Nvdia 930M düşük fps ve fps drop sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

|KomutanLogar|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistemim Win 8.1 nvdia 930m 2 gb ekran kartı 8 gb ram i7 5500u 2.4 ghz işlemci 1 tb hdd toshiba satellite laptop.
Driverler güncel oyunlarda fps dropları yaşıyorum bazı oyunlarda fps çok düşük!(Laptop u alalı 3 ay oldu daha)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hangi oyunda hangi fps değerini alıyorsunuz ?

|KomutanLogar|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sizin bahsettiğiniz sorunun nedeni tozlanma.
Laptobu servise götürüp fan temizliği yaptırdığınızda sorun geçecektir.
Laptobu kullandıktan sonra çantaya koyarsanız tozlanma süresi iki yıla kadar çıkar.
Bazı laptop markaları bazılarına göre daha çabuk tozlanır, demek ki toshiba kasa standartlarına daha az uyuyor çünkü 3 ay kısa bir süre.
Gerçi aldığınız yerde de tozlanmış olabilir, eğer rafta sergilendiyse.

|KomutanLogar|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptobunuz şu mu --->Toshiba L50-C-172 i5
CCleaner ile temizlik yapın.
Sizin bahsettiğiniz sorunun nedeni tozlanma.
Laptobu servise götürüp fan temizliği yaptırdığınızda sorun geçecektir.
Laptobu kullandıktan sonra çantaya koyarsanız tozlanma süresi iki yıla kadar çıkar.
Bazı laptop markaları bazılarına göre daha çabuk tozlanır, demek ki toshiba kasa standartlarına daha az uyuyor çünkü 3 ay kısa bir süre.
Gerçi aldığınız yerde de tozlanmış olabilir, eğer rafta sergilendiyse.
Tozdan olacagını düşünmüyorum yani ekran kartı ısısı filan düşük vakumlu sogutucuda kulanıyorum yani.

heman21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim aynı laptop bendede var tüm özellikler aynı aynı sorunu bende yaşıyorum sorunu çözebildin mi

midgardian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunları cihaz prize takılı durumda ve güç ayarlarından yüksek performansta mı oynuyorsun? Oyun içi ısı değerlerini ölçtüğünde sonuç nasıl?

heman21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunları cihaz prize takılı durumda ve güç ayarlarından yüksek performansta mı oynuyorsun? Oyun içi ısı değerlerini ölçtüğünde sonuç nasıl?
Cihaz prize takılı oynuyorum bataryam vidalı olduğu için çıkarmıyorum ve güç ayarları yüksek performans olarak ayarlı speccy programını kullanarak baktım işlemci ısım 90-100 derece arası oluyor ekran kartı ısısı 65 derece civarı oluyor oyun sırasında

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bana kalırsa işlemcide bi sorun olabilir ?
U

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Cihaz prize takılı oynuyorum bataryam vidalı olduğu için çıkarmıyorum ve güç ayarları yüksek performans olarak ayarlı speccy programını kullanarak baktım işlemci ısım 90-100 derece arası oluyor ekran kartı ısısı 65 derece civarı oluyor oyun sırasında
bataryayı çıkartma ve onu oyun için yapmamışlar batarya çıkarsa çalışmıcak şekilde yapmışlar asus'da gördüm sahibi çok fena morardı gt940m altı oyun için kötü...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Garantisi geçtiyse internetteki videoları izleyip içini dikkatlice aç ve elektrik süpürgesi ile tozları al. Bir de oyun içi sıcaklık değerlerine bak. Yüksek ise iyi bir laptop soğutucu al.
--- Gönderi Güncellendi ---
İşlemci ısın çok yüksek.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
İşlemcin çok ısındığı için kendini frenliyor bu sırada fps dropları yaşaman normal. O işlemcilerde zaten yoğun oyun kullanımı için değil. Yapabileceğin şeyler oyunlarda ayarları kısmak ve pc nin serin kalmasını sağlamak. Diğer arkadaşların dediği gibi fişe takılı oynamıyorsan da kasması normal.

heman21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcin çok ısındığı için kendini frenliyor bu sırada fps dropları yaşaman normal. O işlemcilerde zaten yoğun oyun kullanımı için değil. Yapabileceğin şeyler oyunlarda ayarları kısmak ve pc nin serin kalmasını sağlamak. Diğer arkadaşların dediği gibi fişe takılı oynamıyorsan da kasması normal.
Fişe takılı oynuyorum peki bildiğiniz iyi bir soğutucu var mı çok pahalı olmayan 100 tl civarında birde iyi bir soğutucu alsam bile 100 derece ısınmayı azaltabilir miyim ne kadarlık bir ısı düşüşü olur?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
cpunun termal macunu değişmeli tabi bu arada gpunun ki de değişir...

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Fişe takılı oynuyorum peki bildiğiniz iyi bir soğutucu var mı çok pahalı olmayan 100 tl civarında birde iyi bir soğutucu alsam bile 100 derece ısınmayı azaltabilir miyim ne kadarlık bir ısı düşüşü olur?

İyi bir soğutucu 4 derece ile 10 derece arasında etki edebilir. Bazen soğutucunun hiç etki etmediği de oluyor bendeki gibi :) Önerebileceğim bir model yok önermeyeceğim modeller ise trust 16813. Soğutucu alırken laptobun altındaki boşluklara da dikkat etmen lazım .

heman21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopu temizletti termal macun falan hepsini yenilediklerini söylediler şuanda oyun açıkken işlemci ısısı 65 derece civarlarında fakat hala fps drop yaşıyorum sizce sebebi ne olabilir?yani fifa 17de yüksek ayarlarda 80 fps alıyorum ama birden 15e düşüp tekrar artıyor ayarlardan lock to 60 fps yapıyorum ama bu seferde 60tan 15e düşüyor

heman21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler kafayı yiyeceğim ya fps drop şimdide 5 saniyede bir olmaya başladı bulamadım bir çözümünü görev yöneticisinden önceliği yüksek olarak atadım fakat gene işe yaramadı denemediğim şey kalmadı ne yapıcam ben?