Overclock/Underclock - Custom kernel

Bu konuyu okuyanlar

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Kafayı yemek üzereyim Huawei p8 telefonumu rootladimm, fakat kernel desteklemediği için işlemci hızıyla oynayamıyorum. Custom kernel veya rom şuan mevcut deil. Benim sorum kernel î overclock â izin vericek şekilde düzenlemek çokmu zor? Bu konuda bi bilgisi olan varmı?

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Zor deil costum kernel lerden işine yarayacağını seç

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Zor deil costum kernel lerden işine yarayacağını seç

her kernel her telefona olmuyor ki . bu telefon içinde custom kernel yapmamıslar . ben mevcut olan uzerinde oynama yapmaktan bahsediyorum cunku baska seçim şansım yok . Yoksa yanlıs mı biliyorum ? mesela htc telefonuma attıgım custom romun kernelini flashlasam çalırsır mı ?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
dur hiç yazma flashladım calışmadı :D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
her kernel her telefona olmuyor ki . bu telefon içinde custom kernel yapmamıslar . ben mevcut olan uzerinde oynama yapmaktan bahsediyorum cunku baska seçim şansım yok . Yoksa yanlıs mı biliyorum ? mesela htc telefonuma attıgım custom romun kernelini flashlasam çalırsır mı ?
Custom kernel olmadan oynamak olmaz diye biliyorum. Adını hatirlamadigim bi program ile cekirdek hizini falan degisebiliyoduk ama iş görür mü bilmem

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Custom kernel olmadan oynamak olmaz diye biliyorum. Adını hatirlamadigim bi program ile cekirdek hizini falan degisebiliyoduk ama iş görür mü bilmem

Evet malesef olmuyor , mevcut kerneli değiştirebilir miyiz diye araştırdım , oda çok zor iş altından kalkamam :) pes ediyorum . Custom rom cıkmasını beklicez artık...