Üniversite çalışma

Bu konuyu okuyanlar

mavi89277

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben endistüri meslek lisesine gidiyorum anadolu teknikte bilgisayar okuyorum 12. sınıfa geçtim ve hedefim bilgisayar mühendisliği.Şuanlık gidebileceğim bir dershane bulamadık bulsak bile kapanmıyacağından emin değiliz.Sizce temel liseye geçmek mantıklı mı olur ? mtok hakkımı kaybedicem bu yüzden geçmeyide istemiyorum yardımcı olursanız.Gerçekten benim için çok önemli şimdiden Allah razı olsun :(

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bende anadolu meslek lisesi bilgisayar mezunuyum.
benim zamanımda mtok yoktu arkadaşların bir kısmı yönetim bilişim sistemlerine girdi bir kısmı bilgisayar programcılığı 2 yıllık okuyup dikey geçiş yaptı.
hiçbiri dersaneye gitmedi ki o zaman dersanelerin en kral zamanıydı.

bence meslek lisesinde kalmaya devam et. bilgisayar mühendisliği sadece diplomadan ibaret bir şey değil. meslek lisesi çıkışlı mühendis daha iyi bir altyapıya sahip olur.

mavi89277

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısın meslek lisesinde kalmak mantıklı gibi geliyor. Teşekkür ederim.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ben fen lisesi öğrencisiyim ve yazılım mühendisliği istiyorum 12. Sinifa geçtim ama şimdiye kadar dersler hep boş geçti şimdi ygs denemelerinde ortalama 70 net yapıyorum sizce sıkı çalışırsam 2017 ygs lys de 410 gibi bir yerleştirme puanı alabilir miyim

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Son sınıfta temel liseye geçip mtok avantajını kaybetmek ahmaklık olurdu. Dershaneye yazıl kapansa bile mağdur olmazsın paranı alırsın. İlk sene kazanamazsan 2 yıllıga gitme bi sene daha çalış. Kolay gelsin

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben fen lisesi öğrencisiyim ve yazılım mühendisliği istiyorum 12. Sinifa geçtim ama şimdiye kadar dersler hep boş geçti şimdi ygs denemelerinde ortalama 70 net yapıyorum sizce sıkı çalışırsam 2017 ygs lys de 410 gibi bir yerleştirme puanı alabilir miyim
Temelin varsa ygs de alabilirsin o puanları ancak benim tavsiyem lys ye şimdiden ağırlık vermendir.