Telefon Kapalıyken Alarm Çalmıyor

Bu konuyu okuyanlar

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yanlışın var. Sorun doğrudan işletim sistemi ile alakalı. Eski Symbian ve Bada işletim sistemli cihazlarda bile vardı. Demek Google baba ve diğerleri gerek görmedi bu özelliği :)

Nokia 95x94 ekranli 11xx modelinde ne isletim sistemi var

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Htc lerde böyle birşey yok üstelik alarmı çaliyor cihazı açıyor ve uçak moduna alıyor ışte Htc nin bir kere daha örnek alınacak özelliği :) :)

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
O zman her modelde geçerli değil ama benim kullandıklatimda geçerli idi :) :) :p

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ben de Philips Xenium W832 Android 4.0.4 Saf Android ile geliyor ve telefon kapalıyken alarm çalıyor :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonunuzu uçak moduna alın. ancak o zaman 3 g kapalı halde alarm çalışır... ama cihazı kapatmamalısınız yine de

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Her mikroişlemcide* RTC (Real Time Clock) mevcut. Bunların alarm özelliğide var. RTCnin kesme birimi genelde dakika başı kesme oluşturur ve o an alarm varsa kesme ilgili uygulamayı çalıştırır.
Symbian cihazlarda da benzer sorun vardı.
Cihaz kapalıyken alarmın çalışmaması şu şartlarda yazılımsal bir olay. Gerçek sebebini üreticilere sormak gerekli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung a bu sorunu bildirsek olamazmı gardaşlar sizin elinizden gelir böyle şeyler aynı şekilde iphonedelerde aynı çalmıyor 4 4s 5 5s ayın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
One m8'de açılmıyor, ayarlarında da kapalıyken çalsın özelliği yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar çalmamasının sebebı telefonun ıcerısın kucuk (saat pili) gıbı bir pil ın anakart bord da bulunması yada bulunmaması bu sorun ondan kaynaklanmaktadır genereal mobile de bu pil var telefon kapalı ıken çalıyor zıre samsung s4 mını gıbı telefonlar ayarlarının sebekeden alıyorlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gm discovery ve discovery 2 de bal gibi çalıoyor on numara telefon.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ZenFone ler için bir öneriniz var mı herkes rahatsız bi yardım eder misiniz?

S

SDN Okuru burak

SDN Okuru
Ben note2 kullaniyorum ve calmiyor sinir oldum apk aradim bulamadim varsa link atar misiniz

Ecz_Erdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar konunun üzerinden yıl geçmiş ama yazayım dedim GM 5plus ve Galaxy alpha da'da calmiyor.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Merhaba arkadaşlar konunun üzerinden yıl geçmiş ama yazayım dedim GM 5plus ve Galaxy alpha da'da calmiyor.
Sırf bunu yazıp konuyu hortlatmak için mi üye oldun foruma? Tebrik ederim..

Gelmişken ben de bilgi bırakayım bari.. Huawei P9'da, eğer kurulu alarmınız varsa telefonu kapatırken size seçenek sunuyor. İsterseniz çalıyor, istemezseniz çalmıyor.
Screenshot_2017-01-12-12-34-51.png

Ecz_Erdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
E ne yapayım üye olmadan'da yazamıyorum.