İnternet Simgesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

by_ekiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

merrhaba Arkadaşlar 2-3 gündür internetim var ama yok gözüküyor anlamış değilim internette girebiliyorum ama sağ alt'taki simge net yok diyor

intelhack

Asistan
Reaksiyon puanı
0

merrhaba Arkadaşlar 2-3 gündür internetim var ama yok gözüküyor anlamış değilim internette girebiliyorum ama sağ alt'taki simge net yok diyor

Varsayınlan ağ eğer nete bağlandığın ağ değilse öyle görülebilir bir kontrol et istersen..

by_ekiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kontrol ettim ama çözüm buLamadım .

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
O simgeyi sağ tıkla Etkinlik Animasyonun Aç var tıkla

Olmadı sen de benim gibi böyle bir durumla karşılaşmışsın en son bu olaydan önceki sistem geri yüklemeyi yap sorun düzeliyor.

RECEPNFK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
internete bağlandıktan sonra kafana takma derim :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
ağ bağlantım / özellikler / yerel ağ bağlantısı kac tane var, birden fazlaysa etkin olmayını üstünde x olanı devre dışı bırak

yada burdan bak
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kolay gelsin ama olmuyor benimde ayni sorunum var ama olmuyor hem internete çok yavaş bağlaniyor hemde yok gibi duruyor

erasier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masa üstünde bulunan ağ bağlantılarım simgesine sağ tıklayıp özellikere tıklyacaksınız. yerel ag baglantısı gelecek onada sag tıklayıp özelliker dedikten sonra bağlandıgın göster diyebir secenek var onu işaretleyp tamam demeniz yeterli olacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bilgisayarımı internete bağladığımda herzaman bir sarı işaret gösteriyor ve onu gösterdiği zaman internete giremiyorum bana yardım edebilirmisinis

Alpay Erkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba gençler...
Sorununuzu henüz fark ettim aşağı yukarı 4 sene olmuş ama yine de çözümü sunmak istiyorum.
Adımları takip ederek %100 sonuca varacaksınız.

Başlat\Aramaya Başla bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarakYönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Eğer bu işlem netice vermezse http://support.microsoft.com/kb/929852/tr makalesinde yer alan ipv6 özelliğini devre dışı bırakmaFIXIT' lerini çalıştırıp test edebilirsiniz.

Kolay gelsin.