Laptop acılmıyor sorun ne olabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

InglorNenha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Laptop acılmama sorunum var. power dugmesine bastıgımda sadece fanın calıstıgını duyabiliyorum baska hicbir hareket yok. dos vs. ekran gelmiyor sadece fan calısıyor problem neyden kaynaklanıyor olabilir ? yardımlar icin şimdiden teşekkürler.

onlinedestek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
devlet hastanelerindeki doktorlar gibi bakmadan uzaktan teşhis :)

kardeşim sen bilgisayarı teknik servise götür, buradan alacağın cevapla hiçbişey yapamazsın..

Kaç tane, notebookların tüm parçalarını seri şekilde tamir eden arkadaşın var, 1ol3irol ?

Anakart yazdıysam anakarttır.
Garantisi varsa gönder servisine, yoksa bana p.m. at.

safa_acar2850

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayıp olacak ama kaydı arkadaşım banadaaynısı oldu ses geliyor ama hiçbirşey yok anakart yandı anakart yanınca nasıl bilgisayardan ses gelir deme sakın bende diyordum ama oluyor işte cd rom felan çalışır durumda dimi bendede aynısı oldu 1000 dolar istediler yenisini aldım geçmiş olsun

orhun demirağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bendeki laptop çalısı durumda usb leri çalışmıyor .. servise goturduumde anakart yandı dediler bildiim kadarıyla anakart yanınca bilgisayarda çalışma sorunları olmalı fakat bendekinde usb ler çalışmıyor açıkcası inanmadım ben bu işi o yuzden sizden bilgi istiyorum

orhun demirağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bilgisayar çalışır durumda usb ler çalışmıyor dediğiniz sorunun bu olması gerek sanıyorum sefa anakart yandı dediler 150 YTL istediler ama deymes sanırım

GençAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
büyük ihtimalle anakartı arızalı...eğer başta bios görüntüsü geliyorsa hd arızalı olabilir...

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yine bi şunu dene, aynı durumda bi arkadaşın laptopa aynısını yaptım işe yaramıştı. Laptopun pilini çıkar fişini çek yani enerji gelmesin, sonra power düğmesine bas bi kaç kere hatta 2 sn felan basılı tut.Sonra pili ve fişi takıp tekrar açmayı dene.
Eger biraz teknik bilgin varsa tehlikeli bi durum ve tabi vidaların üzerinde garanti etiketi yoksa ram ları ve hdd yi çıkarıp tak tekrar dene.Hatta bide ramlar ve hdd takılı değilken açmayı dene. Tabi bunlar benim uyguladığım yollar böyle bi durumla karşılaştıgımda yapıp yapmamak sana kalmış. Ama ilk seçeneği denebilirsin.

selo67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ramlerle ilgili bi sıkıntıda olabilir ama büyük ihtimalle anakartın arızalıdır!

yuci308

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ram veya hd sorunu olsaydı bios eekranına kadar bilgisayar açılırdı ve sesli uyarı verirdi die düşünüyorum. sorun anakartta bencede.

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece anakartta olmayabilir, ekran kartı ile de alakalı bir durum.

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ayni durum benim basima geldi, artik ümidi kaybetmis servis yolu gözüktü diyordum. Arada bilgisayarin tusuna öylesine basiyordum. Acilir mmisali :D ve sansa acildi bir kere, ve bu durumu donanimsal bir arizadan kaynaklanmadigini gördüm. Bir bilgisayarci olmama ragmen , kesin ekran karti yada ana kartta sorun oldugunu düsünüyordum. Tabi bilgisayar acilinca ilk isim biosu güncellemek ve hemen ardindan fdisk ve low format atmak oldu. simdi hic bir sorun kalmadi. Cok lanet bir virüsmüs yani. sanirim Biosu bozuyor.

kahraman27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş biraz teknik bilgin varsa sök ekrandan gelen ve e soketlerin ucunu kontrol et. reminide çıkar temizle tak sorun düzelecektir.ama teknik bilgin yoksa karışma çalışacak durumu varsa da çalışmaz. bu işler pili çıkar takla düzelmez.anakartta kolay kolay bozulmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
leptoptu açıyon kapanıyo altından bastırarak açıyom oluyo bastırmayı bırakıyom kapanıyo bide 4 tane maus aldım hiçbiri olmadı başka bilgisayarda oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaw arkadaşlar pc açılmıo power tuşu açılmıo eskidende onun gibi bişe oluodu power tuşuna sert basınca açılıoduacaba sert basa basa power tuşumu bozuldu başka nası açabilirim yardim edin şimdiden teşekkürler ve o anakarttan olsada yinede pc nin açılması gerekmiomu ablamın pc ninde sanırım anakart yandı açılıo ama ekran hep siyah oluo

