iPad Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Battery Life'tan baktığımda %8lik bir düşüş var benim iPad minimde. Bu arada benim ipad acayip kasıyor bunun çözümü varmıdır ? Klavye 1-2 saniye geç işliyor yazacağım şeyi bitiriyorum elimi çektiğimde yazmaya başlıyor bazen. ve çok yavaş açılıyor kronometre tutmadım ama 1 dakikaya yakın sürede açılıyor. Bu arada çok dolu değil içi.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Battery Life'tan baktığımda %8lik bir düşüş var benim iPad minimde. Bu arada benim ipad acayip kasıyor bunun çözümü varmıdır ? Klavye 1-2 saniye geç işliyor yazacağım şeyi bitiriyorum elimi çektiğimde yazmaya başlıyor bazen. ve çok yavaş açılıyor kronometre tutmadım ama 1 dakikaya yakın sürede açılıyor. Bu arada çok dolu değil içi.

Büyük güncellemeleri ota üzerinden yaptıysan ondan dolayı kasma olabilir pc üzerinden tableti dfu moda alarak sistemi baştan yükleyebilirsin bir miktar hızda artış olur

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Büyük güncellemeleri ota üzerinden yaptıysan ondan dolayı kasma olabilir pc üzerinden tableti dfu moda alarak sistemi baştan yükleyebilirsin bir miktar hızda artış olur
Ota nedir hocam ? Direk ayarlardaki güncelleme sekmesinden yaptım.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Benim 4s te öyle.Eskimiş artık ne diyim.Benim 4s aynı şekilde 1 dakikayı geçiyor açılması.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Hocam iyide İOS kasmaz kasmaz dediler diye almıştım. Daha 1,5-2 yıllık alet. Ki okadar doldurmadım.
Ilk nesil iPad mini ise olabilir işlemci Güçsüz ram 512 mb.Donması normal.Garanti bitmediyse destek hattıyla Konuş bir ama iOS 9 güncellemen Şart oluyor adam başının etini yiyor bundan dolayı Sürümü daha düşükse arama hiç.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bunun resimli anlatımı vs varmı ? Nasıl yapabilirim ?
Bir bak Google amcaya ama
1. bilgisayara iTunes kur.
2.Cihazı yeniden yükle gibi bişey vardı.Ya da DFU moda alarak yapacaksan çok bir bilgim yok ve ben biraz korkuyorum açıkçası yapmak konusunda çünkü DFU moda alırken cihazı kilitledim ben.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Ilk nesil iPad mini ise olabilir işlemci Güçsüz ram 512 mb.Donması normal.Garanti bitmediyse destek hattıyla Konuş bir ama iOS 9 güncellemen Şart oluyor adam başının etini yiyor bundan dolayı Sürümü daha düşükse arama hiç.
Hocam cihaz en güncel sürümde şuan. 9.3.4
Bir bak Google amcaya ama
1. bilgisayara iTunes kur.
2.Cihazı yeniden yükle gibi bişey vardı.Ya da DFU moda alarak yapacaksan çok bir bilgim yok ve ben biraz korkuyorum açıkçası yapmak konusunda çünkü DFU moda alırken cihazı kilitledim ben.
Aman İOS'a ellemem hocam ben bidaha da apple almam herşeyi dertmiş bu meretin.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ota nedir hocam ? Direk ayarlardaki güncelleme sekmesinden yaptım.

Sürekli ayarlardan güncelleme yapınca bir süre sonra sistem şişebiliyor bu yüzden tavsiyem ipsw.me adresinden tabletinizin yazılımını indirip dfu moda alarak kurmak. Bunu internette araştırarakda videolu şekilde bılabilirsin. Diğer arkadaşın dediği gibi ilk ipad mini ise ios 9 dan dolayıda kasma yapıyor cihaz.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Sürekli ayarlardan güncelleme yapınca bir süre sonra sistem şişebiliyor bu yüzden tavsiyem ipsw.me adresinden tabletinizin yazılımını indirip dfu moda alarak kurmak. Bunu internette araştırarakda videolu şekilde bılabilirsin. Diğer arkadaşın dediği gibi ilk ipad mini ise ios 9 dan dolayıda kasma yapıyor cihaz.
Ben dfu moduna alamam. Home tuşu bozuk benimkinin. İpad 1 sanırım. Neyse iyice bozulana kadar devam edicez bi şekilde.

erayerinc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben ipad 2 kullanıyorum. İpad mini 4 almayı düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz? Hala alınabilir mi? Mİni 5 eylül veya ekimde tanıtılır mı?

