İnternet hızım neyden kaynaklanıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar forumda yeniyim bir sorunum var benim internet hızım çok düşük
internet hızım bu :D Speedtest.net by Ookla - My Results
FAKAT MODEM ARAYÜZÜNDE DEĞERLER ŞÖYLE;

Sizce bu değerler normal mi yoksa güzel bir modem alsam işimi görür mü ?

DİPNOT:MODEMİM ŞÖYLE

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :D

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9 KB · Görüntüleme: 392
  • 2222.PNG
    2222.PNG
    95.9 KB · Görüntüleme: 440

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Altyapıya göre çok farkediyor. Müşteri hizmetlerini ararsanız daha iyi olur.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
peki (kaliteli bir modem alsa en azından 3-4 mbit olur mu ?) mesela asus dsl n12u yada tavsiye edebilceğin bir modem var mı max 110- 120
Okadar hız için modeme okadar para vermeye gerek yok. Problem modemde olmayabilir. Daha bilgili arkadaşlar yazarsa daha iyi olur ama bizimde eskiden öyleydi. Asıl modemin olduğu evde daha hızlı oluyor. Kablolar vs işin içine girince 2. evde pek iyi olmuyor. Tavsiyem taahüt bittiği zaman tek başınıza internet almanız. Hem kim nekadar kullanıyor kaygısıda olmuyor.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Modemin fark ettiği nokta fazla kişi ağınıza bağlanınca belli oluyor. Normalde fazla etki etmez.

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki neden bu kadar düşük hızda internetim

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lütfen bir konuya el atsanız

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Sana birkaç tavsiye vereceğim yani söylediklerimin işe yarayacağı garantisini veremem .
1-Başka bir modem ile deneyin
2-Duvardan gelen hattın kablosunun duvar tesisatının doğru bağlandığından emin olun(Bu sorundan benim internetim yavaştı.Eve elektrikçi gelip kabloyu ayarlamıştı ve hız değerlerim seninki gibiydi daha sonra başka biri geldi ve kabloları düzeltince sorun düzeldi)
3-Duvardan gelen kablo kısa olsun(Benim kablom 4 metreydi 1 metreye düşürünce ping değerlerim düştü)
4-Sabit telefon yoksa splitter kullanmayın .Kabloyu direk modemin arkasına takın :)
5-Sorunlar hala devam ediyorsa Türk Telekomun merkezine gidin(Her semtin farklı oluyor.Birkaç katlı büyük bir bina)(Önce binanın yerini internet ten araştırın)Apartmanı kontrol amacıyla ekip göndersinler(Bizim interneti ekip çözdü)

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Elektrikçi kontrol etsin .Belki kablolar yanlış takılmıştır.Bide kabloları kısa tut.Ethernet (Bilgisayara taktığımız) 100 m ye kadar sorun oluşturmaz .Ama diğer kablolar kısa olsun.

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elektrikçi kontrol etsin .Belki kablolar yanlış takılmıştır.Bide kabloları kısa tut.Ethernet (Bilgisayara taktığımız) 100 m ye kadar sorun oluşturmaz .Ama diğer kablolar kısa olsun.
bunlar nasıl bir kablo biz wi fi kullanıyoruz ve elektrikçiğe ne diyeceğiz (kablolu yaptırma şanım yok :( ) ilgilendiğin için sağol dostum :)

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kablolar pahalıya patlar mı ve bu kablolar evimizin neresinde ? ilgilendiğin için çok saol adamın dibisin !:cool::cool:

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
bu kablolar pahalıya patlar mı ve bu kablolar evimizin neresinde ? ilgilendiğin için çok saol adamın dibisin !:cool::cool:
Duvardan gelen bir kablo var modemin takılı olduğu .Pahalıya patlayacağını zannetmiyorum.Kullandığınız kablosuz internet modemden bilgisayara internet taşıyor yani sizde ethernet kablosu yok.
Bence elektrikçiyi hiç karıştırmayın :D
Siz direk Türk Telekom'a başvurun onlar daha iyi anlar ama başvuracağınız yer büyük bir Türk Telekom binası olacak her semtte farklı yerde oluyor.Önce internetten araştır ve git.İnternet hızının düşük olduğuna dair form doldur.Onlar ekip yollayıp çözüyorlar.

Kaan1yaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler bu forumu sevdim <3