Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Bu konuyu okuyanlar

DerAppleist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
merhabalar
6s plus da iOS 9.3.2 yüklü.

Önceden sildiğim Facebook messenger gibi uygulamaları tekrar yüklemek istediğimde AppStore da buluta basıyorum ancak birkaç saniye içinde yükleme başlamadan duruyor.
Şimdi gene denedim , silinen değil yüklü olan uygulamaları da güncelleyemiyorum!

WiFi veya hücresel veri ile yaptım değişme olmadı.
Bağlantı ayarlarını sıfırladım, olmadı.
Reset attım, olmadı.
AppStore hesaba giriş çıkış yaptım, olmadı.

Aynı sorunu yaşayıp, çözüm bulan var mı??
ben yaşamıştım 6 plusta, wifida oluyordu ama her wifida olmuyordu. apple'ı aradım anlattım internet sağlayıcıyı suçladı ben de araştırdım hakkaten bazi filtreler yüzünden oluyormuş düzeldi sonra, ama hücreselden iniyordu benim, Restore denediniz mi?

MVRL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yaşamıştım 6 plusta, wifida oluyordu ama her wifida olmuyordu. apple'ı aradım anlattım internet sağlayıcıyı suçladı ben de araştırdım hakkaten bazi filtreler yüzünden oluyormuş düzeldi sonra, ama hücreselden iniyordu benim, Restore denediniz mi?

Reset attım olmadı.
Ağ ayarlarını sıfırladım olmadı. Tüm ayarları mı sıfırlamam gerek? Fotoğrafları yedekledikten sonra sıfırlayacağım.

fatihkhvc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 6 kullanıyorum konum servisleri aktif ve nete bağlıyken üst ekranda kendi kendine haritadan bir adres tarifi alıyor siliyorum hemen ardından tekrar aktif hale geçiyor konumu kapattığım zaman olmuyor nedeni ve çözümü nedir? Teşekkürler

Reaksiyon puanı
14
İphone 6 kullanıyorum konum servisleri aktif ve nete bağlıyken üst ekranda kendi kendine haritadan bir adres tarifi alıyor siliyorum hemen ardından tekrar aktif hale geçiyor konumu kapattığım zaman olmuyor nedeni ve çözümü nedir? Teşekkürler
Pil göstergesinin yanında çıkan ok'tan bahsettiniz herhalde.O konum servisinizle alakalı.Bir uygulamaya girdiğinizde sizin konum bilginizi alır.Bazı uygulamalarda ise sürekli aktif olarak konum bilginizi çeker.

korkmaaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu duruma yardımcı olabilecek olan varsa dua ederim kendisine .
Şimdi 6s kullanıyorum öncelikle, sorunum şu ki internetten telefonun kendisinden uygulamalardan bir media müzik video vb açtığımda telefon otomatik durduruyor kulaklık takılıyken de kulaklık yokken de, tekrar açıyorum biraz çalıyor yine durumu yineliyor duruyor. Kesinlikle hiç bir yere dokunmuyorum kendiliğinden oluyor. İnternetten dinliyorsan bağlantından falan demeyin , öyle bir sorun yok media çoktan sonuna kadar dolmuş oluyor ki zaten yüklü mp3lerde de aynı sorunu yaşıyorum.

Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar bu duruma yardımcı olabilecek olan varsa dua ederim kendisine .
Şimdi 6s kullanıyorum öncelikle, sorunum şu ki internetten telefonun kendisinden uygulamalardan bir media müzik video vb açtığımda telefon otomatik durduruyor kulaklık takılıyken de kulaklık yokken de, tekrar açıyorum biraz çalıyor yine durumu yineliyor duruyor. Kesinlikle hiç bir yere dokunmuyorum kendiliğinden oluyor. İnternetten dinliyorsan bağlantından falan demeyin , öyle bir sorun yok media çoktan sonuna kadar dolmuş oluyor ki zaten yüklü mp3lerde de aynı sorunu yaşıyorum.
Sürekli mi yapıyor.Yoksa sadece belirli bir uygulamada mı?

korkmaaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonunu restore et derim.Belki sürümle alakalı olabilir.İtunes üzerinden sıfırla birde öyle dene.
Aldığım günden bu yana 9.0.1 'den 9.3.3'e kadar hepsinde yaşadım bu sorunu sürümle ilgili olduğunu düşünmüyorum , peki restore etmek istediğimde mecburen 9.3.4'ü yükletecek bana değil mi ? Yani aynı sürümde restore etme şansım yok sanırım.

