Chrome'a dişli rakip geliyor!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Chrome'a dişli rakip geliyor!

Tarayıcılar arasında, gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken Maxthon, yeni versiyonu MX5 ile sonbaharda kullanıma sunulacak. Chrome ve Firefox tarayıcılarına dişli bir rakip geliyor.

MX5'i kullanmayı düşünüyor musunuz?

Son düzenleme:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ne vaatler veriyorlar ama hiçbirisi Chrome kadar stabil çalışmıyor.. Azcık çerez yığılsın, hemen sapıtıyorlar..

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Ben zaten eskiden beri maxthon kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim :)

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Deneriz tabi. ama eklenti desteğine bağlı. Ya da benim eklenti ile kazandırdığım özellikleri bünyesinde de barındırıyor olabilir. Hele bir çıksın. ;)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben zaten eskiden beri maxthon kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim :)
Mobilde Maxthon, puffin, firefox, dolphin, opera ve hız vaadeden bir çok tarayıcı kullandım ama uzun sürede Chrome kadar memnun eden olmadı. Chrome da bazı konularda kullanışlı değil ama stabilitesinden ödün vermiyor. Belki yukarıda saydıklarım, güncellemelerle iyileşmiştir ancak yükleyip kaldırmaktan sıkıldım artık.. Neyse, Mx5 gelsin bir de onu deneyeyim bari..

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Mobilde Maxthon, puffin, firefox, dolphin, opera ve hız vaadeden bir çok tarayıcı kullandım ama uzun sürede Chrome kadar memnun eden olmadı. Chrome da bazı konularda kullanışlı değil ama stabilitesinden ödün vermiyor. Belki yukarıda saydıklarım, güncellemelerle iyileşmiştir ancak yükleyip kaldırmaktan sıkıldım artık.. Neyse, Mx5 gelsin bir de onu deneyeyim bari..

Bende zaten internet patates 3g kullanıyorum hızdan ziyade interneti ne kadar sömüren uygulamaları var bunlara bakarım benim için maxthon birazda bu yüzden iyi diyebilirim gayet sade.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Benim de denemediğim tarayıcı kalmamıştır heralde. Windows' ta Chrome' un alternatifi yok. Bu da pof çıkmaz umarım.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
chromu artık abuk subuk çökmelerinden dolayı bıraktım edgeye geçtim chroma da yaşadığım hiç bir sorunu şuana kadar yaşamadım.

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Aynı şeyi Vivaldi için de demişlerdi sanki. Sonuç ortada. :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
En sağlamı opera

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bugün Chrome bir tarayıcıdan bir işletim sistemine dönüştü. Chrome üzerinden office işlerinden photoshop'a, programlamaya, çok farkı şeyler yapabiliyorsun ve eklenti desteği Firefox ile yarışıyor. Chrome'a sağlam rakip çıkabilmesini pek mümkün görmüyorum çünkü insanlar alışkanlıklarından vazgeçmezler, vazgeçmediler, vazgeçmeyecekler. Bunu defalarca gördük. Yine bir Opera, Vivaldi gibi deneme olacak ama kullanıcı kitlesi yine Chrome'a dönecek ben buna alıştım deyip.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Açıkçası Chrome'u halt edeceğini düşünmüyorum. Kurup denemek istedim ama bir türlü pc kendine gelemedi.. Onun için direkt olarak kaldırdım, kaldırdığım gibi de PC kendine geldi..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Açıkçası Chrome'u halt edeceğini düşünmüyorum. Kurup denemek istedim ama bir türlü pc kendine gelemedi.. Onun için direkt olarak kaldırdım, kaldırdığım gibi de PC kendine geldi..
Çok iyi özetti :D

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ölene kadar FIREFOX.
firefox-logo.png

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ölene kadar FIREFOX.
firefox-logo.png
Klasiktir Firefox, kolay kolay eskimez :) Bence bugün tarayıcıların bu kadar gelişmesinin ana sebebi firefox'tu. İlk eklentileri, ilk inovasyonu hep onlar yaptı. Chrome sonrasında yakaladı onları hep. Chrome'un, Microsoft'un testlerinden önceki haline bakın, şimdiki haline. Firefox'un güzel yanı kullanıcılar onu geliştiriyor, bir şirket değil. Kısaca kullanıcılar ne istiyorsa Firefox'da ona dönüşüyor ve bu günümüz tarayıcılarına yön veriyor. Rekabet oluşturmaları da cabası.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Nedense şu chromu hiç sevemedim . Ne zaman GSYandex indirdim . Dedim gerisi yalan .

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
firefox candır, crome ise alt komşum ayşe abladır. Ayşe zengin gösterir ama içi boştur, ayşe sürekli para, crome ram harcar.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
firefox candır, crome ise alt komşum ayşe abladır. Ayşe zengin gösterir ama içi boştur, ayşe sürekli para, crome ram harcar.
Ubuntu 16.04 kullanan netbook'umda chrome firefox'tan çok daha hızlı (Eklentiler ile), daha fazla desteği var ve daha uzun pil ömrü sunuyor. Chrome ile 6-8 saat arası web'de gezebilirim, Firefox ile 5 saat falan. Video izlemeye kalkarsam değişiklik olabilir. Bu netbook'ta 2GB ram ve 32GB MMC hafıza var.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

Chrome PelinSu'dur.
Paso facebook'ta, twitter'da, instagram'da paylasım yapar, yediği omleti bile paylasır.
Gülüsüm içten olabilir, bu da size koyabilir tarzı yazılar yazar durur.
Gözü havalardadır ama misal evi pislik içindedir.
Maasının yarısını telefona, kalan yarısını da makyaja yatırır.
Herkese tepeden bakar, kendisine duygularını dile getiren saf yürekli oğlanları asağılar durur.
Kim kiminle nerede ne yapmıs, paso bunları konusur takip eder.
Feministtir, vejeteryandır, kitap okumaz ama kitap ve kahve bardağı resimleri falan paylasır.
Topluluk içerisinde ne moda olursa, kesin onu yapar. Yozluk dinlemez.

Firefox Ayten abladır.
Evinin kadını, çocuklarının anasıdır.
Mutfakta da harikadır, yatakda da.
Anaç ruhludur, asildir.
Gerektiğinde harcamalarını kısmasını bilir, halden anlar.
Kimseyi hor görmez, empati yapar.
Olgundur, popüler kültürün dayatmalarına gelmez, sorgular.
Facebook, twitter, instagram aktif olarak kullanmaz, kullandığında ise ise yarayan güzel paylasımlar ya da güzel sözler yazar.
Kalbi sevgi doludur, tapılasıdır.