3D tridi max

Bu konuyu okuyanlar

02M4N\|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar max için hangi diz üstü bilgisayarı almalıyım hem zamandan kazanç hemde render kalitesi için

ardaozkaymakci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi render motorunu kullanicagina gore cok degisebilicek bir karar... Ben Vray kullaniyorum CPU render aliyor yani render alirken CPU'yu %100'de kullaniyor kendiler. Butun biligisayari kitliyor ve baska bir islem yapilmaz hale getiriyor. Islem yapmak icin "benzesmeyi ayarla" dan cekirdek cekmek gerekiyor yani max'in 8 cekirdek yerine 6 cekirdek kullanmasina izin vermek gerekiyor. Bu da haliyle render suresini bir hayli uzatmasina ramen pc'yi yine de randimanli kullanamiyorsun hatta yetmezmis gibi bazen de cokuyor sahne... (PC'nin bir hayli isinmasi da cabasi...) Bir diger konu ise ram sahnenin cokmemesi icin cok onemli... 8 gb dusuk orta 16 gb orta-yuksek 32 gb ise bayaa buyuk sahneleri tek basina kaldiriyor ama 2 sahne'de zorlaniyor.

Autodesk Ndvia ile anlasmali yani ATI'lere bulasma sakin...

Diger konu ise GPU render (Real-Time Render) alan render motorlari. GPU su an gunumuzdeki en hizli veri teknolojisine sahip o yuzden en hizli renderi aslinda GPU ile aliniyor ve siniri paranla esit... (Ne kadar para o kadar cok SLI) AMA sonu M ile biten hic bir ekran kartiyla yencek nane degil... Yani laptopla boyle bir ise kalkismak akil kari degil...

En mantiklisi 8000-9000 lira arasina bir Masaustu toplayip bir miktar parayla da laptop almak. Gerekirse laptop'u biraz ertelemek... Aklina takilan bir sey olursa yazmaktan cekinme...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Maç bayağı iş görür çizim işleri için.Tabi biraz ucuz ama.:):confused:

ardaozkaymakci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık mevcut.Olmadı çift sistem yaparsın olur biter.;)

Parallel kurcaksak niye Mac aliyoruz? ( Hep sordugum soru :D ) Cunku donanimlari yetersiz kaliyor ayrica autodesk kendi sitesinde "run windows products on mac" olarak vermis yani mac icin bir surum cikarmamis. Yine paralel kurduruyor bize... Islemcileri yavas oldugu icin yavas render alicak bayaaa yavastan bahsediyorum. Ekran kartlari cok guclu olmadigi icin cok peyzajli sahneleri islemek cok zor olur isleyemez. Bir de ne kadar buyuk sahne o kadar cok ram ayri bir dava...

Edit : Download 3ds Max 2017 | Free Trial Version | Autodesk

Download AutoCAD LT | Free Trial | Autodesk

iki linkteki uyumluluk yazilari zaten dikkat cekiyor bence :)

kaynak: Mac-compatible Software | Autodesk

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Parallel kurcaksak niye Mac aliyoruz? ( Hep sordugum soru :D ) Cunku donanimlari yetersiz kaliyor ayrica autodesk kendi sitesinde "run windows products on mac" olarak vermis yani mac icin bir surum cikarmamis. Yine paralel kurduruyor bize... Islemcileri yavas oldugu icin yavas render alicak bayaaa yavastan bahsediyorum. Ekran kartlari cok guclu olmadigi icin cok peyzajli sahneleri islemek cok zor olur isleyemez. Bir de ne kadar buyuk sahne o kadar cok ram ayri bir dava...

Edit : Download 3ds Max 2017 | Free Trial Version | Autodesk

Download AutoCAD LT | Free Trial | Autodesk

iki linkteki uyumluluk yazilari zaten dikkat cekiyor bence :)

kaynak: Mac-compatible Software | Autodesk
Benim ki sadece tavsiye dostum.:)