Kurtlar Vadisini Sevenler ve Sevmeyenler

Kurtlar Vadisini Seviyor musunuz?

• Evet, severek izlerim.

• Hayır, bitsin artık.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
46
Şahsen ben Kurtlar Vadisi çok severim. Niye diye soracak olursanız hem TRde sürekli bir dizi olması hemde aksiyon ve derin devlet tarzı ironisel düşünceleri izleyicilerine aşılaması yönünden seviyorum. Sevmeyenlerin nedenini duymak isterim. Aynı şekilde sevenlerinde...

Son düzenleyen moderatör:

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

izleyici kitlesine ve emeği geçenlere lafım yok, ama ülkemizde silah, kan, nefret, entrika, aldatma içerikli diziler kol geziyor. Zaten başımızı önümüzden kaldırmamamız, ilerlememize engel her türlü imkan var. Şöyle bir bakın istatistiklere. Aşağıdakiler sadece birkaçı. Araştırsam daha neler bulacağım.

- Japonya’nın %14 ü sürekli kitap okumaktadır. Abd nin %12 si , Almanya’nın %11 i, İngiltere’nin %11 i , Türkiye’nin %0.01 i kitap okumaktadır.
- Türkiye, Birleşmiş milletler insani gelişim raporunda Malezya, Libya ve Nijerya gibi ülkelerin bulunduğu 173 ülke arasında 86. Sıradadır.
- Japonya’da kişi başına düşen kitap sayısı yılda 25, Fransa’da 7, Türkiye’de ise yılda 12 bin 89 kişiye bir kitap düşüyor.

Kaynak : Bunları biliyor musunuz? - Özet Kitap

Diziyi, dizi gibi izlemeyenin çok olduğu bir ülkeyiz. E tabii ki birileri de bundan milyon dolarlar kazanacak. Güzelim ülkemizde eğitim amaçlı, yasaların öğretimi amaçlı, hak ve hukuk amaçlı, çocuk gelişimi amaçlı, gençlerin ilgisini çekecek bilim amaçlı kaç dizi ve program var ? Bildiğim kadarıyla yok. (bilen varsa lütfen düzeltsin, yanılıyor olabilirim)

İşte bu yüzden bahsi geçen bu ve bunun gibi diziler, diğer yayınların hiçbirisi evime giremez.

Saygılarımla

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Adam önceleri adam öldürürken zorlanıyordu şimdi açık havada kurşunun ilk defa adres sorduğunu görür gibiyim eski tadı yok,adam çıkıyor ortaya tak tak millet ölmek için koşuyor üzerine,figüran oldukları aşırı belli,ah nerede o aslanlar,karahanlılar.:D:(

Reaksiyon puanı
46
Adam önceleri adam öldürürken zorlanıyordu şimdi açık havada kurşunun ilk defa adres sorduğunu görür gibiyim eski tadı yok,adam çıkıyor ortaya tak tak millet ölmek için koşuyor üzerine,figüran oldukları aşırı belli,ah nerede o aslanlar,karahanlılar.:D:(

Karahanlı sezonundayım şu an 60.bölümdeyim en baştan izlemeye başladım, gerçekten efsane sahneler var ya...[emoji1320]

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok uzun zaman oldu izlemeyi bırakalı. Nedeni ise basit. Kanal değiştirdikçe mevcut kanalın ideolojisine hizmet ettiler. Yani omurgasız davrandılar. İlk çıktıkları çizgiden hiç kopmamaları gerekiyordu.

Bunun yanında izlediğim dönem için söyleyeyim her sezon yeni bir düşman çıkıyor ama burada da izleyiciyi salak yerine koyan senaryolar oraya çıkıyordu.

Örneğin Polat bir sezon Abd'ye götürlüyor dünyayı yöneten güçlerle görüşüyor diğer sezon ise Polat'ın karşısına bir düşman çıkıyor Polat kim bilmiyor.

Ya da bir sezon sürekli Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile kanki olan sürekli görüşen polat diğer sezon yine kimsenin tanımadığı sıradan bir derin devlet adamı haline geliyor.

