Note 3 mü, Z2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar soruma cevap verirseniz sevinirim.. yakın zamanda telefon almayı planlıyorum en geç nisan ayının sonuna kadar. sony xperia z2 ile samsung galaxy note 3 arasında kaldım note 3 alırsam n9000 (ülkemizdeki 4k sız versiyon ) alacağım. hangisini önerirsiniz ve neden ?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Z2 çünkü Snapdragon, Samsung'un işlemcisine göre her türlü daha performanslı.

esadbal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar soruma cevap verirseniz sevinirim.. yakın zamanda telefon almayı planlıyorum en geç nisan ayının sonuna kadar. sony xperia z2 ile samsung galaxy note 3 arasında kaldım note 3 alırsam n9000 (ülkemizdeki 4k sız versiyon ) alacağım. hangisini önerirsiniz ve neden ?

Kesinlikle Z2. Sony Artık Yeni Bir Ekran Paneline Geçiş Yaptı Ayrıca Stereo Hoparlör Kullanıyor ve Sanırım
Kalite Namını Duymayan Yoktur.Özelikle Kasası Z1'den Alışık Olduğumuz Gibi Eline Alınca Oldukça Güzel Bir His Verecektir...

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence note 3 daha iyi kalemi olmasi ise ayricalik olarak dusunuyorum cok ise yariyor. Ayrica ben touchwiz i daha kolay ve guzel buluyorum.
Yazilim olarak da multiscreen vs. birsuru ozelligi var note 3 un. Soyleyebilecegim bircok ozellgi var fakat uzun yazip sizi sıkmak istemem.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bence note 3 z2 daha hızlı ama note serisinin ek ozellikleri ve kalemi yeter

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Z2 kesinlikle snapdragon la exynos kars ilistir alamaz bile

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
snapdragon lu note 3 derim :)

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Note 3'ün, LTE modeli.

Sahibinden'de, çok fazla ilan var. Oradan bulup alabilirsin, sıfır olarak.

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Z2 kesinlikle snapdragon la exynos kars ilistir alamaz bile
cevabın için teşekkür ederim.. donanımda bir yere kadar sonuçta note 3 e 4.4.2 güncelleme gelince benchmarklarda bile farkedilen performans artışı var ciddi anlamda. şuda önemli telefon aksesuarları ve servis güvencesi.. he bide kolaylaştırıcı yazılımlar.. keşke sony yılda 2 telefon çıkarmasada alırken içimizde kalmasa..

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hangi telefonu alacağımı zaman belirleyecek sanırım z2 çıkıncaya kadar almazsam z2 alıcam ama çıkmasını beklemezsem note 3 alacağım.. yorumlarınız için teşekkürler :D

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
G3 cıkıcak mayista onuda bekleyebilirsin

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Z2'nin bana göre Note 3'den tek eksisi kaleminin olmaması kalem istiyorsan Note 3 olmasına gerek yok diyorsan Z2.
Z2 nisan ayında çıkacak.

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nedense g3 ü aslında lg markasını hiç düşünmüyorum marka olarak bana telefonlarda yetersiz gibi geliyo. (yanlış anlaşılmasın donanım falan değil servisi güncellemesi vs. şeklinde) mayısa kadarda beklemem ayrıca... z2 de tamamen pozitifim ancak z3 ün yıl bitmeden çıkacak olması tereddütte bırakıyor beni. gerçi z3 te ne olabilir ki yenilik olarak ? parmak izi okuyucu belki

5alih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z2 kamera bakımından olsun su geçirmezlik bakımından olsun ekran çözünürlüğü bakımından olsun 4K video çekme bakımından olsun ram bakımından olsun yılın en iyi telefonu Z2

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Z2 performans ve kaliteli fotoğraf ve videolar için birebir

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sony servis konusunda sıkıntılı diyolar cidden sorunlu bir servisimi var ?

