Su artıcısı veya su arıtma cihazı tavsiyesi? Hangisi iyi?

Bu konuyu okuyanlar

EmreS4hin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildiğim kadarıyla yardımcı oluyum. tabiki fiyata ülkemiz şartları için oldukça yüksek ama günlük içme yeme çay vs. herseyi damacana suyuyla yaptıgınızı ki oda sınırlı markalar arıtma sistemi kenslikle 1senede kendini ödiyecektir. ihlas aura cebilion ve amway espring tavsiye ederim çünki pahalı olmalarının nedenleri var ve hak ediyolar. 150 200e de tabiki su artma var ama faydası mı var zararımı tartısşmaya bile gerek yok. en başta plastik malzemeleri düşünelim. plastiği bi gıdayla birlştrmk nekdar dogru? doğada bile çöznmiyyen yüzyıllar süren bi maddede suyu muhafaza ediyosuz. ihlas ve amwayde bu plastik maddeler NSF(dünya sağlık örgütü +5yıl tüm malzeleri deneye tabi tutuluo kolay değil bu belgeleri almak) belgeli yani bilgimiz plastik degil. şyle syliyim hani gripnlerin dısnda o yuttugumz kabı var ya onun biraz yognlastrlmıs ve plastk sekli verlmiş hali yani plastik degil ve insan saglıgına zararı yok. filtlelere gelnce 150 200e aldgnz artlamalrı bi söküp bakın filtrelerin süngerden farkı yok. nekdar temzliyebilir orası bilinmez. ayrıca her artma makinası suyu saf suya ceviriri yani bildiginz akü suyuna. hepsi aynısını yapar artması iyyse işte kalite snrasınada ortaya cıkıo. amway ve ilhasta 4er filtve ve en son mineral filtre var. artılmıs saf suya dönmüş suyu en son minelların içnden gecirerk suya mineral ilavesi yapar ve buda oranlı sekldedeir kafasına göre suya fazla yada az mineral takviyesi yapmaz. bu 2 firma ürnleri(bunalrdan bahsdiyorum cnki ülkemzde bu 2firma var NSF belgeli. bunların oahalı olmasının nedeni bu. adam sana plastik bidonu vermiyo tanker diye. şunu untmamk gerekir ''ucuz etin yahnisi yavan olur'' ve ''ucuz alacak kadar zengin değilim'' gercekte dogru. 150ye artma alırsınız 3 4 ayda 100lira filtre degstrrsnz akü suyu içmk için. arıtma alrken
-NSF belgesi varmı ?(varsa bu belge tüm parçalarınamı vermiş yoksa sadece 1 2 parçayamı vermiş)
-Mineral filtresi varmı?
-Filtre fiyatları
-Bakım yetkili servis imkanları ne?
bunarı sormak gerekiyor. ve pet şişedeki sular sandıgınız gibi temiz değil en temizi erikli cıktı bizzat denedim TDS(suyn içndeki olumlu olmsuz bakteri sayisini ölcer) Elktroliz(suya eltrk vererk tüm bakterilerin ölmesini saglar ölen bakteriler görünür hale gelir) gibi aletler var bizzat denedim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

NSF belgesi (Tüm parçalarına vermiş olmalı)
Mineral filtresi olmalı(Kontrollü )
Yetkili servsi(bu aletleri aldıgnzda en az 10yıl kullnıcaksınz cünki)
filtre fiytları

bu kadar eski bi konu olasına rağmen yorum yazmak istedim çünki çok önemli bi konu (ailemde böbrek hastası var sonrasında bu kadar bilgi edindim benim tercihim aura cebilion oldu cünki her sehirde servisi satış agı var belgeleri tamam) yardımcı olabldiysem ne mutlu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türksu Delüx 2014 modeli gerçekten çok güzel. Model güzel olduğu kadar destek ve ilgi de güzel. Sattıkları ürünün arkasında duruyorlar. En ufak bir sorun olduğunda her an ulaşabiliyorsunuz. Destek hizmetleri harika. Hem firmadan hem de Türksu Delüx 2014 modelinden çok memnunum. Suda hiç kireç olmuyor. İçimi çok güzel. Şiddetle tavsiye ederim. Aynı zamanda 7 aşamalı. Yedek parça sorunu yok. Yerli bir ürün.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Elimde waterbox portatif su arıtma cihazı var sadece filtreler değişecek . Sıfır fiyati 1000 tl üzerinde satış fiyatım 375 tl. Satma nedeni tezgah altı olan otomatik modelini almış olmamız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm evde mutfakta 5 kişilik bir aile kullanıcak nasıl bir su arıtıcı almamı önerirsiniz bilgi ve tecrübesi olanlardan yrd bekliyorum şimdiden tşkl

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Değerli arkadaşlar;<br>
Öncelikle şunu belirtmeliyimki arıtma cihazları kimyasal içermez, suya herhangi bir kimyasal karıştırmaz. Size sağlıklı su verir her zaman.<br>
Piyasada bulunan pazarlamacılar bu cihazları 1000 - 1500 tl gibi astronomik rakamlara satıyorlar.<br>
Bunlara karar vermeden e-aritma sitesini ziyaret etmenizi, bir fiyat almanızı öneririm. Ya da aynı sisteme 3 kat ödemeyi de seçebilirsiniz.

doruktanis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazıları çıkıp tv'lerde sakın almayın diyor.bırakın suyu arıtmayı.daha çok bakteri üremesine neden oluyormuş.

herkes farklı telden çalıyor ama bakteri üretmesi gibi bir saçmalık olamaz. ben neredeyse bir yıldır sufisu'nun 5 aşamalı su arıtma cihazını kullanıyorum ve çok memnunum. uygun fiyata almıştık, tereddütlerimiz yok değildi ama hiç pişman etmedi. suyun kalitesi ve tadındaki farkı kısa sürede anlayabiliyorsunuz ve teknik servis olarak da çok iyiler. diğer su arıtma cihazlarının en büyük sorunu olarak, suyu arıtırken içindeki minerali de öldürdüğü gösteriliyordu ama sufisu da öyle bir problem de yok. rahatlıkla önerebilirim.

http://www.sufisu.com/5-Asamali-Cesme-Ustu-Su-Aritma-Cihazi,PR-7.html

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arıtma bakteri üretiyor diye narkadaşlara sesleniyorum damacanaların içindeki su nasıl elde ediliyor sanıyorsunuz :D dev artırma tesislerinde arıtılıp dolum yapılıyor:D

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
biz 4-5 sene önce 750 liraya taktırdık sıkıntısız iyi

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Su arıtma cihazları sudaki yabancı maddeleri süzüyor. Bu sebeple suyun tadı yumuşak ve güzel. Bilen arkadaşlara soruyorum. Bu cihazlar sudaki bakteri ve mikropları süzer mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Su arıtma cihazları sudaki yabancı maddeleri süzüyor. Bu sebeple suyun tadı yumuşak ve güzel. Bilen arkadaşlara soruyorum. Bu cihazlar sudaki bakteri ve mikropları süzer mi?

süzmez..bakteri ve mikroplar için suyun işlenmesi lazım..yani kısaca mikrop ve bakteri öldürücü "ışın"lardan geçirililmesi gerekir..onun için damacana sularında uzun süre yosun olmaz....

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
@doktorbulut En önemli şey filtre ve filtre değişimi. Filtre değişim fiyatları hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23

Bakterileri süzerek temizlemiyor. Antibakteriyel filtreden geçiriliyor. genelde gümüş veya metal komplexler kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Ama hangilerinde antibakteriyel filtre var hangisinde yok ve biyosidal ürün ne bilmiyorum

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İhlas Aura Cebilon Compact versiyonuna benzer bi ürün aldık ihlas'tan 3-4 sene önce. hâla kullanıyoruz. 6 aya bir filtresini firma teknik servisi değiştiriyor.(20-50tl arası birşey) Çeşme suyu ve paketlenmiş su'ları içemez hâle geldim ihlas su arıtıcısından gelen suyun lezzetini aldıktan sonra. 3-4 sene önce 1200 tl civarında almıştık.

doktorbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@doktorbulut En önemli şey filtre ve filtre değişimi. Filtre değişim fiyatları hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Merhaba efe;güzel bir konuya değinmişsiniz.Ben cihaz alırken filtre değişim fiyatlarınıda çok araştırdım dediğim gibi çok cüzi miktarlar alınıyor.Mesela 6 ayda bir geldiklerinde 3 filtre değişimi yapıyorlar sadece 30 tl alıyor servis ücreti falanda alınmıyor.
3 senede bir değişen membran filtre değişim ücretini sordum 60 tl dediler.Ayrıca post karbon mineral alkali ve infrared filtre değişim ücretleri ise 15 tl toplam 4 filtre değişim ise 60 tl

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) ben alırken bana kimse yardım etmemişti ben yardım edeyim ki bilinçlenelim arkadaşlar...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İhlas Aura Cebilon Compact versiyonuna benzer bi ürün aldık ihlas'tan 3-4 sene önce. hâla kullanıyoruz. 6 aya bir filtresini firma teknik servisi değiştiriyor.(20-50tl arası birşey) Çeşme suyu ve paketlenmiş su'ları içemez hâle geldim ihlas su arıtıcısından gelen suyun lezzetini aldıktan sonra. 3-4 sene önce 1200 tl civarında almıştık.

Merhaba ihlas auro cebillion ile de görüştüm tamamen yalan ve pazarlama üzerine kurulmuş bir sistemleri var..

neden derseniz %100 türk malı da falan da filanda söyleyip durdular ne fabrika var ortada ne işletme.Sadece pazarlama yöntemi ile satıyorlar.

mesela cihazın maliyeti diyelim 500 tl olsun.bunun 100 ek konuluyor pazarlama müdürüne veriliyor 100 daha ekleniyor pazarlamacıya veriliyor 100 daha konuyor yol yemek masrafına gidiyor oluyor mu cihaz sana 1200 tl ne yaparsan yap artık...

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
@doktorbulut Vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten çok önemli. Teşekkür ediyorum. Bu ürünü ciddi olarak düşünmeye başladım.:)

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ben de bahçeşehir'de oturuyorum ve sular oldukça temiz. en kısa zamanda bundan alıp, damacana işine son vermeyi düşünüyorum. geçen aldığım damacananın dibinden yosun çıktı daha ne olsun?

Hangisini aldınız?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Valla biz eskisini satıp tekrar aynı markanın başka bir modelını aldık gayet memnunuz. TDS metre de erikli den daha temiz su çıkarıyor.

doktorbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Valla biz eskisini satıp tekrar aynı markanın başka bir modelını aldık gayet memnunuz. TDS metre de erikli den daha temiz su çıkarıyor.

Eğer kullandığınız cihazdan mutlu iseniz en iyi su arıtma cihazı sizinkidir emin olabilirsiniz...

oktaederserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben yeni aldım. aşağıdaki linkteki firmayı aradım. uzun yıllar arıtma sektöründe çalışmış düzgün bir firma. bana değişik alternatifler ve ürünler sundular. eğer alacaksanız aşağıdaki firmanın linkini bir kontrol edin derim.

www.nanoaritim.com

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clap:En iyi marka waterbox Türk malı.Ankara Gölbaşında fabrikası.Gidip birebir görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaslar neden bu kadar uğraşıyorsunuzz gidin bir adet su ölçer cihazı alın olsun bitsin

oktaederserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım su arıtma konusunda endüstriyel çapta 30 un üzerinde nanofiltrasyon ve reverse osmosis tesisi kurmuş ve devreye almış birisi olarak konuşmaktayım ve kendim de kimya mühendisiyim. temel olarak üç aşama yetmez. çünkü su içindeki kaba tortu kartuş filtreler ile alınır. ardından serbest klorun membran filtrenin yapısını bozmaması için aktif karbon filtre kullanılması gerekmektedir. bu olmazsa olmazdır. 4. aşama membran filtredir. en temel cihazlar ve sistemler bunun üzerine kurulur. ayrıca filtrasyonun oluşabilmesiiçin öyle 20 bar basınçlara ihtiyaç yoktur. low pressure membranlar teknoloji ile üretiliyor ve sadece 7-8 ve hatta 5 barda filtrasyon yapabildiğiniz membranlar da vardır.

Serdar Yıldırım
Kimya Mühendisi
Nano Arıtım Mühendislik San. Tic. ve Ltd. Şti.