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
ilk nesil iPad mini 16 gb wi-fi modeli var al klübe beni, tek bir sıkıntım var oda kasması okadar çok kasıyor ki delireceğim artık klavyesinden sayfa geçişlerine kadar kasıyor bütün appler çöküyor hatta safari bile çökebiliyor her ayarı yaptım bütün özellikleri kıstım yine aynı sanki çinden çakma tablet almışm gibi

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Merhaba, ben ipad 2 kullanıyorum. İpad mini 4 almayı düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz? Hala alınabilir mi? Mİni 5 eylül veya ekimde tanıtılır mı?

isterseniz ikinci nesil mini bike alabilirsiniz ilk nesilden uzak durrdupunuz sürece sıkıntı yok yani :)

KNSLGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar herhangi bir cihazla video çekip onu bilgisayara aktarıp ordan da icloud a yükleyip icloud dan ipad e indirirsem kalite kaybı olur mu bilgisi olan var mı? Ben pek emin olamadım.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Merhaba arkadaşlar herhangi bir cihazla video çekip onu bilgisayara aktarıp ordan da icloud a yükleyip icloud dan ipad e indirirsem kalite kaybı olur mu bilgisi olan var mı? Ben pek emin olamadım.
VLC uygulamasıyla direkt iPad'e atabilirsin.
Ben bilgisayarımdaki dizileri bu uygulamayla telefona atıp öyle izlemiştim.

iPad ve bilgisayarındaki iTunes için: VLC for Mobile on the App Store
Windows için: VideoLAN - Download official VLC media player for Windows
Konuyla alakalı olarak: iPhone'da Devrim Yaratan Uygulama - ShiftDelete.Net
Nasıl Yapılır:

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Sizce iPad 4'e iOS 10 yüklemelimiyim?Şu an 8.3 yüklü.Bazen uygulamalarda hata ile karşılaşıyorum.Ya da sürümden dolayı çalıştıramadığım uygulamalar var.Ne tavsiye edersiniz?

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Sizce iPad 4'e iOS 10 yüklemelimiyim?Şu an 8.3 yüklü.Bazen uygulamalarda hata ile karşılaşıyorum.Ya da sürümden dolayı çalıştıramadığım uygulamalar var.Ne tavsiye edersiniz?
Durmayın yükleyin :) zaten 8.3 gibi bir hata yapmışsınız 10 yükseltin bari aman aman.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Sebepte isterim yumurta,neden yükleyeyim yani neden iOS 10'da 8.3 değil :D
Allahın eski iPad'ini dünyanın en rezalet ios sürümüne kadar yükseltmişsin be hocam bari gayet stabil olan sağlam bir sürüme yükselt için rahat etsin nasıl olsa seneye kullanamayacaksın bilirim o acıyı :():)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Allahın eski iPad'ini dünyanın en rezalet ios sürümüne kadar yükseltmişsin be hocam bari gayet stabil olan sağlam bir sürüme yükselt için rahat etsin nasıl olsa seneye kullanamayacaksın bilirim o acıyı :():)
iOS 8'de gayet hızlı,bence rezalet denecek bir şey yok.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
iOS 8'de gayet hızlı,bence rezalet denecek bir şey yok.
Yok hızından değil ios 10 olan bir videoyu yada ios 8 vs 7 videosu izlersen yada direk piline bakarsan anlarsın durumu :) ama bu kadar için rahat etmeyecekse yapmayıver :D

Son mesajlar