Msi b250m bazooka - Gigabyte ga b250m ds3h - Gigabyte ga b250m d3h

Bu konuyu okuyanlar

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başlıkta belirttiğim 3 anakart içerisinden ileriye dönük dayanıklılık kalite açısından hangi kartı almak daha mantıklı olur? Uzun süre oyun oynayacağım için arıza çıkarmıcak bişe almak istiyorum ve overclock yapmayı düşünmüyorum.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Gigabyte D3H modeli daha iyi. Crossfire desteği ve daha fazla fan header girişi var.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam crossfire yapmayı düşünmüyorum ama yinede onumu alayım dersin? İki markayıda hiç kullanmadım bilmiyorum garanti kalite güncelleme desteği açısından çok fark varmıdır aralarında.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Fark yok sadece Asus ülkemizde daha iyi. Şahsen Gigabyte D3H alırım kendim b150 bazooka kullanıyorum baya sorunlu bir anakart kendisi o yüzden biraz MSI a karşı mesafeliyim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
GIGABYTE GA-B250M-D3H Intel B250 Soket 1151 DDR4 2133MHz DVI&HDMI Anakart
2.jpg
v2-84848-1_medium.jpg

beni almazsan pişman olursun diyor...
Memory
  1. 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
    * Due to a Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than the size of the physical memory installed.
  2. Dual channel memory architecture
  3. Support for DDR4 2400* / 2133 MHz memory modules
    * To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor.
  4. Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)
  5. Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
  6. Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
    * To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor.
  7. GA-B250M-D3H (rev. 1.0) - GIGABYTE - Motherboard , Graphics Card , Laptop ,Tablet , Mini-PC , Server , PC Peripherals and more

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eyw hocam saol dediğin gibi Gigabyte'ı alacağım o halde zaten fiyatıda 15-20 lira daha uygun:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam peki Asus prime b250m-a ile gigabyte'ı kıyasladığımızda asusmu alınmalı dersin.Bu kartıda şimdi gördüm gigabytedan 20 lira daha pahalı ama:)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Aralarında çok büyük farklar yok Gigabyte modelin ses chipseti daha iyi, 2.pci ex de 4x veriyolu sunuyor ve fazladan fan header girişi var. Asus'un ise Fan Xpert gibi yazılımsal artıları var.(Sıvı soğutmalarda farkı baya ortaya çıkıyor.) CF yapmayacağım dediğiniz için her hangi birini alabilirsiniz çok büyük farklar yaşamayacaksınız. Garanti konusunda kafam daha rahat olsun derseniz Asus Prime'da alabilirsiniz. Ekstra bir kaç özellik için Gigabyte D3H de alabilirsiniz.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aralarında çok büyük farklar yok Gigabyte modelin ses chipseti daha iyi, 2.pci ex de 4x veriyolu sunuyor ve fazladan fan header girişi var. Asus'un ise Fan Xpert gibi yazılımsal artıları var.(Sıvı soğutmalarda farkı baya ortaya çıkıyor.) CF yapmayacağım dediğiniz için her hangi birini alabilirsiniz çok büyük farklar yaşamayacaksınız. Garanti konusunda kafam daha rahat olsun derseniz Asus Prime'da alabilirsiniz. Ekstra bir kaç özellik için Gigabyte D3H de alabilirsiniz.
Tamamdır hocam saolun aydınlattığınız için Gigabyte almak daha çok kafama yattı hem fiyatıda msi ile asusdan daha uygun hemde dediğin gibi daha fazla özelliği var. Şuan kullandığım anakartta asusdu bu zamana kadar hiç bi sıkıntı çıkarmadı ama bide gigabyte deneyelim bakalım inş buda sorun çıkarmadan uzun seneler kullanırım:)

oktayyalcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
slm arkadaşlar bende b250 anakart konusunda kararsızım. şuanki sistemde gigabyte ga-g41m anakrt kullanıyorum ondan öncede gigabyte kullandım aşırı ısı problemi var. gigabyte'ın b250 serisinde ısıyla ilgili bir sıkıntı varmı biliyor musunuz?

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Gigabyte ga b250m d3h gözün kapalı almanı öneririm.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
slm arkadaşlar bende b250 anakart konusunda kararsızım. şuanki sistemde gigabyte ga-g41m anakrt kullanıyorum ondan öncede gigabyte kullandım aşırı ısı problemi var. gigabyte'ın b250 serisinde ısıyla ilgili bir sıkıntı varmı biliyor musunuz?
onu sayma onun via chip seti var ve b250 sersinin büyük babası sayılır...

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Msi B250m Mortar Arctic aldim 28 derecenin üstünü görmedim.

oktayyalcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yorumlarınız için teşekkürler.Asrock nasıl? fiyat uygun, 2 adet M2 slotu var ve tam anlayamadım ama intel optane destekliyor.
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi

Fragger Gigabyte ga b250m d3h sıcaklık takip ettinmi? burakfe41 msi nin 28 dereceyi geçmediğini söyledi. Mersinde cehennem sıcaklarıyla yaşadığımız için anakartın serin çalışması önemli. çok karasız kaldım :(

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ahr0cdovl2ltywdlcy5py2vjyxquyml6l2ltzy9nywxszxj5lzm0nda2mjuwxzqwnzcwodu5odiuanbn.jpg

bu ısınmaz kasanın havalandırması iyise soğuk kalır.

burakfe41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yorumlarınız için teşekkürler.Asrock nasıl? fiyat uygun, 2 adet M2 slotu var ve tam anlayamadım ama intel optane destekliyor.

Fragger Gigabyte ga b250m d3h sıcaklık takip ettinmi? burakfe41 msi nin 28 dereceyi geçmediğini söyledi. Mersinde cehennem sıcaklarıyla yaşadığımız için anakartın serin çalışması önemli. çok karasız kaldım :(
Aynen usta üstelik kasada stock fanlar var ayrica bi sogutmada yok.Uzun süre kardesim oyun oynuyor ısı degerleri gayet güzel gayet serin calısıyor.Ama ilk kurulumda beni baya uğrastirdi Msi windows kurulum yaptim internet baglantisi bir turlu saglayamiyordum sürücüleri kurmama ragmen.Nalet olsun keske Gigabyte alsaydim dedigim oldu uzun ugrasma sonucu hallettim.Şuan bi sorun yok hem kullanış hemde sıcaklık açısından tavsiye ederim.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061

Size herhangi bir sorun yaşatmıcaktır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
meraklı insanlar için çok sensör koymak mantıklı anakartın her yerini takip etmek isteyenler çok mesela ekran kartının civarı chip setler kaç derece merak edersen diye.

oktayyalcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dediğin gibi sadece kontrol amaçlıysa güzel. Fragger arkadaş kullanıyor ama sıcaklık konusunda detaylı bilgi vermediği için haala kafamda soru işareti kaldı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ben bunu düşünüyorum da yağ çok pahalı sıvı parafin olursa çok kazık oluyor...