Nvidia GTX 970'i yanlış tanıttığı için suçlu bulundu

Bu konuyu okuyanlar

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Evet arkadaşlar genel forumlarda gtx 970 e ters laf edince silah çekicek kıvama gelen vatandaşlar vardı bu habere alalım kendilerini :) sitede benzer haber veya konu görmedim varsa kaldırılabilir.

Bildiğiniz üzere kart 4gb diye piyasaya sürüldü ancak 3.5 + 500 durumu var yani ana bellekten ayrı konumlandırılan 500 a ihtiyac duyulduğunda arada geçen süre yüzünden ciddi fps drop meydana getiriyordu l2 önbellek 2 değil 1.75 mb , rop birimi belirtilenden daha azdı bunun sonucunca açılan davada nvidia suçlu bulunmuş ve kartı alan vatandaşlara 30 dolar geri ödeme yapmayı kabul etmiş tabi haber %100 doğrumu bilmiyorum ama vaziyet bu :) haberin kaynağını koyucam ancak sanırım başka site ve makale linkleri koymak yasak forumda merak edenler araştırabilir..

Bu arada uyku sersemi 970 (leri) çoğul kullanmışım kusura bakmayın konu başlığını değiştiremiyorum.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
2,146
Kaynağı koy yasak değil hocam. 970 sahibiyim ama ikinci el yurtdışı fatura da yok, alabilir miyim parayı acaba. :D

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233

erdem bey

Asistan
Reaksiyon puanı
17
bu olay amerika daki mahkeme kararı ile oldu türkiye ye bence yansımaz

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
İyiki 390 almışım. Yoksa bununla uğraşacaktık birde. Her zaman dediğim gibi oyun için Intel x AMD = performanstır. Ekran kartında ne olursa olsun AMD 1 numaradır.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
2 firmanında iyi veya kötü serileri vardı ilerdede olucak önemli olan marka olarak bakmayıp serileri değerlendirmektir ..

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
AMD ekran kartında hiçbir zaman bir numara olamadı. F/P ürünü olduğu doğrudur.

Yıl olmuş 2016, hala güç tüketimini düşürmeyi beceremiyorlar. Sürücü sorunları ve güncellemeleri geç vermesi de ayrı bir mesele.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Evet arkadaşlar genel forumlarda gtx 970 e ters laf edince silah çekicek kıvama gelen vatandaşlar vardı bu habere alalım kendilerini :) sitede benzer haber veya konu görmedim varsa kaldırılabilir.

Bildiğiniz üzere kart 4gb diye piyasaya sürüldü ancak 3.5 + 500 durumu var yani ana bellekten ayrı konumlandırılan 500 a ihtiyac duyulduğunda arada geçen süre yüzünden ciddi fps drop meydana getiriyordu l2 önbellek 2 değil 1.75 mb , rop birimi belirtilenden daha azdı bunun sonucunca açılan davada nvidia suçlu bulunmuş ve kartı alan vatandaşlara 30 dolar geri ödeme yapmayı kabul etmiş tabi haber %100 doğrumu bilmiyorum ama vaziyet bu :) haberin kaynağını koyucam ancak sanırım başka site ve makale linkleri koymak yasak forumda merak edenler araştırabilir..

Bu arada uyku sersemi 970 (leri) çoğul kullanmışım kusura bakmayın konu başlığını değiştiremiyorum.
Sadece Amerikan vatandaşlarına ama.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
AMD ekran kartında hiçbir zaman bir numara olamadı. F/P ürünü olduğu doğrudur.

Yıl olmuş 2016, hala güç tüketimini düşürmeyi beceremiyorlar. Sürücü sorunları ve güncellemeleri geç vermesi de ayrı bir mesele.
peki nvidianın son zamanlardaki sürücü sapıtması uyumsuzluk ne olacak. Ya uygun sürücüyü indiriyorum bileşen sistemde yok diyor. Olurmu böyle iş ya? Amd sadece win 7de sıkıntı çıkardı diğerlerinde 0 sıkıntı. 2 pcm var birinde hd8750m birinde 390 var ve 0 sıkıntı. sürücülerde hiçbir sıkıntı yok. 330mli pcmde uygun sürücüyü indirmeme rağmen neden nvidia kabul etmedi onuda sen düşün...

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Sürücü sapıtmasına girersek amd önde bayrak sallar ezel eski , olaya hala yanlış bakıyorsunuz genel değerlendirme olmaz şu 1 numaradır şu 2 numaradır diye çıkan serilere bakılır öle değerlendirilir hatta orta ve üst düzey kartlar da bile değişir durum ben serilerin tümünden bin tane sorun yazabilirim buraya amd ve nvidia dan ama bu birini 1. diğerini 2. yapmaz mesela gtx 6xx ler gd 7xxx lere göre daha sağlam dı (bence) daha eskilere gidersek ati zamanlarına kadar hd 48xx ler 8800gt kırması 9800 leri süpürüyordu bir sürü örnek var bir türlü stabilite sağlanamıyan hd 5970 vs vs laptoplarda zaten amd açık ara sorunlu durumda, nvidia driver konusunda son dönemde baya bozdu panel yakmalar kart bozmalar vs çizgisinden çıktı ama bu amd nin eskiden beri beceriksizce çıkardığı driverları örtmüyor uzun lafın kısası 2 firma nın da iyisi var kötüsü var bunları iyi irdeleyip o sene hangisi iyi bir ürün çıkarmışsa onu tercih etmek gerekiyor yoksa yenilen kazık kötü olur.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Amd Crimson sürücüsü kesinlikle sıkıntısız. Her hafta güncelleme geliyor.

Catalyst in eski kötü imajı tabi ki hala duruyor.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Arkadaşa topladığım sisteme 380x koymuştum bf3 de o.c versiyonundan dolayı çökme yapıyordu sonraki driverda sorunu çözdüler yani eskisi kadar vasat değil amd driverı ama işte adı çıkmış derler ya o hesap .