Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Muzaffer34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba cihazı alalı hemen hemen 1 hafta oldu ama cihaz bana sanki daha çok süredir elimdeymiş gibi hissettiriyor. Genel olarak cihazı özetlemem gerekirse performansı beni tatmin edecek seviyede çok oyun bağımlısı bi insan değilim. Genelde oynadığım simulasyon tarzı olur yani cihazı almadan önce kendinizi ve beklentilerinizi iyi bilmek sizin için daha iyi olur. Tasarım olaraksa ben biraz daha kalın ve ele gelen telefonları sevdiğimden sorun değil benim için ''9.9mm'' olması. Ben cihazı kendi kutusundan çıkan default kabıyla kullanıyorum buda cihaza hissedilir derecede kalınlık katıyor. Farklı bir kılıf bakmadım hala kullanılabilir seviyede benim için. Arayüzünde bazen oyunlardan home tuşu ile ekrana döndüğünüzde önce siyah ekran sonra duvar kağıdı geliyor. Bu benim canımı azda olsa sıkıyor ve umarım bi yazılım ile bu sorun giderilir. Kamera olarak baktığımızda ise ışıklı ortamda tatminkar. Ben mağazacılık işi yaptığım için sürekli ürün fotoğrafı çekiyorum ve mağazada yeterli seviyede ışık olduğundan beni memnun ediyor ancak loş ortamda biraz batırdığını söyleyebilirim. Yaklaşık ''2'' sene öncesinin telefonu iPhone 5s ile karşılaştırğımzda loş ortamda ondan kötüydü ama yeterli ışık altında ikiside yaklaşık aynı performansı sergilediklerini söyleyebilirim. Cihazın en önemli özelliği pil performansına gelirsek konuşcak pek bisey olmadığını görüyoruz sürekli yoüun kullanım wifi açık oyun oynama ile iki günü rahat çıkarıyorum. Ben zor uyanan bir insanım ve şunu belirtmek isterim her sabah bi saat 5 dakika aralıklarla son ses alarm çalıyo ve buda bataryadan götürebiliyor ben bununla birlikte hiç bi güç tasarrufu etkenini kullanmadan 2 gün çıkarıyorum biraz daha kassam 3 günü görebilirim. Bide bi not olarak eklemek isterim lütfen chrome yerine cihazın kendi tarayıcısı uc browserı kullanın çünkü chrome bazen gereksiz yere kasıyo uc browser ilkte biraz karışık ve ingilizce olması bi dezanataj olabilir fakat belki Türkçe seçeneği vardır ben bakmadım ama alıştıktan sonra daha iyi bi seçenek. Arkadaşlar cihaz ile ilgili erak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim beni etiketleyerek yazmanız yeterli.

Merhaba Emirhan

Asphalt 8 telefonları yoran ve kasan bir oyun bilirsiniz.
Senden ricam asphalt 8 veya benzeri telefonu yoran kasan bir oyun denemeni rica etsem uygun olurmu acaba ?

