Harici hard diskimdeki bir çok dosyam görünmüyor..

Bu konuyu okuyanlar

farmer2105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb Hocam sitenizi takip ediyorum öncelikle
Harddiskim tv de klasörleri gösteriyor ama PC de NTFS yazıp açmak istediğimde 'erişim engellendi diye'uyarı veriyor.

başlat>calıştır>cmd attrib /d /s -h -r -s yapmama rağmen sorun çözülmedi.Yardım ederseniz mutlu olurum.

gabriella

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar..2 tb harici harddiskimde bazı dosyalarımı göremiyorum..aramada çıkmıyor..dosya isimlerini biliyorum arıyorum ama yok..
aynı isimde yeni bir klasör açıp kopyalama yaptığımda hardiske aynı klasör adında başka bir klasör var görünüyor ama görüntü yok..görünüm seçeneklerinden gizli klasörleri göster yönteminide denedim ama maalesef ..dediğiniz işlemleri denedim...

başlat>çalıştır>cmd> attrib/f/s-h-r-s f sürücümde sorun var..bekledimde baya bi ama bir gelişme yok..yardımcı olurmusuunz...

gabriella

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
düzelttim...hiç bunlara gerek yokmuş..başka bir sitede bir arkadaş paylaşımda bulunmuş..denedim ve dosyalarım göründü.. şimdi direk arkadaşın paylaşımını paylaşıyorum...deneyin derim..

Harici hard diskinizde (HDD), klasörleriniz ve dosyalarınız gözüküyor ama kesinlikle var olduğunu bildiğiniz bazı dosya ve klasörleri göremiyorsunuz diyelim. Gizli dosyaları göster dediniz olmadı. Gizli dosya virüsünü temizleme yaptınız. Gene gözükmedi. Virüs taraması yaptınız. Gene gözükmedi. Bunlara hiç gerek yokmuş aslında. Çünkü ben de bu yöntemleri denedim.
biggrin.gif

Windows Gezgini'ni açtıktan sonra harici hard diskinizin üzerinde sağ tıklayıp ardından Özellikler seçeneğini tıklayın. Açılan pencerenin üst tarafında Araçlar yazan sekmeyi tıklayın. Ardından Hata Denetimi bölümündeki Şimdi Denetle düğmesine basın. Açılan küçük penceredeki 2 seçeneği de işaretleyerek Başlat düğmesine basın.
Tarama, hard diskinizin kapasitesinin büyüklüğüne göre uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. İşlem bitince gizli dosyaları göster diyoruz. Bunu da anlatmama gerek yok herhalde.
biggrin.gif
Eğer bilmiyorsanız durum gerçekten vahim demektir.

matador_paco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düzelttim...hiç bunlara gerek yokmuş..başka bir sitede bir arkadaş paylaşımda bulunmuş..denedim ve dosyalarım göründü.. şimdi direk arkadaşın paylaşımını paylaşıyorum...deneyin derim..

Harici hard diskinizde (HDD), klasörleriniz ve dosyalarınız gözüküyor ama kesinlikle var olduğunu bildiğiniz bazı dosya ve klasörleri göremiyorsunuz diyelim. Gizli dosyaları göster dediniz olmadı. Gizli dosya virüsünü temizleme yaptınız. Gene gözükmedi. Virüs taraması yaptınız. Gene gözükmedi. Bunlara hiç gerek yokmuş aslında. Çünkü ben de bu yöntemleri denedim.
biggrin.gif

Windows Gezgini'ni açtıktan sonra harici hard diskinizin üzerinde sağ tıklayıp ardından Özellikler seçeneğini tıklayın. Açılan pencerenin üst tarafında Araçlar yazan sekmeyi tıklayın. Ardından Hata Denetimi bölümündeki Şimdi Denetle düğmesine basın. Açılan küçük penceredeki 2 seçeneği de işaretleyerek Başlat düğmesine basın.
Tarama, hard diskinizin kapasitesinin büyüklüğüne göre uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. İşlem bitince gizli dosyaları göster diyoruz. Bunu da anlatmama gerek yok herhalde.
biggrin.gif
Eğer bilmiyorsanız durum gerçekten vahim demektir.
kesinlikle doğru bilgi. çok teşekkür ederim dostum. aynı sorun için denemediğim kalmamıştı fakat bu çözüm "HATA DENETİMİ" kesinlikle doğrusudur.