Reaksiyon puanı
14
Evet.Telefonu restore ederken yeni en son sürüme geçirir otomatik.Yedeğini al ve restore et.Zaten 5 dk yedeği geri yüklüyor.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Müzikleri itunes üzerinden telefona atıyoruz sonra pc ye format çekince tekrar itunes yüklüyoruz bağlanınca telefondaki tüm müziler vb...siliniyor yokmu bunun çözümü...
PC ye format atmadan önce şarkıları bir usb ye yedekleyebilir formattan sonra tekrar usbden pcye geçirebilirsin.

Tolgatt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6 kullanıyorum güncelleme yaparken birden ekran gitti görülmüyor arama geliyor açabiliyorum sadece ekranı göremiyorum. Sitede yazan büyün işlemleri yaptım restleşin ama düzelmedi bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
iPhone 6 kullanıyorum güncelleme yaparken birden ekran gitti görülmüyor arama geliyor açabiliyorum sadece ekranı göremiyorum. Sitede yazan büyün işlemleri yaptım restleşin ama düzelmedi bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
sitedeki bütün işlemleri yapıp yine de düzeltemediysen bir de Resmi Apple Desteği 'nden yardım isteyebilirsin. (mesai saatleri içerisinde telefonla görüşme seçeneği en faydalı olandır.)

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Sa beyler ben haziranda iphone 5s aldim daha 1 ay oldu. Telefon yere dusmedi darbe bile almadi cizik yok ama kamera bolumunden tikirti sesi geliyor arkadasiminkinde daha az gelen ses var benim telefonum sikintisiz calismakta sizce bi sorun teskil edermi telefonculara goturdum calisiyosa sorun olmaz dediler bazilari garantiye yolla dedi sizce durum nedir
kamera yuvasından çıkmış olabilir, bu durumda kamera telefonun içindeki boşlukta sallanıyor olabilir ya da ses kameradan değil içeride yerinden çıkmış boşta bir vidadan geliyor olabilir. Yapabilirsen youtubeden iphone repair videolarına bakarak telefonu açıp içerideki durumu öğrenebilirsin.

CyberxioN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonum iPhone 6 iOS 8.4 niyese 9 a geçmedim 10 y bekliyorum fakat şu Günler'de cihazım arada donma yapıyor kapatıp açınca ANCA düzeliyor sizce Güncelleme yapmalımıyım acilen ?

Reaksiyon puanı
14
Be
Telefonum iPhone 6 iOS 8.4 niyese 9 a geçmedim 10 y bekliyorum fakat şu Günler'de cihazım arada donma yapıyor kapatıp açınca ANCA düzeliyor sizce Güncelleme yapmalımıyım acilen ?
Beklemen hata bence.Kesinlikle yap.Cihazın verimliliği olsun performansı vs. güncellemeyle düzeltebilirsin.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Selamun Aleykum;

İphone'da bulduğumuz güvenlik açığını apple'a hangi iletişim kanalıyla bildirim sağlayabiliriz ?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
kamera yuvasından çıkmış olabilir, bu durumda kamera telefonun içindeki boşlukta sallanıyor olabilir ya da ses kameradan değil içeride yerinden çıkmış boşta bir vidadan geliyor olabilir. Yapabilirsen youtubeden iphone repair videolarına bakarak telefonu açıp içerideki durumu öğrenebilirsin.
O titreşim motorundan geliyor olabilir.Bu neredeyse bütün 5s'lerde var.Sorun değil.Kamera lensinden de geliyor olabilir ama dediğim gibi aynısı 4s'tede var.

