Cid: ile başlayan reklam pencereleri

Bu konuyu okuyanlar

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar 1 aydır internettr gezinirken birden istemsiz reklam pencereleri açılıyor.genellikle kumar sitelerinin reklamları ya da cep melodi vs. reklamları oluyor. bilgisayarımı spyware,adware vs.'lere karşı tarattım ancak herhangi bi sonuç alamadım.

Sizde de bu sorun var mı? yoksa nasıl çözebilirim?

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Aynısı bende de var arada bir çıkıyor. Hatta geçen haftalarda yeni format atmıştım. Driver ve programların kurulumu bitmişti.. bi baktım yine o reklam :)

bilican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o reklam ne anlama geliyor yani pc de virüs mü var bendede cıkıyor o :s

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
İstenmeyen reklam pencerelerine karşı en güzel önlem opera yada firefox kullanmaktır yada ie kullanıyorsanız reklam penceresi açılmasını engelleyici özelliğin aktif olması.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu tip pencereler kurduğun ücretsiz programlarla geliyor. herşeye evet evet next next çabuk yükle dediğin için orada yazılan "bak, ben sana ücretsiz bunu veriyorum ama reklam içerir" yazılarını kaçırıyorsunuz. bence bu şikayeti yaşayan arkadaşlar kullandıkları ortak programları bulup kaldırıp test etsinler. en kesin çözüm bu.

ufak bir ek: format attım gene çıktı demişsin. formattan sonra neler yüklüyorsun ek olarak onlara da bir bakarsan iyi olur.

bilican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cok saol rave yardımın için teşekkürler gerçektende hiç dikkat etmiyorum

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
aa bendede var 1 haftadır falan virüs dediler format atcaz bakalım ondan sonra dikkat edicem rave saol ;)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
benim kullandığım herhangi bi free program yok.yüklerken de okurum mutlaka. ben msn plus'tan şüpheleniyorum. belki de ordan geliyodur bu reklamlar

SoundOfLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
checkirge dedi ki:
benim kullandığım herhangi bi free program yok.yüklerken de okurum mutlaka. ben msn plus'tan şüpheleniyorum. belki de ordan geliyodur bu reklamlar

ola bilir. Benim laptoptada var silemedim gitti :S

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
checkirge dedi ki:

Msn plus gibi yazılımları kullanmak güvenlik açısından tehlike yaratabilir, yazılımları sadece orijinal sitesinden indirin.

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ya hala geliyor o cid midir nedir yaaa

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Be5tE dedi ki:
Ya hala geliyor o cid midir nedir yaaa

Evet o msn plustan kaynaklanıyor. yuklerken bize destek olmak istrmisiniz diye bir sık var onu işeratleyince yukluyor plusu silip tekrar yukleyin...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
what's running adlı program ile hangi exe'nin handi dll leri kullandığını görebilirsiniz. büyük ihtimal internet explorer ve ya windows explorer arkasına yapışmış bir dll vardır.

what's running programında modules kısmıdan hiç bir firma isminin olmadığı dll dosyalarını inceleyin şüphelenirseniz silin dll leri

What's Running'i indirmek için >> http://www.whatsrunning.net

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Benim arkadaşımda da vardı flycell filan program ekle kaldırda cid ile başlayan bir şey vardı kaldırdım gitti.

AthnV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Messenger Plus Live Ile Gelen Cid Reklamı kaldırmanın yolu evet arakadaşlar bildiğiniz gibi messenger her geçen gün yepyeni bir sürümünü daha piyasaya sürüyor ve messengerin sürmlerinde olan messenger plus live yani çoklu oturum açma sürümü çoğu arkadaşimizin hatta herkesin işine yaramiştir ve beğenisini toplamiştir messenger plus live sürümünü pcye yüklediğimizde sürümle birlikte olmak üzere birde sponsor firmanin reklam ipcye yüklenmiş oluyor ve bu reklam sizin isteğiniz dişinda belirli araliklarla pencere olarak karşiniza geçiyor ve eminim siz bundan çok rahatsiz oluyorsunuzdur bu sponsorun reklaminin adi : (CİD) reklami gereksiz zamanlarda gereksiz yere sizi rahatsiz ediyordur ve çoğunuz pcye virüs girdiğini sanarsiniz ama alakasi bile yoktur sadece yüklediğiniz sponsor firma reklamidir şimdi size bu reklami nasil silineceğini resimlli şekilde anlatmaya çalişacam buyrun bakin

NOT:Resimlerde yazili olan yazilari daha net göre bilmek için resmin üstündeki orjinal boyuta getir yazisini tıklamaniz yeterli

Aşama 1 = evet arkadaşönce denetim masasi sonra program ekle kaldir dosyasini açiyoruz ve açağidaki resimde gösterilenin aynisini uyguluyoruz

wol_error.gif

wol_error.gif
Click this bar to view the full image.
71258940nj9.png

Aşama 2= arakdaşlar bu aşamada gelen pencerede Sponsuru kaldir butonuna tıkliyoruzz

wol_error.gif
90748987sp0.png

Aşama 3= ve sonra gelecek pencerede ileri butonuna tıkliyoruz

wol_error.gif
71779826ma0.png

Aşama 4= evet dördüncü aşamada ufak ufak kurtulmaya başliyoruz reklamdan şimdi ekrana gelen pencerede bir çeşit numaralar göreceksiniz onlai altindaki ofak kutuya yaziyoruz aynen

Aşama 5 = evet arakdaşlar beşinci ve son aşama işlem bittikten sonra kontrol için tekradan program ekle kaldir bölümüne geliyoruz ve ayn iyere bakiyoruz eğer messenger Plus! live karşisindaki (CİD) yazisi gittiyse işlem başarilya sonuçlanmiştir artik siz sıkan reklam gelmeyecek

wol_error.gif
69065449fg9.png

ÖNEMLİ NOT :Anlatmiş olduğum uygulama sadece MESSENGER PLUS LİVE için geçerlidir diğer sürümlerde denemeyin

AthnV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HİÇ BİR PROGRAM İNDİRMENİZE GEREK YOK TAMAMEN MSN PLUS'LA GELEN Bİ SPONSOR REKLAM UYGULAMASI YUKARIDA VERDİM DENETİM MASASINDAN KALDIRABİLİRSİNİZ..iyi forumlar

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tamamı büyük harflerle yazmayın ceza yada uyarı alabilirsiniz.(2. mesajınızı ilk yazdığınız mesaja alsanız daha iyi olur, uyarı almamak istiyorsanız)

Bunun haricinde bilgilendirmeve paylaşım için teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende buidlathome diye bir reklam sitesi çıkıyor internet explorler kullanıyorum bunu nasıl düzetebilirim ?