iOS 10.2 Hücresel Veri Sorunu Yaşayanınız Var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar. iOS 10 sonrası Hücresel Veri sıkıntısı yaşıyorum.

Şebeke demiyorum. Çünkü o anda , biri beni arasa ulaşabiliyor.

Ama ben Uçak Modunu aç-kapa yapmadan giremiyorum.

LTE ya da 3G çekiyor ama internet yok.

Aslında internet yok demek de yanlış olacaktır . Çünkü internet olmasa , Safari uyarır. Der ki;
382e49ec67c49a5c8b164cb95a670cf3.png

Uyarı ya da herhangi bir ibare yok. Safari bekliyor ve şu mavi ilerleme

b3622e591c5d009e856d72a4b8d51bfc.png

Çözüm dediğim gibi Uçak modunu açıp kapamam.

Son düzenleme:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ne çektin be şu iPhone'dan? :)

34K4V4K34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
iOS 10 kaynaklı olduğunu düşünüyorum

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sorma :) Samsungla değişeyim diyorum[emoji12]

Arkadaşım aynı problem bende de var ve deli olcam. Telefonu alalı üç gün oldu bununla uğraşıyorum. Randevu da alınmıyor. Iade edeceğim böyle devam ederse. Sen çözüm bulabildin mi?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
betadan beri ios10 kullanıyorum sorun yok

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşım aynı problem bende de var ve deli olcam. Telefonu alalı üç gün oldu bununla uğraşıyorum. Randevu da alınmıyor. Iade edeceğim böyle devam ederse. Sen çözüm bulabildin mi?

Merhaba. Kusura bakmayın daha yeni girebildim foruma.

Çözümün iOS 10.2.1 olacağını düşünüyorum.
Eğer onla da düzelmez ise büyük hayal kırıklığı olacak.

LTE çekmiyor ise ve kapatılırsa, sorun çözülüyor.

Diyebilirsiniz ki neden kapatayım:) Haklısınız.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
binali başgan ne demiş teknoloji bu fazla yorarsan sıyırırsın

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba. Kusura bakmayın daha yeni girebildim foruma.

Çözümün iOS 10.2.1 olacağını düşünüyorum.
Eğer onla da düzelmez ise büyük hayal kırıklığı olacak.

LTE çekmiyor ise ve kapatılırsa, sorun çözülüyor.

Diyebilirsiniz ki neden kapatayım:) Haklısınız.
Lte kullanmıyorum. 4G nispeten daha iyi. 3G rezalet durumda. İlk iphone'um ve bayağı pişman olmaya başladım

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Aynı sorun benim iPhone 7 de de oldu birkaç kez, cihazı alalı 3 ay falan oluyor sanırım 2 defa oldu, telefonu açıp kapatınca düzeldi. Daha sonradan araştırınca benim telefonda intel in modeminin kullanıldığını ve normal olduğunu buldum. Cihazının iPhone 7 ve intel modem kullanıyor ise iOS 10.2.1 güncellemesi ile düzelmeyebilir :D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bir ayı geçti 6S Plus' ı. Şükür belirtilen sorunu hiç yaşamadım. 10.2 sürümündeyim. Lakin 3-4 günde bir olmadık zamanda kendim telefonu kapatıyorum ve 10 dakika sonra açıyorum.

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aynı sorun benim iPhone 7 de de oldu birkaç kez, cihazı alalı 3 ay falan oluyor sanırım 2 defa oldu, telefonu açıp kapatınca düzeldi. Daha sonradan araştırınca benim telefonda intel in modeminin kullanıldığını ve normal olduğunu buldum. Cihazının iPhone 7 ve intel modem kullanıyor ise iOS 10.2.1 güncellemesi ile düzelmeyebilir :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet... Dediğiniz sey doğru ve malesef benimki de intel. İyi de paket açılmadan model bilinebiliyor mu? En azından diğer mıdel alayım iadeden sonra.

