CPU Kullanm Yksek

Bu konuyu okuyanlar

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bazen %100 oluyor bazen hiç düşmüyor . Nasıl bir sorun olabilir .virüs taraması yaptım. virüs yok bende.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çalışan programlara bak svchost mu şişiriyor? eğer o ise otomatik güncellemeni kapat. manuael yaparsın.

erdemgazetesi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
CTrl + Alt + Delete ye bas
Yukarda işlemlere bas
Orda en üste CPU var onun aşağısına doğru in hangisi fazla çalışıyor bak ve onuy kapat
eriu4.jpg

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
sistem boşta işlemi 99
yazıyor başkada yok cpu

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
boşta işlem yapmazken %1-2 oluyor.
hiç birşey açık değilken

Fieryball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SQL server yapar bence. Bendede kuruluydu sömürüyor. Bide IE+Firefox ta kötü olmuş.

Temiz bi format halleder.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
allah allah deli olacam. formatlamamam gerek

Fieryball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman bazı programlara başvur? Xp Smoker-Tune Up Untilities 2008 falan. O&O defragda yap. Bide tweak xp ohh. %30 a indirir .

Warez sitelerden bul yada satın al.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
sitem boşta işleminin %99 olması normaldir. işlemci sen bişey çalıştırmıyorken hiçbirşey yapmadan duramaz o yüzden boş bir döngü çalıştırılır.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
%100 olması düşmesi çıkması normal değilmi. bir anromaillik olsa her zmaan %100 gözükür dimi. boşta %0 bile oluyor

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
windows live one care
ile tarattım. worm virüs buldu
temizledim biraz iyileşme görüldü bilg.da.

erdemgazetesi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
internet explorer i asla açma ve mozilla firofoxu kur onla çalış sorunun kalmaz
hem internet explorer ıa açmadan bir Ctrl alt Delete ye bas eğer orda iexplorer gene varsa
Başlat
Çalıştır
Msconfig e gir ordan başlangıca ve kutucukların hepsini boşalt sonra tamam a bas bilgisyar yeniden başlasın tamamdır. Herşey bu kadar format atmana gerek yok

Ayrıca bilgisayarın virüs kaynıyor

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
virüs mü kaynıyor. ne yapmalıyım nerden anladın

erdemgazetesi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
jusched.exe
grevemonitor
statiun clinet
hpzim2
eğer bunlar kendi kurdugun program değil se vüris

xeus10

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Fieryball dedi ki:
O zaman bazı programlara başvur? Xp Smoker-Tune Up Untilities 2008 falan. O&O defragda yap. Bide tweak xp ohh. %30 a indirir .

Warez sitelerden bul yada satın al.
yöntemde hazır bence bu işe yarar

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
1-Sun Java Update Scheduler

2-Microsoft Corporation
İsim :

GrooveMonitor Utility

3-hpzipm2 hp prgramı

yani bunları söylüyorsan arattım bunlar virüs değil. yazdım yuarıda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben oyuna giriyorum. Oyun oynarken oyunu alta indireyim dedim ve blue screen çıkıyor sizce ne yapmalıyım yalnız ben cevabını biliyorum ama şimdi o yol olmadan ıstıyorum yanı blue screen çıkmasın dıe bilgısıyarı en iyi performansa ayarlıyorum ama ben en iyi performansta olmasını ıstemıyorum
çünkü çok kotu oluyor ben bılgısayarımın en iyi görünümünde bile oyunun sorunsuz çalışmasını istiyorum. cpu kullanımını nasıl en aza indiririm bilen ?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Ramlar düşük oldugu için normal.

ne alaka ram'le.normal değil.iexplorer.exe çok cpu kullanıyor.2 nedeni olabilir.ya virüs yada internet explorer sorun var.son sürümü yükle.bir de malware -adware programlarıyla sistemi tam tarama yap.avg yüklemişsin resme bakılırsa.malware ve adware bulmada zayıf avg.birde tuner.exe devre dışı bırak.normalde o kadar cpu kullanmaması lazım.Tuner.ex

Tuner.exe

e

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Bilmiyorum Sizde Olurmu benimde aynen bu sorunum vardı 5 - 10 qün arastırdım buLduqum sonucLar cözmedi son oLarak hicbirsey almayın virüs felanda oLduqunu zannetmiyorum Arkadaslar yapmanız gereken Bilgisayarım özellikler performans ayarları dedikten sonra Görsel Efektler Sekmesinde En iyi performans icin ayarla secenegini secip bu sorunu kaldırabiLirsiniz SayqıLar
*q*k*H*n

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu arkadaşlar win7 işletim sistemi , 6gb ram, 2gb ekran kartı var en basit oyunda bile kasma yapabiliyor. eğer ben rahat rahat görsel efeklerle takılamayacaksam ne gerek var böyle bir bilgisayara. alıp duvara vursam daha iyi.

işin komik tarafı ise daha önce böyle bir sıkıntım yoktu. 2-3 oyunu filmi programı açsam bile bu pc de böyle bir kasma olmazdı. FORMAT attım, tek bir oyun yükledim ancak yok, halen aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

fan temizliği de yaptım ama aynı sorun devam ediyor.

en düşük performans derecem 5,8 grafik. oyun grafikleri ise 6,4. işlemci 6,9.

elimde pc var ama bi halta yaramıyor desem yeridir.

ciwoerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım o bir windows bug ı
benim bilgisyarım çok iyi olmasına rağmen bir kere yaşadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede yeni nesil donanım isteyen oyunlara girince cpu %70 - %80 gibi gidip geliyor oyundan çıksan bili cpu kullanımı %50 lerde sabit kalıyor hiçbirşey açık değilken bunun sebebi nedir donanımım iyi amd 8350 işlemcim asus sabertooth r2.0 anakartım amd 7950 ekran kartım corsair 8gb 1866mhz ram ve 1000w xigmatek centauro güç kaynağım var sizce beden böyle bir sabit kalma oluyor deli oldum cpu kullanan uygulamaysa sistem dosyası olan nt kernel & system varmı bu soruna bir çözüm bulabilecek virüs taraması yaptırdım combo vs herşeyle birşey yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes bende bakıyom gorev yonetıcısınden hıc bıse yok ram 88-90 arası dolanıyor bu son zamanlarda ole olmaya basladı en fazla 1 aydır bole kac kere format attım halen bole bırde benım pcnın altı kayıyor format atınca duzelıyor gerı oyle oluyor neden acaba ?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
combofix ile tarama yapın spy yada virüs yemiş olablirsiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adwcleaner diye bir program var malware programlarının bulamadıklarını ve tarayıcıların açılış sayflarını kitleyen virüsleri temizliyor seninde işine yarıyacağına eminim indir kur tarat ondan sonra scan yazısının yanında bi buton daha var cleaning diye tarama bittikten sonra ona tıkla bu işlemler bittikten sonra bilgisayar baştan başlatılcak her şey düzelmiş olacak .