kieks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçi son cevaptan bu yana oldukça uzun bir süre gelmiş amsa yine de bir başkasının başına da gelebilir diye cevap vermek istedim. Birkaç gün önce bu olay benim de başıma geldi. Casper marka dizüstü bilgisayarımı açmak istediğimde ekrana hiçbir görüntü gelmeden fan 3-5 saniye çalışıp pc kapanıyor ya da 10 saniye kadar fan çalışıp sonra kendini zorlayıp pc kapanıyordu. bütün ışıklar normal olarak çalışıyordu ama görüntü hiçbir şekilde yoktu ve sadece fan sesi duyulup pc kapanıyordu.

Biraz düşündüm evdekilere en son nasıl kapandığını sordum. USB ile telefon şarj etmek istemişler 5 dk sonra pc kapanmış. sonra açılmamış. Bir daha da uğraşmamışlar. Muhtemelen kısa devre oluştu ve pc açılmadı.

Aslında birazdan yazacağım benim uygulayıp şu anda bu cevabı o açılmayan bilgisayardan yazdığım yöntem bir çoğunuza saçma ve hatta alakasız gelebilir. Ama kesinlikle işe yarıyor (eğer gerçekten ana kart sorunu yoksa).

Laptop arkasındaki kapakları açın. Bütün bilgisayarlarda bulunan büyük bir pil göreceksiniz pili çıkarın. USB girişlerini kontrol edin içince kısa devre oluşturup pc nin kapanmasını etkileyen bir durum olmasın. Ana kart ve kablolarda hasar olup olmadığını kontrol edin. çıkardığınız pili 1 dk kadar sonra yerine takın ve kapları kapatın. Eğer kontrol ederken bir soruna rastlamadıysanız (soyulmuş ve temas eden kablolar, kısa devre sonucu hasar görmüş bir bölüm gibi) adaptörü pc ye takıp açın. Açıldığını göreceksiniz. Pili çıkararak bilgisayarın hafızasını resetlediniz ve ona açılmasında sorun yaşadığı şeyi unutturdunuz.

Berat_71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartta kısa devre oldu ve yapıldı pili takınca çalışmıyor nedeni ne olabilir

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar,

Laptop acılmama sorunum var. power dugmesine bastıgımda sadece fanın calıstıgını duyabiliyorum baska hicbir hareket yok. dos vs. ekran gelmiyor sadece fan calısıyor problem neyden kaynaklanıyor olabilir ? yardımlar icin şimdiden teşekkürler.

yüksek ihtimal bios yada grafik chipset çıkacak. arıza tanımı yazarken cihaz marka modelde yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz. profesyonel bir servisten yardım almanızı önerir. iyi günler dilerim.

Hakank26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamin aleykum kardeslerim benim laptobumda bi sorun var ama ben caresini bir turlu bulamadim yardim edebilirseniz cok sevinirim cok uzatmadan konuya gelelim benim exper laptop var acma dugmesine basiyorum aciliyor sadece exper yazisi kaliyor ve ilerlemiyor ne yapabilirim nolur yardim edin

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Selamin aleykum kardeslerim benim laptobumda bi sorun var ama ben caresini bir turlu bulamadim yardim edebilirseniz cok sevinirim cok uzatmadan konuya gelelim benim exper laptop var acma dugmesine basiyorum aciliyor sadece exper yazisi kaliyor ve ilerlemiyor ne yapabilirim nolur yardim edin

Logo'nun alt kısımlarında seçenekler veya öneriler varmı? Varsa, önce onları dene.

jxjsee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam beyler benimde laptopta ilk basta normal aciliyormus gibi aciliyor sonra siyah ekran geliyor basa sariyor daha sonra yine ayni seyler bataryada gomulu yardim ederseniz sevinirim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sistemi yeniden kur. Gitmiş.

jxjsee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani ne yapmam gerekiyo onemli bisey mi

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Windows can çekişiyor. Yakında hepten gider. Windows u yeniden kurmalısın. Bu işe genelde yanlış olarak format atmak deniyor. Bunun için bir kurulum Dvd sine ihtiyacın var.

jxjsee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format lazim yani eyvallah bilgisayarciya gotururum o zaman tesekkurler