Gittigidiyor benzeri sitelerden Sony Xperia X alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

XavierDolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia X almayı düşünüyorum birkaç gün içinde.

Gittigidiyor,hepsiburada,n11 gibi sitelerde 1.650 civarlarında bulunabiliyor.
Fakat btsony,teknosa gibi sitelerde 1.800-1900 civarlarında.

İkisinde de Sony Eurasia garantili yazıyor,aradaki fiyat farkının sebebi ne?
Bu satılan cihazların bir sorunları mı mevcut yoksa başka bir sebepten dolayı mı ucuz?
Kullanıcı yorumlarında da bir sorundan bahsedilmiyor ama pek güven vermedi.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ben 4 yıl önce gittigidiyordan ithalatçı garantili galaxy s3 aldım. En ufak bir sıkıntım olmadı, hala kullanıyorum. Kafana takılan soru varsa almadan satıcıya soru sor. Sony Eurasia garantili diyorsa Sony resmi ithalatıdır. Bazen bayiler nakte ihtiyaç duyduklarında ellerindeki malı alış fiyatına başka satıcılara devredebilirler. Bu da muhtemelen öyle bir üründür...

XavierDolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 4 yıl önce gittigidiyordan ithalatçı garantili galaxy s3 aldım. En ufak bir sıkıntım olmadı, hala kullanıyorum. Kafana takılan soru varsa almadan satıcıya soru sor. Sony Eurasia garantili diyorsa Sony resmi ithalatıdır. Bazen bayiler nakte ihtiyaç duyduklarında ellerindeki malı alış fiyatına başka satıcılara devredebilirler. Bu da muhtemelen öyle bir üründür...

hepsiburada da canlı destek kısmından garanti hakkında bilgi almaya çalıştım da doğru dürüst bir cevap vermek yerine laf gevelediler diyebilirim.N11 ve Gittigidiyor'daki satıcılara soru bıraktım, cevap bekliyorum açıkcası.Hatalı ürün olmasın da.
Dediğin gibiyse güvenim daha da arttı teşekkür ederim.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
gittigidiyorda aynı ürünü 1-2 ay önce alıp da kullananlara da soru gönderebilirsin... Hani ürün nasıl, sorun çıktı mı, eurasia garantili mi vs. vs...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Sony Xperia X almayı düşünüyorum birkaç gün içinde.

Gittigidiyor,hepsiburada,n11 gibi sitelerde 1.650 civarlarında bulunabiliyor.
Fakat btsony,teknosa gibi sitelerde 1.800-1900 civarlarında.

İkisinde de Sony Eurasia garantili yazıyor,aradaki fiyat farkının sebebi ne?
Bu satılan cihazların bir sorunları mı mevcut yoksa başka bir sebepten dolayı mı ucuz?
Kullanıcı yorumlarında da bir sorundan bahsedilmiyor ama pek güven vermedi.

Merhaba,

Ayni urunu 1600 tl bandinda tavsiye isteyen kullanicilara tavsiye ediyorum. Hepsiburada'da urunun ozelliklerinde distributor garantili yaziyor. Yani bu su demek sony eurasia garantili degil ama sony'nin distributor garanti servisleri kim? Kvk, genpa, başarı gibi. Bu soyledigim oradaki yazan bilgi. Yani o urun boyle demiyorum. Ama boyle olmasi kuvvetle muhtemel. Aksi durumunda distributor garantili yazip dize delta, evo garanti servislerinin garantisinde olan bir ithalatci garantili cihaz gonderirlerse o zaman tuketiciyi kandirmaya girer iş. O nedenle hepsiburada'da musteri hizmetleri gibi bir birim var ise mumkun mertebe orasi ile bizzat gorusup bilgi alin ardindan siparisinizi verin.

XavierDolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ayni urunu 1600 tl bandinda tavsiye isteyen kullanicilara tavsiye ediyorum. Hepsiburada'da urunun ozelliklerinde distributor garantili yaziyor. Yani bu su demek sony eurasia garantili degil ama sony'nin distributor garanti servisleri kim? Kvk, genpa, başarı gibi. Bu soyledigim oradaki yazan bilgi. Yani o urun boyle demiyorum. Ama boyle olmasi kuvvetle muhtemel. Aksi durumunda distributor garantili yazip dize delta, evo garanti servislerinin garantisinde olan bir ithalatci garantili cihaz gonderirlerse o zaman tuketiciyi kandirmaya girer iş. O nedenle hepsiburada'da musteri hizmetleri gibi bir birim var ise mumkun mertebe orasi ile bizzat gorusup bilgi alin ardindan siparisinizi verin.

Hepsiburada ya ulaştım da garanti hakkında bilgi alamadım ağızlarından bir türlü.Aynı şekilde gittigidiyordan da bir cevap alamadım ama şu ilan güven verdi.
Sony Xperia X 32 Gb Cep Telefonu F5121 - n11.com

İnşallah bir sıkıntı çıkmaz,soru-cevap kısmında kafa bulandırmak yerine net ve açık cevaplar vermiş,mağaza puanı ,yorumlarını değerlendiğimde olumsuz bir yorum yok gibi.Teşekkür ederim.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Adamlar Historia ve MOİ Sony bayii görünüyor. Kendilerine telefon edip sorabilirsin. Bence güvenli gözüküyor. Hatta bir adım daha ileri gidip Ankara'da bir Sony bayisine gidip, bak bu arkadaşlar bu fiyata veriyor, siz de de fiyat böyleyse deyip elden dahi alabilirsin gibi geliyor... Şimdiden hayırlı olsun...