YAMANM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba cihazı alalı hemen hemen 1 hafta oldu ama cihaz bana sanki daha çok süredir elimdeymiş gibi hissettiriyor. Genel olarak cihazı özetlemem gerekirse performansı beni tatmin edecek seviyede çok oyun bağımlısı bi insan değilim. Genelde oynadığım simulasyon tarzı olur yani cihazı almadan önce kendinizi ve beklentilerinizi iyi bilmek sizin için daha iyi olur. Tasarım olaraksa ben biraz daha kalın ve ele gelen telefonları sevdiğimden sorun değil benim için ''9.9mm'' olması. Ben cihazı kendi kutusundan çıkan default kabıyla kullanıyorum buda cihaza hissedilir derecede kalınlık katıyor. Farklı bir kılıf bakmadım hala kullanılabilir seviyede benim için. Arayüzünde bazen oyunlardan home tuşu ile ekrana döndüğünüzde önce siyah ekran sonra duvar kağıdı geliyor. Bu benim canımı azda olsa sıkıyor ve umarım bi yazılım ile bu sorun giderilir. Kamera olarak baktığımızda ise ışıklı ortamda tatminkar. Ben mağazacılık işi yaptığım için sürekli ürün fotoğrafı çekiyorum ve mağazada yeterli seviyede ışık olduğundan beni memnun ediyor ancak loş ortamda biraz batırdığını söyleyebilirim. Yaklaşık ''2'' sene öncesinin telefonu iPhone 5s ile karşılaştırğımzda loş ortamda ondan kötüydü ama yeterli ışık altında ikiside yaklaşık aynı performansı sergilediklerini söyleyebilirim. Cihazın en önemli özelliği pil performansına gelirsek konuşcak pek bisey olmadığını görüyoruz sürekli yoüun kullanım wifi açık oyun oynama ile iki günü rahat çıkarıyorum. Ben zor uyanan bir insanım ve şunu belirtmek isterim her sabah bi saat 5 dakika aralıklarla son ses alarm çalıyo ve buda bataryadan götürebiliyor ben bununla birlikte hiç bi güç tasarrufu etkenini kullanmadan 2 gün çıkarıyorum biraz daha kassam 3 günü görebilirim. Bide bi not olarak eklemek isterim lütfen chrome yerine cihazın kendi tarayıcısı uc browserı kullanın çünkü chrome bazen gereksiz yere kasıyo uc browser ilkte biraz karışık ve ingilizce olması bi dezanataj olabilir fakat belki Türkçe seçeneği vardır ben bakmadım ama alıştıktan sonra daha iyi bi seçenek. Arkadaşlar cihaz ile ilgili erak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim beni etiketleyerek yazmanız yeterli.

LG G4 ümü satıp bu telefonu almaya değer mi sence batarya için

YAMANM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu telefona dair kimin ne sorunu varsa yazabilir mi lütfen ona göre karar verelim biz de

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Orta düzeyde fiyat performans ürünü diyebilinir. :)

METİN AKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo Vibe P1'de SIM1 ile arama yapılırken ya da aranırken, eğer birisi SIM2'den iletişime geçmek isterse anında aramayı alabiliyor muyuz görebiliyor muyuz? Bazı yerlerde okudum kapalı diye sinyal veriyor diye duydum da. Bilen varsa yardımcı olsun.Telefon çok harika sadece bu özelliği yoksa almayabilirim.Varsa mutlaka alacağım.Kullananlar yazabilir mi acaba.

ozanutku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar 1.5 aydır vibe p1 kullanıcısıyım öncellikle şunu söyleyeyim kamerası düşük ışıklı ortamlarda kumlanma yapıyor aklınızda bulunsun ama buna rağmen telefon 10 numara performan ve pil konusunda müthiş asphalt 8 olsun yada mortal kombat x olsun süper kasmadan çalışıyor performansı mükkemmmel tek sorum var //// arasıra bildirimleri yukardan kapatırken flash ışığı açılıyor bunu anlamış değilim el çarpması filanda değil böyle bir sorun yaşayan var mı ???

Hasan Altıntaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu kullanan arkadaşlar
belki 5 aydır telefon araştırıyorum ve bu telefon tam benlik özellik olarak fakat kullanımı nasıl merak ediyorum mesela metal kasa olunca aşırı ısınma derdi varmı 2,3 saat mortal kombat oynasam elimi yakarmı ve ön kamera çekimleri nasıl parmak izi okuyucu stabilmi hiç üzerine sıvı döküldümü yada suyla temas oldumu olduysa teknik servis ilgilendimi?
Cevaplarınızı bekliyorum iyi günler hepinize

Gencer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu telefonu kullananlardan bir yardım isticem. Lenovonun bildiğiniz üzere çepte arama önleme kipi var.
Ancak fonksiyon bende çalışmıyor ama sensörün çalışabilirliğine baktım çalışıyor. Sadece o mod çalışmıyor üstelik aktif ediyorum hala çalışmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

ARDA KEKİKER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo vibe p1 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir uzun kullanımda sıkıntı olur mu, detaylı bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen moderatör:

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Lenovo vibe p1 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir uzun kullanımda sıkıntı olur mu, detaylı bilgi verebilir misiniz?

