Bilgisayarımda mikrofonlar çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ünal Umut Güner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıktada belirttiğim gibi daha önce 3 kulaklık daha kullandım hani kulaklıklar o kadar iyi olmasada çokta kıytırık değillerdi, 40 50 TL civarlarıydı. Benim sorunum şudur, bilgisayarımda sesi çok rahat alabiliyorum fakat şu bilgisayarda kaç tane kulaklık değiştirdiysem değiştireyim mikrofonlar çalışmıyor. ( mikrofonlu kulaklık). Jak girişinde mi acaba problem diye bilgisayarın arkasında ki girişi kullanmayı denedim fakat orada ki mikrofon girişinde de çalışmıyor. Mikrofonun girişi yapılıyor, bilgisayarda kayıt cihazlarında gözüküyor. Her şey tamam fakat sesim gitmiyor sesimi algılamıyor, acaba girişte tam oturmama sıkıntısı mı var diye birazcık kulaklığın mikrofon çıkışını oynattım o sırada kayıt cihazlarında ki ses düzeyini takip ediyordum tıkır tıkır sesler geliyor oynama oluyor iniyor fakat benim sesimi hiçbir şekilde algılamıyor. Bilgisayarda sürekli olarak skype kullanıyorum mikrofon olarakta logitech bir kameram var mikrofonlu tek usb çıkışlı onu takıyorum onun mikrofonu cayır cayır çalışıyor valla, direk sade mikrofon çıkışlı hiç bir alet çalışmıyor, lütfen yardımcı olabilir misiniz umarım doğru yere açmışımdır teşekkürler.