Son düzenleme:

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Az önce sordum 7 plus alan arkadasıma onun da telefonunda intel modem var ama hiç sıkıntı yaşamamış. Neye göre oluyor bu anlamıyorum.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Evet... Dediğiniz sey doğru ve malesef benimki de intel. İyi de paket açılmadan model bilinebiliyor mu? En azından diğer mıdel alayım iadeden sonra.

Bilinebiliyor model numarasına göre değişiyor.

Az önce sordum 7 plus alan arkadasıma onun da telefonunda intel modem var ama hiç sıkıntı yaşamamış. Neye göre oluyor bu anlamıyorum.

Çok sık yaşanan bir durum değil zaten ayda 1 kere falan oluyor reset atınca düzeliyor :D

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilinebiliyor model numarasına göre değişiyor.

Çok sık yaşanan bir durum değil zaten ayda 1 kere falan oluyor reset atınca düzeliyor :D

Dostum ne ayda biri? Gün içinde en az 15-20 kere oluyor hücresel veride. :))) ve hatta Wirelesste bile günde 4-5 kere hiç çekmiyor. Ayda bir olsa bu drece dert etmezdim. Bakalım yarın sabah applestore dayım. Öğrendiğimi paylaşırım

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Dostum ne ayda biri? Gün içinde en az 15-20 kere oluyor hücresel veride. :))) ve hatta Wirelesste bile günde 4-5 kere hiç çekmiyor. Ayda bir olsa bu drece dert etmezdim. Bakalım yarın sabah applestore dayım. Öğrendiğimi paylaşırım

Ben sizinkinin yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem yarına kadar , yine Ekran görüntüsü ya da video alın. Çünkü genelde böyle şeyler oraya gidince tekrarlamaz.

Ayrıca ağ ayarları sıfırlamıştınız değil mi ?

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben sizinkinin yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem yarına kadar , yine Ekran görüntüsü ya da video alın. Çünkü genelde böyle şeyler oraya gidince tekrarlamaz.

Ayrıca ağ ayarları sıfırlamıştınız değil mi ?

Mesela az önce de olfu wgatsapp mesajları 20 dk sonra geldi. Ağ ayarları sıfırlandı. Hala aynı.
Misal...

Ekli dosyalar

• IMG_0231.PNG
    IMG_0231.PNG
    555.8 KB · Görüntüleme: 833

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Peki uçak moduna alsan hemen düzeliyor mu. Yoksa kafasına esince mi
Düzeliyor. Hatta hücresel veriyi açıp kapasam da düzeliyor ama gün içinde bir sürü kez olunca bununla mı uğraşacağım :( mesaj falan 20 dk sonra toplu geliyor. Naparlar sizce?

34K4V4K34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Düzeliyor. Hatta hücresel veriyi açıp kapasam da düzeliyor ama gün içinde bir sürü kez olunca bununla mı uğraşacağım :( mesaj falan 20 dk sonra toplu geliyor. Naparlar sizce?
Ya aynı hatadan bahsediyoruz ama ben günlük 1 kere ancak karşılaşıyorum. Onun için diyorum yazılımsal diye. Size şöyle bir tavsiye de bulunayım. LTE de kullanıyorsanız 3G ye alın. Böyle deneyin yarına kadar. Eğer sorun düzelirse yazılımsal olduğu aşikar. Ya da sim kart ile alakalı da olabilir.

Eğer donanımsal ise değişim isteyin gerçekleşir

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353

Senin cihazda sıkıntı var o zaman benimkinde ayda bir kere oluyor çok nadiren :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
10.2' de böyle bir sıkıntı var olduğunu kabul edersek geri bildirimimizi nereye yapacağız?

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ya aynı hatadan bahsediyoruz ama ben günlük 1 kere ancak karşılaşıyorum. Onun için diyorum yazılımsal diye. Size şöyle bir tavsiye de bulunayım. LTE de kullanıyorsanız 3G ye alın. Böyle deneyin yarına kadar. Eğer sorun düzelirse yazılımsal olduğu aşikar. Ya da sim kart ile alakalı da olabilir.