Her sezon finalinde ölüyor diğer sezon yeni düşman ve her yeni düşman Polatı hafife alıyor sonunda Polat onu alt ediyor.

Beni sıktı anlayacağınz.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Karahanlı sezonundayım şu an 60.bölümdeyim en baştan izlemeye başladım, gerçekten efsane sahneler var ya...[emoji1320]
Karahanlı kılıçla mekanında otururken Kıbrıs meselesini anlatıyor.:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca 10 yılda bitirilemedi dizi bakalım biz nasıl bitireceğiz Forum'da.:D

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ayrıca 10 yılda bitirilemedi dizi bakalım biz ne zaman bitirebileceğiz.:)
Şimdi 61deyim Palayı Hiltondan kaldırdılar
emoji23.png
Damat adayını kaldırdılar yani,herhalde Vadi geleneği falan,zaten ilk kovansız mermiyi Pana film icat etti.:D

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Soner Yalçın'ın konsept danışmanlığını yaptığı, Osman Sınav'ın yönettiği ilk sezonlar efsaneydi. Sonraki Serdar Akar'ın yönettiği sezonlar da izlenebilir düzeydeydi. Tek karaktere odaklanmayıp, hikayesi olan bir sürü kaliteli ve güçlü yan karakterler vardı. Senaryosu gündem gerçeklerine çok yakın olup, kurgusu kaliteli, müzikleri de muhteşemdi.
Son sezonları ise bir o kadar kalitesiz ve berbattı. Dünya Polat'ın etrafında dönmeye başlayınca tadı tuzu kalmadı.
Bi yerden sonra izlemeyi bıraktıydım, devam etse de artık izlemem sanırım.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Soner Yalçın'ın konsept danışmanlığını yaptığı, Osman Sınav'ın yönettiği ilk sezonlar efsaneydi. Sonraki Serdar Akar'ın yönettiği sezonlar da izlenebilir düzeydeydi. Tek karaktere odaklanmayıp, hikayesi olan bir sürü kaliteli ve güçlü yan karakterler vardı. Senaryosu gündem gerçeklerine çok yakın olup, kurgusu kaliteli, müzikleri de muhteşemdi.
Son sezonları ise bir o kadar kalitesiz ve berbattı. Dünya Polat'ın etrafında dönmeye başlayınca tadı tuzu kalmadı.
Bi yerden sonra izlemeyi bıraktıydım, devam etse de artık izlemem sanırım.
katiliyorum

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Deli Yürek dizisinden sonra hiçbir diziyi takip etmedim. Bu diziyi ise hiç izlemedim ve izlemem. Deli Yürek gibi bir dizi olursa izlerim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hiç boşuna bitsin demeyin bitmez daha çok hikaye çıkar...

Reaksiyon puanı
46
hiç boşuna bitsin demeyin bitmez daha çok hikaye çıkar...

Aynen öyle bu kadar yıldır devam eden ve yayınlandığı gün reytingde 1.sırada yer alan bir dizi ancak oyuncularından birisi hayatını kaybederse gibi ciddi bir olay yaşanırsa bitirirler diye düşünüyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Necati amca emekli olana kadar devam eder aslında farklı karakterlere farklı türlerde de oynasa daha iyi olabilirdi.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
en azından pusu hikayesi bitti diye biliyorum

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Kurtlar vadisi (1-97) ve Deli yürek projesi efsanedir kesinlikle izlenilmelidir ancak artık devam da etse bitsede pek bi anlamı kalmadı pusu vadi gibi efsane olmadı . Eski oyuncular senaristler yonetmenler bidefa kendini kanıtlamış insanlar. Pusu ise zorlama bi dizi olmuş ve hala neden devam ettiği bilinmesede arada izlerim :)
Eskilerin hatrına oda ..
Benim bildiğim vadi komple bitti

Reaksiyon puanı
46
Kurtlar vadisi (1-97) ve Deli yürek projesi efsanedir kesinlikle izlenilmelidir ancak artık devam da etse bitsede pek bi anlamı kalmadı pusu vadi gibi efsane olmadı . Eski oyuncular senaristler yonetmenler bidefa kendini kanıtlamış insanlar. Pusu ise zorlama bi dizi olmuş ve hala neden devam ettiği bilinmesede arada izlerim :)
Eskilerin hatrına oda ..
Benim bildiğim vadi komple bitti

Gerçekten efsane 1-97

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ben izlerdim tüm vadi pusu bölümlerini izledim. Ancak bundan sonra pusu bitti devam edemez. Bunun nedenleri konu dönüp dolaşıp hep aynı oluyor ve bu durum da seyirciyi sıkıyor. İkincisi yeni katılan oyuncular eski oyuncuların performansını gösteremiyor. Üçüncüsü ise tv lerle alakalı tv kanalları günümüzde ucuz yapımlarla çok para kazanma derdindeler. Herhangi bi kanal kurtlar vadisi gibi bi projeye astronomik rakamlar ödüyorsa o projenin her hafta her kategoride birinci olması gerekiyor. Kurtlar vadisi her hafta her kategoride birinci olamayınca tv kanalı zarar ediyor. Dolayısıyla hiç bi tv kanalı böyle yüksek bütçeli bi yapımı istemiyor. TV kanalları böyle yüksek bütçeli yapımlar yerine yapıyor anne diye küçük bütçeli bi dizi o kanal o akşamı kar ederek geçiriyor. Bu anne dizisi ilk başladığından bu yana ve bu sezon Raci Şaşmaz ın dizisini sollayınca atv Edho dizisini bir müddet askıya aldı. Çünkü pahalı yapım ama birinci olamıyor.

Kurtlar vadisi pusu bitti artık başka bi proje gelecek Kurtlar vadisi darbe filmini yapıyor şimdi Pana film.
Bir de bu darbe domain ismi nedeniyle Beyaz tv ve Nihat pislik attı Pana filme halbuki alakası yok.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben izlerdim tüm vadi pusu bölümlerini izledim. Ancak bundan sonra pusu bitti devam edemez. Bunun nedenleri konu dönüp dolaşıp hep aynı oluyor ve bu durum da seyirciyi sıkıyor. İkincisi yeni katılan oyuncular eski oyuncuların performansını gösteremiyor. Üçüncüsü ise tv lerle alakalı tv kanalları günümüzde ucuz yapımlarla çok para kazanma derdindeler. Herhangi bi kanal kurtlar vadisi gibi bi projeye astronomik rakamlar ödüyorsa o projenin her hafta her kategoride birinci olması gerekiyor. Kurtlar vadisi her hafta her kategoride birinci olamayınca tv kanalı zarar ediyor. Dolayısıyla hiç bi tv kanalı böyle yüksek bütçeli bi yapımı istemiyor. TV kanalları böyle yüksek bütçeli yapımlar yerine yapıyor anne diye küçük bütçeli bi dizi o kanal o akşamı kar ederek geçiriyor. Bu anne dizisi ilk başladığından bu yana ve bu sezon Raci Şaşmaz ın dizisini sollayınca atv Edho dizisini bir müddet askıya aldı. Çünkü pahalı yapım ama birinci olamıyor.

Kurtlar vadisi pusu bitti artık başka bi proje gelecek Kurtlar vadisi darbe filmini yapıyor şimdi Pana film.
Bir de bu darbe domain ismi nedeniyle Beyaz tv ve Nihat pislik attı Pana filme halbuki alakası yok.
Evet aynen dediğin gibi sırf bu sebepten ben dizi izlemeyi bıraktım şu anda Prison Break gelinceye kadar Tatlı hayat ile takılıyorum vadiye Laz ziya gibi racon kralı bir adam gerekli.:(

Reaksiyon puanı
46
Evet aynen dediğin gibi sırf bu sebepten ben dizi izlemeyi bıraktım şu anda Prison Break gelinceye kadar Tatlı hayat ile takılıyorum vadiye Laz ziya gibi racon kralı bir adam gerekli.:(

Laz Ziyanın şişlendiği sahnedeydim bu yorumunuzu okurken. Gerçekten efsane oyunculuk sergilemiş...