omererg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Iphone 6 A1549 modelinin Türkiyede garantisi varmı telefonumda screen click sorunu var zorluya gitsem kabul ederlermi

torres fernando

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iyi akşamlar
3 yıllık iphone 5s kullanıcısıyım, sıkıntım şu bugun 3 yıldır telefonumda kayıtlı olan kurumsal maili kaldırdım(sorunla alakalı mıdır değil midir bilmiyorum bilen arkadaşlara faydası olabilir diye yazdım) akabinde de rehberimin büyük kısmı yok oldu mailimle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü mailimde hiç contacs back up i yok, ayrıca cloud teknolojilisine karşı olduğumdan 3 yıldır ne itunes a ne iclouda yedekleme yapmadım:( tek bir umut ışığım var örneğin tanıdığım bir arkadaşım; adı Ahmet Demir olsun. o beni arayınca veya ben onun numarasını cevirince numaraların altında küçük fontla ''Ahmet Demir olabilir mi?'' yazıyor ancak dediğim gibi rehberde arasam bulamıyorum. Benim sorum şu bu durumdan rehberi geri getirebilir miyim?

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
iyi akşamlar
3 yıllık iphone 5s kullanıcısıyım, sıkıntım şu bugun 3 yıldır telefonumda kayıtlı olan kurumsal maili kaldırdım(sorunla alakalı mıdır değil midir bilmiyorum bilen arkadaşlara faydası olabilir diye yazdım) akabinde de rehberimin büyük kısmı yok oldu mailimle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü mailimde hiç contacs back up i yok, ayrıca cloud teknolojilisine karşı olduğumdan 3 yıldır ne itunes a ne iclouda yedekleme yapmadım:( tek bir umut ışığım var örneğin tanıdığım bir arkadaşım; adı Ahmet Demir olsun. o beni arayınca veya ben onun numarasını cevirince numaraların altında küçük fontla ''Ahmet Demir olabilir mi?'' yazıyor ancak dediğim gibi rehberde arasam bulamıyorum. Benim sorum şu bu durumdan rehberi geri getirebilir miyim?

Siz mailinizi Iphone giriş yaptığınızda yedeklemeleri otomatik olarak işaretlemiş olmalı. Sizde hesabınızı kaldırdığınız da gitmiş olmalı

Ayarlardan kişilere girip simdeki kişileri aktar dediniz mi ?

Öyle deneyin birde

Mustafoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mağazadan bir uygulama indirmeye başlayınca böyle diyor unable to download app sorunu nedir

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Mağazadan bir uygulama indirmeye başlayınca böyle diyor unable to download app sorunu nedir

Ayarlar-Store app kimliğiniz olup olmadığına bakın eğer yoksa apple kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapın,
itunes programını açın mağaza menüsüne ardından giriş yap'a tıklayın, buradan çıkan ekrana apple kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yapın,
umarım bu iki işlemden sonra tekrar program indirmeye başlarsınız.

Ea999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun aleykum Arkadaşlar ben şu an 5s almayı düşünüyorum ama çok kararsızım.Ekran bana uygun aslında biraz da hevesim var sizce pişman olur muyum ? Ayrıca ikinci el İphone 6 1.300 TL sizce tercihim ne olmalı? İki üç yıl gider diyorlar neden böyle bi sınırlama var .Apple Iphone 5s 16gb Apple Türkiye Garantilidir. GittiGidiyor'da 250073433 Sizce adresten alırsam sorun olur mu ? Yanıtlarsanız sevinirim Teşekkürler .

torres fernando

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Siz mailinizi Iphone giriş yaptığınızda yedeklemeleri otomatik olarak işaretlemiş olmalı. Sizde hesabınızı kaldırdığınız da gitmiş olmalı

Ayarlardan kişilere girip simdeki kişileri aktar dediniz mi ?

Öyle deneyin birde
onu denedim olmamıştı zaten ben icloud yedeklemesini disable yapmıştım

M. Sami Ertem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Macbook için Apple Store'den pazar günü için randevu aldım fakat şansıma iPhone'um da bu hafta bozuldu. Aynı randevuyla ikisini de bırakabilir miyim acaba?