Askerlik Durumu Şubede Farklı E-Devlette Farklı?

Bu konuyu okuyanlar

CanRezamliy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba,

Tecil işlemleri ile ilgili olarak değişik bir durum ile karşı karşıyayım.

Askerlik şubesinden aldığım askerlik durumu belgesinin üstünde “ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/03/2017 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.” yazarken E-Devletten aldığım askerlik durumu belgesinde ise “ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2017 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.” yazmakta ve bu durum kafamı karıştırmakta. Bahar döneminde Yüksek Lisansa başlamayı düşünüyorum ve hali hazırda kabul aldığım bölümler mevcut fakat dersler genelde şubatın ikinci haftası başlıyor, yani üniversiteler tecil işlemlerini bu dönemde yapıyorlar. Eğer E-Devletten alınan askerlik durumu daha güncel ise tecilim geçebilir. Bu konu hakkında bilgisi olan birisi var mıdır?

Kaydımı yaptırdıktan sonra 4 şubat gelmeden okula gidip tecilimi şimdiden uzatır mısınız mı demek gerekecek?

Yoksa Askerlik Şubesinden aldığım 31 Mart 2017 tarihine göre hareket edip işi öğrenci işlerine bırakmak yeterli olacak mıdır?

Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım alabilir miyim?

Teşekkürler,

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Askerlikten aldığın belgenin üzerindeki tarihten sonra belgeni götür, sıkıntı olmaz. Tutup zorla götürme gibi bir şey yok. Okumamış olsan, kaçakta olsan para cezası var :) Sen okula kaydını yaptırdıktan sonra belgeni alıp götür tecilini uzattır.

CanRezamliy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildiğim kadarıyla tecil tarihi geçtikten sonra tekrar tecil uzatma gibi bir hakkımız olmuyor. Para cezasını ödesen dahi askere alıyorlar. Bu konuda emin misin?

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bildiğim kadarıyla tecil tarihi geçtikten sonra tekrar tecil uzatma gibi bir hakkımız olmuyor. Para cezasını ödesen dahi askere alıyorlar. Bu konuda emin misin?

Zorla götürme olayı kalktı, geçen yıl askerden geldim öyle biliyorum :) Yakalananlara tutanak imzalatıyorlar, en fazla mahkemeye sevk ediliyor, mahkeme de para cezasına çeviriyor. Senin iş sıkıntılı değil :D Eğer ki tam bilgi almak istiyorsan hafta içi askerlik şubesini arayıp bilgi al kafan rahat olsun :)

CanRezamliy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En garantisi o şekilde olacak sanırım, teşekkür ederim :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
yerli şubene telefon edip sorabilirsin

CanRezamliy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O da olabilir, en garantisi sabah 08:30'da gidip şubeden öğrenmek.
E-devlette farklı sizden aldığım belgede farklı tarihler hangisini esas almalıyım harici sormam gereken bir soru yoktur sanırım.