BIOS güncelleme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar BIOS güncellerken şöyle bir hata uyarı alıyorum ;

Batarya takılı olduğu halde böyle uyarı veriyor sorun nedir sizce?

Ekli dosyalar

• 2016-09-28 18.02.40.jpg
    2016-09-28 18.02.40.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 652

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Valla mesaj diyor ki, hem power bağlı olsun hem de pil takılı...

BIOS'u güncellemek risklidir, bir sorun yaşamıyorsanız güncellemeniz tavsiye edilmez. Bunu da not olarak düşeyim.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İkisi takılıda denedim sonuç aynı . BIOS'u güncellememde ki sebeb windows 10 açılırken logodan sonra siyah ekranda takılı kalması ve fanların dengesizce birden hızlanıp yavaşlaması .

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Şimdi bilgisayar Windows 10'a geçtikten sonra mı bu durumla karşılaştınız? Yoksa Windows 10'u uzun zamandır kullanırken mi bu olmaya başladı? Donanımsal bir arızadan şüpheleniyorum. BIOS'u güncelleyememiz de muhtemelen bu sorun ile alakalı. Windows 10'u tekrar kurmayı denediniz mi?

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha önce win7 kullanıyordum win10'a yeni geçtim geçtikten sonra bu sorunu yaşadım.Ve sonra şöyle bişi gelişti win10 u kapatıp açtığımda hızlı ve takılmadan masaüstü geliyor ama yeniden başlat diyince logodan sonra parola kısmında siyah ekranda takılı kalıyor bende şaşkınım bilmiyorum .. BIOS dan şüpheleniyorum yoksa driver işletim sistemi güncel .. Şuan ki BIOS sürümü ;

Ekli dosyalar

• BIOS.jpg
    BIOS.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 713

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Daha önce win7 kullanıyordum win10'a yeni geçtim geçtikten sonra bu sorunu yaşadım.Ve sonra şöyle bişi gelişti win10 u kapatıp açtığımda hızlı ve takılmadan masaüstü geliyor ama yeniden başlat diyince logodan sonra parola kısmında siyah ekranda takılı kalıyor bende şaşkınım bilmiyorum .. BIOS dan şüpheleniyorum yoksa driver işletim sistemi güncel .. Şuan ki BIOS sürümü ;
Sonuçta Windows bir şekilde açılıyor doğru mu? Kendi bilgisayarımda da aynı sorunu yaşıyorum, ama çok dert etmemiştim. Ama BIOS kaynaklı olduğunu yine de düşünmüyorum. Laptop marka/model ne?

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Casper Nirvana CNB serisi. Anakart : Pegatron Corporation A15

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hayır sinir olduğum nokta biz win10 kullanamıyacakmıyız kardeşim uyuz oluyorum .. Bu modelde casper driver açısından win8 de bırakmışlar casper'ın vasatlığı..

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Sonuçta Asus da farklı değil. Casper'ı sevmem ama durum bu. Internet'de google'larsan onlarca Windows Boot problemi gibi videolar var, yarın kendi laptopumda bir bakarım, çözümü bulursam paylaşırım.

Laptopun ömrü 3 yıldır. Telefonunun 2. Bu süre üzerinden firmalar desteklerini devam ettiriyorlar. Maalesef. Benim laptop da 4 seneyi geçti i7 işlemci ve hybrid HD ile değiştirmeyi düşünmüyorum ama uğraştırıyor tabi.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sonuçta Asus da farklı değil. Casper'ı sevmem ama durum bu. Internet'de google'larsan onlarca Windows Boot problemi gibi videolar var, yarın kendi laptopumda bir bakarım, çözümü bulursam paylaşırım.

Laptopun ömrü 3 yıldır. Telefonunun 2. Bu süre üzerinden firmalar desteklerini devam ettiriyorlar. Maalesef. Benim laptop da 4 seneyi geçti i7 işlemci ve hybrid HD ile değiştirmeyi düşünmüyorum ama uğraştırıyor tabi.

Bende de i5 işlemci var Asus ile casper arasında dağlar kadar fark var.Şimdi BIOS'u güncellersem çözülür mü dersin kardeşim ? fikrini tecrüben varsa bu konuda alayım

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
BIOS ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. İngilizce'n varsa Windows 10 restart problem diye youtube'da arat, oradaki önerileri uygula. Yoksa yarın bakmaya çalışacağım kendi laptopumda yapılanları özetler paylaşırım.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
BIOS ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. İngilizce'n varsa Windows 10 restart problem diye youtube'da arat, oradaki önerileri uygula. Yoksa yarın bakmaya çalışacağım kendi laptopumda yapılanları özetler paylaşırım.

tamam ilgilendiğin için saolasın.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

tamam ilgilendiğin için saolasın . şöyle bir video buldum ama açılış sorunu biraz farklı gibi ;

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha yeni BIOS sürümünü 212 den 303 'e güncelledim ve sorun çözüldü kardeşim :) daha önce denediğim batarya boşdu bataryayı doldurdum ve fişle beraber denedim güncelledi ve boot sorunu da çözüldü :)

Ekli dosyalar

• yeni bıos.jpg
    yeni bıos.jpg
    14.7 KB · Görüntüleme: 627

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
:) dediklerimi uygulamaşsın.
Şimdi temiz bir windows 10 kur ve başka hiç bir şey yüklme. Yeni konu aç ve beni etiketle.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
:) dediklerimi uygulamaşsın.
Şimdi temiz bir windows 10 kur ve başka hiç bir şey yüklme. Yeni konu aç ve beni etiketle.

Evet saolun linkte ki konuyu bulmama yardımcı oldunuz :) Sorun çözüldü temiz bir windows kurmaya gerek varmı? Sadece win7 den win10 a geçtikten sonra fan biraz sesli çalışıyor o kadar

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Temiz kurulum yapsan daha iyi olur. Ama sorun yoksa daha sonrada yapabilirsin.
Bir problem ile karşılaşırsan beni etiketleyebilirsin ;)

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Temiz kurulum yapsan daha iyi olur. Ama sorun yoksa daha sonrada yapabilirsin.
Bir problem ile karşılaşırsan beni etiketleyebilirsin ;)

Evet şuanlık bir sorun yok.Açıkcası üşeniyorum şuan uğraşmaya format driver program oo ... :D Teşekkürler.

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Altta paylaştım.

Son düzenleme: