Ekran Kayması Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

nero26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Ultimate ve Nvidia GeForce 7300SE/7200 Gs 32 bit ekran kartı kullanıyorum . Ekran kartını güncelleme rağmen alttaki resimdeki gibi bi sağa kayma söz konusu.

Yardımlarınızı bekliyorum . daha fazla bilgi istiyorsanız sorun söyliyim.

fhpy.jpg

fhqu.jpg

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bence monitorde sorun, üstünde ayar tuşu yokmu? ayrıca ekran kartı ayarlarından sola kaydırabilirsin en azından atide var nvidia'da da vardır muhtemelen.

nero26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@LaWa : Senin verdiğin linkte ekranın sol tarafı dolu en azından menü var benimkisi tam karanlık.

@aykutyenihan : Ben de sorunun monitörde olduğunu düşünüyorum, üzerindeki tuşlarla reset atmayı denedim ama yapamadım kaydırma ayarlarında ise evet Nvidia'da var fakat belli bir yere geldikten sonra yine bir miktar siyah bölge kalıyor.

Bu arada yanıtlarınız için teşekkürler.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
imkanınız varsa 2 dakika başka bir monitörde deneyin eğer onda sorun yoksa sizin monitör cozutmuştur eğer onda da aynı görüntüyü alırsanız demekki makinede bir sorun var eski driver falan yükleyebilirsiniz. Herşey bir kenara pegasus monitör pek iç açıcı durmuyor.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Manitör ayarları düzenleyerek onu yapabilirisin

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok ya screen Resolution ayarlaman yanlış. Windows 7 de önerilen screen ayarlamasına getir bir şeyciği kalmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
monitörün altına üstüne yanına her tarafına bak auto görürsen bas

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben xp kullanıyorum ekran ebatlarının büyütünce ekran sola kaydı nasıl düzeltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarım sola doğru yatay biçimde döndü ne yapabilirim...:mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumu 3. kattan asagı düşürdüm ekranı kaydı ne yapmalıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saat tarafı sağa doğru kaydı nasıl düzeltebilirim nolur bi söyleyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bakın monitörün en altında sağda yada sizde solda olabilir bazı tuşlar olacak orda herkesin bildiği power tuşu bide menü tuşu var monitör açıkken bunların ikisine basılı tutun(önce power hemen ardından menü tuşuna) sonra ekran kapancak ve açılcak açıldıktan sonra elinizi çekin ve orda (auto) diye bir tuş olcak sizde dokunmatik olabilir aynı şey sonra ona basın ve kendini ayarlıcak otomatikmen benimkisi 2 cm sola kaymıştı autoya bastım düzeldi Yardımcı olduysam ne Mutlu bana :biggrin::biggrin::biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya beyler ekran aşşağa kaydı auto basıorm olmuor pesi yüklemiştim pesdede ekran bozulda karttada problem yok acaba sizce sorune üst taraf karanlık win 7 eğer faydası olursa numlock un altındaki 7 ye basarken farreği en başa alıor birde autoaya basıorm sorun düzelmiorm yardım