Bataryanın uzun ömürlü olmasi için yapılması gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

zirve-restaurant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,ben her gece uyumadan önce telefonumu şarja takıp öyle uyurum,herkesin yaptığı gibi,telfonum yüzde elli bile olsa şarja takarımki sabah güne full şarjla baslamak icin bazi arkadaslar iyi bir yöntem olmadığını söyledi,bazilarida zaman roleli priz kullanmami söyledi bazilarida bisey olmaz dedi,kime inanayım şaştım kaldım,bir fikriniz varmı...?nn

edmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Günümüzde lıtyum ıyon piller kullanıldığı için istediğin zaman şarja takıp çıkartabilirsin...
Edindiğim bilgiye göre telefonun şarjı %20 nin altına düşmeden şarja takmak gerekiyormuş..
ve telefonun şarj olduktan sonra şarj cihazı takılı da olsa telefonlar otomatik olarak şarjı kesiyor..
o yüzden gece taksanda bir sıkıntı olmaz...

RK7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
3 yıldır denediğim kadarıyla, kesinlikle bataryayı tamamen bitirip şarj etmeyin. Yüzde 15-20 aralığında şarj edin. Ayrıca telefonunuzda hızlı şarj varsa tavsiyem sürekli bu özelliği açık kullanmayın. Yarım saatlik süre kazandırıyor fakat batarya performansını ciddi anlamda düşürüyor. Zaten hızlı sarj özelliği sadece belirli bir yüzdeye kadar oldukca hızlı sarj eder.

zirve-restaurant

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim bilgileriniz bana fayda verdi,bu sizlerin iyi insanlar olduğunuzu gösterir..çok sağolun..