Eğer donanımsal ise değişim isteyin gerçekleşir
3g de kullanıyorum acayip sorunlu. 4 gde yine sorun car aöa daha az. Wireless i dahi sorunlu çekmesi prki? Bence telefonda nir sey var. Ama yok kardeşim bu 10.2 de böyle yapacak nir şey yok eerlerse duruö çok ibretlik olur. Neyse bakalım göreveğiz.

tgb_kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar durum bildiriyorum. durumu benimki kadar sık ve yoğun yaşıyorsanız bu yazılımsal falan değil cihazsal bir sorun. ilk defa bende çıkmış böyle bir sorun (bahtsız bedevi) başta değişmek istemediler ve hatta iade edip yenisini verme durumunda 850 lira zam geldiğinden bunu ödemem gerekeceğini söylediler (delirdim). mutlaka video görüntüsü alın 52SakocaN52 arkadaşın da dediği gibi. ekran görüntüsünü ciddiye almıyorlar ve herhalde çok hava cıva sorunla gidildiği için bana başta "ohooo yok böyle bi sorun saçmalama" modunda yaklaştılar bayağı bi kendimi ifade etmek zorunda kaldım. hatta edemedim de. bir şey yok yapılacak diye tutturunca tam gidecekken tesadüfen kendi ellerindeyken olmaya başladı ve aralarında dikkatli olan birisi gördü (sarışın dikkatli arkadaşa buradan teşekkürler tekrar) "bi saniye yaa bu nasıl yani" diye diye birbirlerine gösterip sorunu kabul ettiler ve ilk defa gördüklerini söyleyip özür dileyip cihazı değiştiler.

demek ki bazen ısrarcı olmak gerekiyor.

Artehlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorun var araştırırken bu yazıyo buldum uçak moduna alınca anlık düzeliyo sonra gene oluyo genelde öğleden sonraları oluyo

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
En son sürüme günceller
Arkadaşlar. iOS 10 sonrası Hücresel Veri sıkıntısı yaşıyorum.

Şebeke demiyorum. Çünkü o anda , biri beni arasa ulaşabiliyor.

Ama ben Uçak Modunu aç-kapa yapmadan giremiyorum.

LTE ya da 3G çekiyor ama internet yok.

Aslında internet yok demek de yanlış olacaktır . Çünkü internet olmasa , Safari uyarır. Der ki;
382e49ec67c49a5c8b164cb95a670cf3.png

Uyarı ya da herhangi bir ibare yok. Safari bekliyor ve şu mavi ilerleme

b3622e591c5d009e856d72a4b8d51bfc.png

Çözüm dediğim gibi Uçak modunu açıp kapamam.

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşkar aynıki sorun bendede var ekran videosunu çektim linkten bakabilirsiniz. Eğer bir çözüm bulan varsa yorum yazsın lütfen

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaşkar aynıki sorun bendede var ekran videosunu çektim linkten bakabilirsiniz. Eğer bir çözüm bulan varsa yorum yazsın lütfen

Kardeşim ayarları bir sıfırlasan cözüm olurmu ben 4g de deniyorum 3G de yine aynı sıkıntı Yok acaba hattan dolayı olabilir mi şebekeden bir ayarları sıfırlamanı tavsiye ederim

Mrv_ozdmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba cihazım iPhone 5s 3 gün önce bir anda hücresel bağlantım kesildi. 3G yazıyor fakat internete bağlanamıyorum. Yüklenecekmiş gibi bekliyorum. Ve mesele Google a girmeye çalışıyorum hücresel veriden de 12 kb falan harcıyor yani internet var ama kullanamıyorum telefonu sıfırladım son sürüme yükselttim yine de sorun çözülmedi. Sizce donanımsal mı yazılımsal mı fikir olan biri yardımcı olursa sevinirim