Merhaba,

Urunu kategorilerine gore anlatalim;

* Performans: Orta segment olan snadragon 615 islemcisini kullaniyor cihaz. Bu islemci ile gundelik uslerinizi oldukca guzel bir sekilde halledebilirsiniz. Urun stock android arayuzune yakin bir arabirim kullandigi icinde ram kullaniminda sorun yaratmiyor. Oyun konusunda orta seviye bir islemci oldugu icin ve 1080p ekran oldugu icin ust seviye oyunlarida grafikleri en iyi seviyede degil orta seviyelerde oynatiyor. Eger ust seviye oyunlar ilgi alaninizda ise bu konuda sizi biraz uzebilir.

* Ekran ve kamera: Urun bu konuda fiyatinin performansini sunuyor. Yani orta seviyede. Urunun ekrani ve kamerasi ne iyi ne kotu. Fiyatinin karsiligini veriyor.

* Batarya: Cihazin en iyi noktasi bu. Piyasanin simdilik en iyi batarya performansini sunuyor. Asiri derecede iyi bir batarya performansi var. 5000 mah'lik batarya yogun kullanimda 2 gun kullanim imkani sunuyor.

* Genel: Urunun bir diger guzel yonlerinden biride metal bir kasaya sahip olmasi. Bu malzeme oldukca premium bir his veriyor. Vibe p1'de uygun fiyatina ragmen parmak izi sensoru ve nfc teknolojileride bulunuyor. Parmak izi sensorunun iyi calistigini belirtmeliyiz. Ayrica urunun otg destegi oldugu icin kalvye takma, usb controller (kol) takma, baska bir cihazi sarj etme gibi ozelliklerde sunuyor.

Gundelik kullanim, iyi batarya performansi isteyen kullanicilar icin iyi bir urun lenovo vibe p1.

Son düzenleyen moderatör:

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Abimde var 2 ay oldu ve şarji yogun kullanimda 2 günü rahat çikariyor.3.5 günüde gördük.Sadece şarj olayindan ötürü alinabilir.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
bana göre orta segmentte eksi yönleri
-kamera (ois vs yok)
-yazılım (destek sağlam degil )
onun haricinde güzel cihaz

ARDA KEKİKER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yerine önerebilcek olduğunuz başka cihazlar var mı

ARDA KEKİKER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok fazla oyun oynayan biri değilim günlük klasik facebook whatsapp chrome kullanan biriyim olursa belki no limits gibi bir oyun oynarım bunlar için yeterli bir cihaz mı.

Tolga7142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar 1,5 aydir vibe p1 kulanicisiyim bikere telefonun bataryasindan cok memnunum rahat 2,5 gunu goruyo oyunlardada sikinti yok biraz agir cebe koyunca ben burdayim diyo :) kamerasi orta ne iyi ne kotu benim suan tek sıkıntim telefonun rehberine girince bi donuyo kitleniyo hata veriyo baska arkadaslarimin bu konuyla ilgili bi bilgisi varsa yardim edbilirmi simdiden tesekurler

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu alinca ve 2-3 gün kullanınca şunu anladım. Sorun aldığım telefonlarda değilmiş. Sorun bendeymis.
Telefon bana yaklaşık full şarj ile 14-15 saat yetiyor. Full indirme ve oyun oynuyorum sosyal ağlar, filmler felan elinden dusmuyor.
Bana ¹4 saat gibi bir sure yetmesi demek yani çok iyi iş çıkarmışlar. Ama ¹ yıl gibi surede durum neyi gösterir bilemiyorum aldık ama inşallah batarya iflas etmez. Telefon bunun dışında bana biraz kasıyor gibi geliyor yani 2Gb ram yetersiz alacak olan kişilere pro öneririm. Haziranda ki guncellemeyi inşallah güzel yaparlar. Telefonun tema gibi kısımları eksik bu alanda çok eksikleri var Asus Zenfone uygulama konusunda çok iyi lenovo da böyle olsa keşke.

Bilal TUTAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar henüz 4 gündür keşfediyorum vibe p1 i ve bazı kullanıcıların merak edebileceği güç kullanım görüntüleri sunmak istedim. 48 saattir 4g açık bir şekilde hiç kapanmadan aktif olarak kurcalıyorum keşfediyorum p1 i(2 günde 7-8 saat uyuyorum tabiki de). şuan itibari ile %4 kaldı batarya, çok sevinçliyim aldığıma deydi diyorum ve batarya konusunda sıkıntı etmeyin derim. kamerası fena değil pek fazla özellik aramayın sade ve HDR mevcut sadece. pc ye aktardığımda kalitesini sunuyor ama jpeg ler.