cavit63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teleservis sonyde sıkıntılı en ufak sıvı temasında garanti dışı işlem yapmaya çalışıyor.fakat telefonlarına diyecek yok ben Z kullanıyorum çok memnunum

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben olsam z1 tercih ederdim (G2 var fan boy falan demeyin)

mSahin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony z2 fuarın gözdesiydi. Ve arayüz konusunda sony Touch Wiz e çok daha iyi. Şuanda samsung önündeki engel arayüzü (S5 de değiştirdiler bakalım ne olacak) ve plastik kasası (tartışılır). Sony z2 almak şuanda en mantıklı olandır.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Z2'nin bana göre Note 3'den tek eksisi kaleminin olmaması kalem istiyorsan Note 3 olmasına gerek yok diyorsan Z2.
Z2 nisan ayında çıkacak.
Bence kalem konusu pek sıkıntı yaratmaz hocam çünkü z ultradaki gibi her türlü kalemi destekleyen özellik kullanılıyormuş z2de de.
Şu açıdan bakarsak Sonyninde sony için geliştirdiği kalemler vs var
http://www.sonymobile.com/tr/products/accessories/stylus-es22/
Mesela bu gibi veya samsungun ya da başka bir firmanın kaleminide u cihazda kullanmak mümkün yani samsung biraz daha kısıtlı kalıyor bu konuda ama note serisinin kalem ile birlikte geliştirdiği uygulamaları pek bilmediğimden kalemle birlikte geliştirilen yazılım kısmına pek yorum yapamıyorum ama dediğim gibi donanım olarak kalem desteği daha fazla hocam :)

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar inşallah yarın telefonumu alıyorum ya note 3 ya da z1

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
note3ü kullanıyorum 4.4.2yide aldı hızlı olan cihaz iyice uçak gibi oldu z1in hep ekranından şikayet edilir gerçi z2dede bunu çözmüşler neden bu şikayet z1 su geçirmez olduğu için ekran filtreyle kaplı video izlerken sıkıntı oluyor arkadaşlarım var kullananlar yoksa z1de ekran hariç mükemmel bir telefon ama ben kendi kullandığım 2.ci telefonum olan note3ü tavsiye ederim büyük ekranda oyun internet video keyfi bambaşka oluyor

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
note3ü kullanıyorum 4.4.2yide aldı hızlı olan cihaz iyice uçak gibi oldu z1in hep ekranından şikayet edilir gerçi z2dede bunu çözmüşler neden bu şikayet z1 su geçirmez olduğu için ekran filtreyle kaplı video izlerken sıkıntı oluyor arkadaşlarım var kullananlar yoksa z1de ekran hariç mükemmel bir telefon ama ben kendi kullandığım 2.ci telefonum olan note3ü tavsiye ederim büyük ekranda oyun internet video keyfi bambaşka oluyor
Önündeki anti-shatter ile kullandığı tft panel yüzünden görüş açısı sıkıntılı :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Önündeki anti-shatter ile kullandığı tft panel yüzünden görüş açısı sıkıntılı :)
aklıma gelmemişti evet bende denedim z1i arkadaşımdan aldım güneşe tuttuk iyice ekranı hiç göremez oldum nerdeyse parlaklık yüzde yüz olmasına rağmen note3 daha başarılı bu konuda zaten z1i sony niye bu işe girdi anlamış değilim su geçirmezlik çokmu lazım çokmu gerekli madem çok gerekliyse 2 versiyon telefonu birini su gerçirmez birini su geçiren yap fiyat politikanıda buna göre ayarla

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Teleservis sonyde sıkıntılı en ufak sıvı temasında garanti dışı işlem yapmaya çalışıyor.fakat telefonlarına diyecek yok ben Z kullanıyorum çok memnunum

Saçma bir sistem değilmi sizce garantinin böyle yapması sudan etkilenmeyen telefon diye piyasaya çıkartıyorlar sıvı teması garanti dışı işlem yapmaya çalışıyorlar :)