Toplum mu medyayı yönlendirir yoksa medya mı toplumu yönlendirir?

Bu konuyu okuyanlar

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bi ödevim var bu konu hakkında.Nette bulduğunuz makaleleri veya kendi görüşlerinizi yazabilirmisiniz?

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Zor bir konu seçmişsin layıkı ile yapabilmek için gerçekten çok fazla makale okuman gerekiyor.Kolay kolay doğruyu bulamazsın ama anafikir tarzı bir yazı çıkartabilirsin.
Kısa bir cevap olacak ama toplum ve medya birbirlerini etkilemekten çok zaten hep aynı yere gidiyorlar.Çünkü medaya da etkin rol oynayan zaten toplum.(Ya da olması gereken budur bilmiyorum) :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hiç bir zaman toplum medyayı yönlendiremez, bir tek istisna bile yoktur. Her zaman için medya ve hatta tüm uzantıları toplumu yönlendirmiştir. Örneğin televizyonlarda bugün yayınlanan diziler üç beş yıl sonra tamamen gerçek olmaya başlamıştır. Kripto'nun dediği gibi bu konuda makaleler okursan, çokça örnek bulabilir ve zengin bir ödev hazırlayabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin, başarılar.

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
medya toplumu yönlendirir

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar medya toptulumu yönlendirir dedim ama 17 puanla kaybettim.Hoca bizimkini seçti ama juri başkasını seçtiğiiçin kaybettim:p

ridvan1452

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
medya toplumu yonlendirir tabi baksana suan olan bu olaylara medyanın ortalıgı karıstırması

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
garintsi dedi ki:
fikirleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar medya toptulumu yönlendirir dedim ama 17 puanla kaybettim.Hoca bizimkini seçti ama juri başkasını seçtiğiiçin kaybettim:p
Sen medya toptulumu yondendirir demişsin bence Juri burayı kaçırmamış ve sizinkini ondan seçmemiş :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
medya toplumu yönlendirir diyenlere soruyorum peki medyayı kim yönlendirir? medya toplumu yönlendirdiği için mi olmaması gerekn düşünceleri elen alan pragram, yazı ve makaleler yayınlanıyor? ve daha sonra toplumun etkisiyle medya uyarıyı alıp yapması gerekeni yapıyor!!!