Kalça genişliği

Bu konuyu okuyanlar

Berfin Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhabalar.
Bi Sorum var.
Arkadaşlar kalçalarım çok genişlemeye başladı ve bu artık çok can sıkıcı olmaya başladı.
Hangi egzersizleri yapmam gerek acaba bilen var mı??

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
35 yaşından sonra bütün bayanların böyle bir sorunu oluyor. Bazen erkelerde de o tür şişmanlama görünebiliyor. Çok yiyip, çok oturmaktan kaynaklanan bir durum. Daha az taltı ve hamurlu tüketmeyi, ve de uzn yüürüyüşler, dahada etkili olarak koşmayı öneririm.

Tabii koşma kondisyon gerektiriyor. O da 35 yaşından sonra zor elde ediliyor. Bisiklet (trafikte sakıncalı buluyorum) yüzme (kış geliyor) tırmanma (masraflı) gibi diğer alternatifler de denenebilir.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Belli başlı egzersizlerle değil de genel olarak yağ yakma vye diyet ile kilo vereceksiniz, bölgesel kilo verilmez. Program yazarım isterseniz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Günde 10 km yürüyüş yapabilirsen 6 ay sonra tığ gibi olursun valla. Ondan daha sağlıklı bir spor yok.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Tatlı, Çikolat, Börek tüketimini azaltamadan, hiç bir egsersiz işe yaramıyor. Ben de o sorun göbek bölgesinde var ve çok canımı sıkıyor. Bir kaç gün bir yere yalnız gezmeye gitmiştim. Çünkü arkadaşlarla da, akrabalarla da hep ilgi çakışması yaşıyorum. Bu sefer gönlümce gezeyim istedim. Ama pastaneler önünden geçemez oldum. Bir Fobi'm olduğundan değil, ansızın, hiç hesapta yokken yönümü değiştirip, dalıyorum içeri. Sonradan pişman olacağımı bile bile, bi güzel ziyafet çekiyorum. Ve aklım hep, halâ deneyemediğim diğer vitrindeki tatlı ve pastalarda kalıyor. bir kaç kilo daha alıp, geri döndüm. Üstelik çok gezdim, çok yürüdüm. (10 km olmayabilir)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
"Can boğazdan çıkar" ismiyle M. Ali BULUT isminde bir yazarın kitabını aldım. Olağanüstü güzel ve faydalı bir kitap. Kan gruplarına göre beslenme medolojisi üzerine yazılmış bir kitap. Bu kitabı okuyunca hayatınızda çok şeyin müspet yönde değişeceğine inanıyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Beslenme konusunda bilgli olmak mutlaka yararlıdır. ancak bu bilgiyi uygulamaya geçirebilmek zaman alıyor. Önce bilgi yagınlaşmalı, sonra çoğunluk tarafından benimsenmeli. Sonra bu yeni oluşumu benimsemeyen azınlık mahhale baskısı altına alınmalı. Yeterli derecede toplumda yenilik yer edindiğinde, toplum sağlıklı ve belkide kişiye özel beslenmeye geçebilir. Dışarıda yemiyorsanız, mutfağı başkaları ile paylaşıyorsunuz. Onlarında yemek alışkanlıkları alışık olmayan menüleri zorunlu hale gelmedikleri sürece red eder. Her şey ortak olunca, genele uymak zorunda kalınıyor.

Toplum olarak uygulayamadığımız bir yeniliği, tek başına uygulayamıyoruz. Toplum topluca uygulanmayan her şeye mesafeli kalıyor. Biz de doğru bildiğimizi toplumdan kopmamak için uygulamaya geçiremiyoruz, Meselâ "Çay" sevmem ama her yerde ikram ediliyor, ısrar ediliyor.

Berfin Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
35 yaşından sonra bütün bayanların böyle bir sorunu oluyor. Bazen erkelerde de o tür şişmanlama görünebiliyor. Çok yiyip, çok oturmaktan kaynaklanan bir durum. Daha az taltı ve hamurlu tüketmeyi, ve de uzn yüürüyüşler, dahada etkili olarak koşmayı öneririm.

Tabii koşma kondisyon gerektiriyor. O da 35 yaşından sonra zor elde ediliyor. Bisiklet (trafikte sakıncalı buluyorum) yüzme (kış geliyor) tırmanma (masraflı) gibi diğer alternatifler de denenebilir.
Ben 15 yaşındayım, ama çok çabuk gelişiyorum.
Çok olgun görünüyorum.
Kullandığım haplar için çok kilo almaya başladım. Ve kilolarım gitmedi

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Çikolata'dan uzak dur ve hareket, hareket, hareket. Spor klulüplerinden birisine katıl, varsa imkânın.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Ben 15 yaşındayım, ama çok çabuk gelişiyorum.
Çok olgun görünüyorum.
Kullandığım haplar için çok kilo almaya başladım. Ve kilolarım gitmedi
Doktorunla mutlaka konuş. Bir tanıdığımda ilaçlar nedeniyle kilo alıyordu. Zamanla herşey değişebiliyor. Önemli olan Moralini Bozmaman. Çünkü büyüme çağındasın birde ilaç kullanıyorum diyorsun. Kilo artışı normal. Spor alışkanlığın oluşsun, ilaç tedavin bitince daha kolay kilo verirsin. Önce sağlık...