Resimlerdeki Yazı Karakterlerini Bulabilirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
İnternette gördüğümüz kimi resim ya da logoların yazı karakterleri (font) oldukça hoşumuza gider. Ancak kullanılan yazı tipini bulmak bir hayli zordur, çünkü dünya kadar seçenek içerisinden doğru olanı bulmak hem zaman alır hem de büyük uğraş gerektirir. Ancak aşağıda verdiğim site ile, istediğiniz resimdeki font'u kolaylıkla bulabilirsiniz. Siteye yaygın olan GIF, JPEG, TIFF, BMP vb. uzantıdaki ve 360 x 275 pixelden düşük resimler yüklenebiliyor.

SDN Forum logosunun font'unu ''Cooper Black'' olarak buldu.(Sonuçları yüksek ihtimalden düşük ihtimale doğru sıralıyor.)

Adres:
http://www.myfonts.com/WhatTheFont/

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
yaw ben birkaç tane denedim ama hiç tutturamadı fontları aranızda deneyip de düzgün sonuç alan var mı??

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben denedim. Gözlemlediğim; Çok yakın fontları buluyor. Kullanılan fontu bulmuyor...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ben comic sans ile yazılmış bir yazıyı verdim bana arial dedi yaw atacaktım bi kafa yamultacaktım notebooku :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
İşe yaramıyor mu yani arkadaşlar

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Pesimist dedi ki:
İşe yaramıyor mu yani arkadaşlar

Birkaç kez denedim, oldukça yakın sonuçları verdi. Ama arkadaşların dediği gibi bazen bulamıyor olabilir.

mekanrock dedi ki:
Ben denedim. Gözlemlediğim; Çok yakın fontları buluyor. Kullanılan fontu bulmuyor...

Evet, kesin bir sonuç veremiyor. Yakın sonuçları listeliyor.

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
vayy be tam da böyle bir şey arıyodum..
hortlatan arkadaşa teşekkürler :D