastığınızda bir tepki veriyor mu? Ya da caps lock tuşuna bastığınızda caps lock led i yanıyor mu bunları bir kontrol edin eğer herhangi bir tepki yoksa cihaz açılırken kitleniyor, genelde bu durum anakart sorununun bir sonucudur ekran kartı da olabilir ama zaten ekran kartınız anakart üzerine entegre durumda cihazın garantisi varsa servise verin. Ek olarak cihazın sadece ekranına görüntü mü gelmiyor arka tarafta windows açılıyor mu açılış sesi vs. hoparlörden geliyor mu? Disk ışığınızın yanmadığı bir fotoğraf bu denk gelmişte olabilir o yüzden disk için yorum yapamam, bilgisayarı açtığınız andan itibaren led lerin bulunduğu yeri ve klavyeden numlock caps lock tuşlarına bastığınızı gösteren bir video biraz daha konuya açıklık getirecektir.
Laptopu harici ekrana baglayip goruntu almayi deneyin fakat bu dediklerinizin hepsini toshiba nb520 laptopumda yasamistim ekran karti yongasinda sorun vardi servis 300 tl fiyat cekti ben gittim eski calistigim bilgisayarcida 300° sicaklikta 8-9 derece gpu yongasini isittim calisti genelde gecici bir cozumdur fakat 9-10 aydir laptopu tam gucte calistiriyorum surekli hicbir sorun yasamadim..

Leherisson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ayni sorun bende de var cozum buldunuz mu?

MoonseroZe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun vardı. Bataryayi söktüm 4 5 kere power dugmesine bastım 1 dakika falan bekledim sonra bataryasiz direk adaptörden actim açıldı. geri kapatip bataryayi taktim açıldı. Tabi sizdeki sorun buysa :)

sakingenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu video ya bir gözatın belki işe yarar bir bilgi elde edersiniz.

Son mesajlar