Bitirme Projem Var Lütfen Yardım

Bu konuyu okuyanlar

ozgunat123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim malum okulu bitirmem için bitirme projesi yapmam lazım. 2 gündür düşünüyorum fakat aklıma gelen projelerin hepsi saçma geliyor sizden yardımlarınızı bekliyorum. C#, PHP, VB farketmez bir program yapmam lazım ve bu program piyasada olmamış , olmuş yada tutunamamış olursa benim için daya iyi olur. Her bir yorumunuz benim için çok değerli arkadaşlar.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

1- Şifreleme katalogları/algoritmaları üzerine çalışabilirsin. Ve bunun içinde programlar yazabilirsin. Piyasada sağlam "Kleopatra" adlı bir program var.
Bu program başarılı bir şekilde anahtar/anahtarlar yöntemi ile şifreleme yapmaktadır. Bunun yanısıra ayrıyeten OpenPGP/GnuPG konusunda piyasada kullanabileceğin kütüphanelerde var. C#'ta kendi yazdığın arayüzler ve kullanabileceğin kütüphaneler ile şifreleme üzerine gelişmiş bir program yazabilirsin. Şu an bence fikir açısından fena değil.

2- SQL içerisinde C# aracılığı ile birçok yararlı Assembly (kütüphaneleri veya kütüphane) oluşturduğunu düşün. bunu bir program haline getirebilirsin.

3- Test Driven Development üzerine Visual Studio veya diğer derleyiciler için gelişmiş eklenti yazabilirsin.

Şimdilik sadece şu an için düşünüp yazdıklarım.

Saygılarımla.

Manchikof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam sen geleceğin yazılımcısı/bilgisayar mühendisi olacaksın. Kendin daha fazla uğraşsan olmuyor mu? Ağır gelecek ama ülke senin gibi düşünen elemanlarla gelişmez. Kendine biraz çeki düzen vermen temennilerimle...