Ekli dosyalar

• ekran.jpeg
    ekran.jpeg
    275.9 KB · Görüntüleme: 556
  • cpu.jpeg
    cpu.jpeg
    265.5 KB · Görüntüleme: 699
  • 4g.jpeg
    4g.jpeg
    272.6 KB · Görüntüleme: 597
  • wifi.jpeg
    wifi.jpeg
    283.2 KB · Görüntüleme: 353

selçuk akdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok mu hic bu cihazdan alan arkadaslar yorumlarini ogrenelim de biz de alalim
merhaba yaklaşık 1 ay önce uzun bir arştırma sonrası lenovo vibe p1 telefondan aldım ama telefonda rehber birkaç dakika bekliyor ayrıca bazen dışarıdan arandığında rehberde kayıtlı olmasına rağmen kimin arandığı görünmüyor bu ciddi bir problem lenoovo firmasına bu şikayeti ilettim ne cevap vereceklerini merak ediyorum bunu haricinde bir problem yaşamadım özellikle pil konusunda çok iyi

Tolga7142

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim telefona Android 6.0 marshmallow geldi sizede geldimi?

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Android6.0 mmarshmallow haziranda gelecek demislerdi ama erkenden geldi iyi oldu. Bence bu guncellemeden sonra telefon daha kararli calismaya basladi.

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[QUOTE="tuncerdemir, ne kadar zamanda yükledin ?

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu 6.0 güncelleyim dedim saat 2 den bu zamana kadar hala güncelleme devam ediyor ha bire andorid başlatılıyor % 38 yazıyor bi yardım edin lütfen !!

Gencer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben güncelleme yaptım ancak bir kaç sorun meydana geldi
1.si telefonun özelliği olan arka planda ve başlangıçta uygulamayı çalıştır bölümüden herhangi bir uygulama engelli olduğunda telefonu kullanırken sıkıntı yok ancak telefonu kilitlediğimde yaklaşık 2,3 dakka sonra telfon kendini açıp kapatıyor.
2.si ise telefon wifide iken veri alışverişi olmadığında wifiyi kapatmasını istediğim seçenek çalışmıyor. wifi den kopmuyor veri alışverişi olmadığına rağmen.

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 1 saat gibi sürede yükledim. Ve telefonu sonrasında sifirladim ve şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece Google play'de lenovo kendi uygulamasi güncellenmiyor o da beni rahatsız etmiyor.

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar vibe p1 kullanıcısıyım bende artık. Cihazı yeni yeni kullanıyorum açar açmaz tüm güncellemeleri vs yaptım. Bu gün 2. günüm. Cihazı geceden super tasarruf modunu yandaki tuşu ile açıp koydum. Sabah baktım sarj %6 gitmiş. Gün içinde de 4 saatlik aktif kullanım olmamakla beraber sarjım %80lere geldi. Sizce bu durumda bir sıkıntı yok mu?

atiba haçinsın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran parlaklığı için Youtube'da SDN'in bu telefon için inceleme videosu var orada herşeyi söylüyor.Ekran normalde parlaklığı biraz düşük ama onun için size ayarlama seçeneği sunuyor yani ekran parlaklığını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

tuncerdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefon bana göre bataryası övecek kadar değil. Ya ben kullana kullana alıştım yada çabuk bitiyor. Yani geceden dolduruyorum ertesi gün akşam 8-9 akşam gibi bitmiş oluyor. Bu güncelleme ile oldu galiba 6.0.1 ile Lenovo batarya büyüsü bozuldu. Yani benim işimi görüyor ama öyle ben hiç 2 gün kadar durduramadım. Tabi ekran ve wi-fi bende devamlı açık yani hiç elimden düşmüyor. Sizde de böyle mi?

Hseyin demirr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 6.0.1guncellemesinden sonra acilmiyor yardim edin acill!!!

Son mesajlar