Mobil Tarafta Safari'nin Gücü

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
3-4 Günlük S6 Edge+ ve Chrome , kendi tarayıcısı ve İphone 5s Safari ve Chrome deneyimimi anlatmak istiyorum.

Öncelikle bence hiçbir tarayıcı Safari kadar hızlı ve işlevsel olamaz mobil tarafta. Chrome kasılmalar donmalar ve yavaşlık iki cihazımda da mevcut ancak chrome sekmeleri ve istediğim yere ulaşabilmem daha hızlı oluyor. Ancak sayfaların açılış hızı ve tepki süresi Safari'de daha üstün. Samsung kendi tarayıcısı bile Chrome'dan daha üstün. Bunun sebebi nedir ?

Belirtmek isterim ki kesinlikle Apple veya Samsung fanı değilim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aynen smasung kullanıyorum. Chrome kullanmamda ki tek sebep sekmelerin ve favorilerin her cihazda senkronize olabilmesi.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Mobilde Chrome [İpad Air, Htc One M8], Bilgisayarda Opera [rMBP, Toshiba Satellite(annemin)] kullanıyorum. Memnunum. Taha nasıl kasıyor chrome mobilde? Ben şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Mobilde Chrome [İpad Air, Htc One M8], Bilgisayarda Opera [rMBP, Toshiba Satellite(annemin)] kullanıyorum. Memnunum. Taha nasıl kasıyor chrome mobilde? Ben şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım.
İphone 5s'te 11 sekmede forumu açtım. Cihaz bi an kasıldı safaride açıyorum işlemiyor. S6 Edge+ masaüstü site istiyorum sürekli donuyor bunun yüzündne iki kere wipeladım cihazı.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
İphone 5s'te 11 sekmede forumu açtım. Cihaz bi an kasıldı safaride açıyorum işlemiyor. S6 Edge+ masaüstü site istiyorum sürekli donuyor bunun yüzündne iki kere wipeladım cihazı.
Mobilde hiç o kadar sekme açmayı denememiştim :). Apple' ın çoğu uygulaması İOS ile tam uyumlu olduğu için Chrome' dan daha stabil çalışır belirli bir yük üstünde Safari tabii ki de. Ben o kadar sekmeyi (bazen 20-30 u buluyor) bilgisayarda açıyorum forumda :). Ama hiç mobilde denememiştim o kadar sekme açmayı.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
3-4 Günlük S6 Edge+ ve Chrome , kendi tarayıcısı ve İphone 5s Safari ve Chrome deneyimimi anlatmak istiyorum.

Öncelikle bence hiçbir tarayıcı Safari kadar hızlı ve işlevsel olamaz mobil tarafta. Chrome kasılmalar donmalar ve yavaşlık iki cihazımda da mevcut ancak chrome sekmeleri ve istediğim yere ulaşabilmem daha hızlı oluyor. Ancak sayfaların açılış hızı ve tepki süresi Safari'de daha üstün. Samsung kendi tarayıcısı bile Chrome'dan daha üstün. Bunun sebebi nedir ?

haklısın bende şahit oldum buna chrome evrensel bir tarayıcı o yüzden belirli bir cihaz için optimize olmadığından birazda böyle samsung ve apple kendi cihazlarına senkronize ondan kardeşim....

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Mobilde hiç o kadar sekme açmayı denememiştim :). Apple' ın çoğu uygulaması İOS ile tam uyumlu olduğu için Chrome' dan daha stabil çalışır belirli bir yük üstünde Safari tabii ki de. Ben o kadar sekmeyi (bazen 20-30 u buluyor) bilgisayarda açıyorum forumda :). Ama hiç mobilde denememiştim o kadar sekme açmayı.
bende çok sekmeli kullanırım telefonu gm 4g var ram doluyor nerdeyse :) 40 sekme oluyor genelde....

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612

Ben İPHONE 4s aldım safari harika.;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsungun kendi tarayıcısı çok iyi çalışıyor ama batarya katili gibi birşey Chrome kullanmaya başladım şuan hadi hayırlısı
Kendi tarayıcısı da 20 30 sekmeye banamisin demiyor

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bu Safari'de çıkan reklamları nasıl engelleriz?:confused: